امروز:چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶
 

نویسنده سریال Homeland از برودی ، فصل چهارم ، منتقدین و آینده ی کری متیسون میگوید

 


مصاحبه ای که میخوانید حین برگزاری کنفرانس مطبوعاتی TCA با الکس گانزا انجام شده است

خداحافظی با شخصیتی مثل نیکلاوس برودی چطور بود؟
با در نظر گرفتن خداحافظی با شخصیتهای اصلی ما این تصمیمُ در فصل سوم گرفتیم و برای سریال غم انگیز و دردناک بود . این ( برودی ) شخصیتی بود که مردم لذت میبردن از تنفر نسبت بهش و تنفر از علاقه پیدا کردن نسبت به اون ( به برودی ) و ما همیشه دلمون براش تنگ میشه چه هنگام نوشتن و چه فیلمبرداری

گفته بودین که قرار بود برودی یک فصل حضور داشته باشه و به نظر میومد یه حسی وجود داره که سه فصل برای این شخصیت زیاد معقولانه به نظر نمیرسید ، در مورد این واکنش چه احساسی داشتی؟
ما سریالمونُ دوست داریم و براش جونمونم میدیم ، پس وقتی که انتقادی سمتون باشه جدی میگیریمش و باید بگم مشاهده ی کاری که بدون تعصب انجام دادیم سخته واسمون و فکر میکنم وجود برودی در فصل سوم محدود بود به همین دلیلی که خودتون به خوبی ذکر کردین و ما هم احساس کردیم که یجورائی شیره شُ کشیدیم . من متعصبم و فقط میتونم بگم که نمیدونم زاویه ی دید شما به 6 یا 7 قسمت آخر چیه ولی به شدت به اون قسمت ها افتخار میکنم . از نظر من دو قسمت آخر سریال رسما عالی بود … انتقاد اذیت میکنه ، کاندید نشدن تو امی هم اذیت میکنه اما داریم قوی برمیگردیم و میخوایم دوباره رو قله باشیم

در مورد شخصیت کری متیسون و ظرفیت حضورش چه توضیحی دارین؟
وقتی هاوارد ( گوردون ) و من به ایده شکل بخشیدیم تصورمون این بود که برودی یه فصل میمونه و کری ام کاریُ انجام میده که واسش تعلیم دیده یعنی افسر پرونده . فقط بجای یک فصل سه فصل طول کشید تا به این مرحله برسیم .

چرا این فصل در آفریقای جنوبی فیلمبرداری شد؟
اگرچه کیپ تاون ( شهری در جنوب غربی آفریقای جنوبی ) ممکنه یه مکان ایده ال به نظر نیاد برای تداعی کردن اسلام اباد اما باید بگم که بینهایت عالیه و فیلمهای بالیوودی زیادی شروع به فیلمبرداری تو این محل کردن و مهاجرای پاکستانی و هندی یه جامعه واسه خودشون به وجود آوردن که برامون شخصیتهای خوبی فراهم میکنه

رویدادهای شرق میانه به اوج رسیده و شما مجبورین تولیدُ ادامه بدین ، حوادث دنیای واقعی رو نوشته تون تاثیر میذاره؟ هیچ المانی وجود داره که روش بیشتر مانور بدین بخاطر وجود رویدادهای واقعی؟

خب ، ما خیلی جدی و مصمم بودیم که این فصلُ تو اسرائیل فیلمبرداری کنیم و الان خوشحالم که این اتفاق نیفتاد ، یه خصوصیتی که هوملند داره و اونو از سایر سریالا متمایز میکنه اینه که ما شانس اینو داریم تا روی حوادث و اتفاقای دنیای واقعی نظر داشته باشیم . ما در ابتدا میشه گفت یجورائی با نویسنده ها و کلر یه گردش علمی و یه جلسه ی عمیق داریم در مورد اینکه قضیه از چه قراره و چه چیزی تو اتاقهای سران مختلف درجریانه و سازمانهای اطلاعی از چه چیزی واهمه دارن و این چیزیه که توی فصلها نشون داده میشه . ما تو یه موقعیت بساز خاص هستیم که قدرت اینکارُ داریم.

در مورد دور از خونه بودن کری و مدت زمانش برامون بگین؟
کری از نظر بیماری پایداره اما یه دوره عزاداری و کنار اومدن با اتفاقی که تو فصل گذشته افتاده رو پیش روی خودش داره با توجه به اتفاقی که فصل قبل افتاد و بچه هم به عنوان یه نماد احساسی براش وجود داره اما جائی که الان هستش جائی نیست که بشه اطمینان داشت و بخاطر همین بچه تو وطن خودش میمونه

یکی از بازیگرای سریال متاسفانه فوت شد ، میشه بهمون بگین که چه تصمیمی در مورد شخصیتش گرفتین؟
جیم یه مرد مهربان و حامی بود و ما تو این فصل بهش ادای احترام میکنیم اما در مورد شخصیتش و کاری که میکنیم ترجیح میدم توضیحی ندم .

برودی و بچه هاش چطور ؟ تو نوشته هاتون توجهی بهشون میشه و یا اونام کنار رفتن؟
خیلی سخته الان جوابتون بدم اما باید بگم ” احتمالا نه ”

با توجه به اینکه فصل جدید یجورائی شبیه بازسازی دوباره ست با توجه به پایان دادن داستان برودی فکر میکنین که اگه مثلا کسی فصل دوم از تماشای سریال بی خیال شده باشه دوباره بیاد و این فصلُ ببینه؟
اول از همه باید بگم که بیننده های سریال هیچ وقت کاهش پیدا نکرد و از فصل اول سمتش سرازیر شدن . احتمالش هست بیننده هائی که خودشونُ درگیر برودی کرده بودن از دست بدیم و احتمالش هست که با توجه به رویه ی جدید بیننده های جدیدم بدست بیاریم ، افراد زیادی در ابتدا فکر وقتی این خبرُ شنیدن که تو خارج از کشور داستان ما میگذره ناامید شدن اما ما شخصیتهائیُ داریم که امیدواریم توجهاتُ جلب کنن . ما این فرصتُ داریم که داستانیُ در خارج از کشور بگیم که همیشه جالب بوده و هست .

هویت سریال در فصل چهارم و آینده چطور تعریف میشه؟
سوال خیلی خوبیه و من نمیدونم دقیقا چطوری جوابتونُ بدم . فکر میکنم که سریال میخواد تاوان های خصوصی و عمومی ایمن نگه داشتن آمریکا رو نشون بده و این تم اصلی سریاله و شخصیت کله شقی مثل کری متیسون هم نقش مرکزیُ داره که بتونه این تاوانها رو در طول سفری که داره به ما نشون بده . اما هزینه های ملی سیاستهای ما در افغانستان و پاکستان هم به طور خاص مدنظره و یکی از مواردی که افسران اطلاعاتی و افراد وزارت امور خارجه با در موردش صحبت کرده بودن این بود که ما عراقُ ترک کرده بودیم و خودمونُ داشتیم غرق میکردیم سمت افغانستان . اون همه خون و سرمایه چه معنی ای میتونه داشته باشه ؟ وقتی ارتش ترک کنه منطقه رو چه کسی میمونه برای پاکسازی ؟ معمولا برمیگرده به افسران اطلاعاتی و وزارت امور خارجه . سفارتخانه هایی دارند که در اسلام آباد و کابل پراکنده شده و این داستانیه که ما امسال دراماتیزه ش میکنیم .

در پایان میخوام در مورد ساول برامون بگین . که وضعیتش چطور خواهد بود؟
فکر نمیکنم که زیاد دوست داشته باشیم که رو این قضیه ی نبودن ساول تو CIA مانور بدیم اما یکی دیگه از خصوصیات تغییر در وضعیت ارتش اینه که وقتی کسائی دستشون تو بیزینس خصوصی مربوط به این قضیه ست وضعیتشون به مراتب مهمتر میشه و ساول هم بخاطر همین برمیگرده به جهان داستانی ما .

هوملند در 5 اکتبر با فصل چهارمش به تلویزیون برمیگرده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *