Top 10

لحظه های وحشتناک CGI در فیلم های بلاک باستر

تقریبا در این دوره و زمانه هر فیلمی شامل برخی از انواع CGI می شود، و اکثریت قریب به اتفاق فیلم های بلاک باستر در هر سالی به شکلی پر حجم دارای جلوه های بصری پیچیده هستند. در بهترین حالت CGI می تواند مخاطبان را به دنیای دیگری منتقل کند، اما زمانی که این ابزار جذاب در دست افرادی مثل جیمز کامرون یا آلفونسو کوارون نباشد، می تواند به راحتی به یک ناخوشایندی بصری تبدیل شود و به جای زیبایی زشتی را تحویل بیننده بدهد.
حالا ما در این بخش به معرفی برخی از بدترین و غافلگیرانه ترین جلوه های بصری ای خواهیم پرداخت که در فیلم های بلاک باستر دیده شده اند.

-هالک باستر در Avengers: Infinity War

اگر چه در فیلم اونجرز جنگ بی نهایت شاهد جلوه های بصری ویژه ای مثل تانوس بودیم که به این شخصیت زندگی بخشیده بود، ولی برخی از صحنه ها نیز کیفیت پایینی را تجربه کرده بودند. بدترین مورد لباس هالک و مارک روفالو است چرا که حرکت سر روفالو با حرکات هالک باستر به شدت تناقض دارد. به نظر می رسد تنها کار صورت گرفته در این مورد گذاشتن سر روفالو روی هالک باستر است بدون هیچ ظرافتی و این برای یک فیلم ۳۰۰میلیون دلاری شرم آور است.

– Venom در Spider-Man 3

اگر فکر می کنید برخی از CGI های فیلم جدید ونوم ضعیف بود یا خیلی چشمگیر به نظر نمی رسید، به یاد داشته باشید ظاهر ونوم در فیلم سم ریمی چگونه بود و حالا فیلم حاضر یک قدم بزرگ محسوب می شود. طراحان جلوه های بصری مرد عنکبوتی ۳ برای ونوم بافت زشتی را در نظر گرفته بودند که بیش از حد شبیه به انسان بود و ظاهر عضلات ونوم به هیچ وجه شبیه کمیک ها نبود. ونوم سم ریمی خیلی براق به نظر می رسد که ناخوشایند است. یا حداقل به آنتاگونیستی عظیم شبیه نیست. با نگاهی دقیق به صحنه های ونوم در مرد عنکبوتی ۳ همه متوجه ضعف در سراسر آن می شوند.

– چنگال های جناب لوگان یا ولورین در X-Men Origins: Wolverine

با وجود استفاده از جلوه های عملی در سه فیلم اخیر با حضور شخصیت ولورین ولی در مردان ایکس ریشه ها تصمیم گرفته شده بود تا چنگال های لوگان با جلوه های دیجیتالی آماده شود که نتیجه خوبی نداشت. گاهی تکنولوژی نتیجه ای عکس می دهد و در این اثر جکمن باید بدون داشتن چنگال، تظاهر به داشتن آن می کرد و همین دلیلی بود تا چنگال های جذاب او چشم نواز نباشند و در این فیلم بیشتر وحشتناک و شرم آور به نظر برسند.

– مکزیکوسیتی در فیلم Spectre از مجموعه جیمز باند

جدیدترین فیلم باند با یک سکانس خاص ۰۰۷ گونه با بازی دنیل کریگ در مکزیکوسیتی شروع می شود، اما در نهایت با آشفتگی های زیادی که در آن وجود دار چشم نواز و خیره کننده نمی شود. هنگامی که ۰۰۷ را روی پشت بام می بینیم، کاملا واضح است که کریگ به سادگی در مقابل یک پرده سبز است و این منظره زمانی بدتر می شود که باند مجبور به فرار از انفجار است. ضعف در جلوه های بصری به گونه ای است که حتی ابتدایی ترین تلاش برای ایجاد تعلیق یا هیجان را با خود ندارد.

-نبرد نهایی در Wonder Woman

فیلم های DC متاسفانه همیشه در CGI مشکل دارند و تا به امروز اکثر آن ها دچار ضعف های معلومی در این بخش بوده اند. اگر چه اکثریت صحنه های زن شگفت انگیز به اندازه کافی خوب تولید شده اند، ولی نبرد پایانی دایانا و آرس یک آش شله قلم کار شلوغ و درهم است که انگار دارای یک انیمیشن بی وزن است. طراحی بصری کاراکتر آرس به شدت شبیه بازی های رایانه ای است و برای چنین فیلم پرخرجی این جلوه های ویژه خجالت آور است.

– طلای مایع در The Hobbit: The Desolation of Smaug

در سه گانه هابیت اثر پیتر جکسون جلوه های بصری گاهی از حدش بیشتر رفته و دچار اشتباهات برجسته ای است. از همه بیشتر برهوت اسماگ دچار CGI ناخوشایند است. لحظاتی که اسماگ قرار بود تحت تاثیر مجسمه طلایی قرار گیرد و در استخری از مایع طلا گیر کند به جای این که خیره کننده باشد بسیار افتضاح است. با وجود بودجه بالای ۲۰۰ میلیون دلاری این فیلم جای تعجب دارد که پیتر جکسون نتوانسته طلای مایع خیره کننده را تولید کند. البته دشوار است تصور کنیم که پیتر جکسون از نتیجه نهایی این فیلم راضی باشد، زیرا او سه گانه بی عیب و نقص ارباب حلقه ها و کینگ کونگ را در کارنامه دارد که برنده جلوه های ویژه بصری از اسکار شده اند.

– چه اتفاقی برای چهره سوپرمن در Justice League افتاد؟

مطمئنا چالش بر انگیز ترین مشکل CGI محور فیلم لیگ عدالت زمانی اتفاق افتاد که نیاز به حذف سبیل هنری کاویل از چهره اش شد، زیرا او به خاطر فیلم ماموریت غیرممکن نیاز به حفظ مو ، ریش و سبیلش داشت. متاسفانه نتیجه این کار به طرز حیرت انگیزی غیر قابل تحسین است و از همان صحنه اول حضور سوپرمن عمق فاجعه روشن است. سر و صورت هنری کاویل به شدت مصنوعی و خنده دار است و کاملن معلوم است که لب و فک او به صورت ناشیانه ای با جلوه های دیجیتالی دست کاری شده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن