آمار ریت و بیننده سریالها

قسمت آخر فصل هفتم The Walking Dead کمترین بیننده را در ۵ فصل اخیر داشته

یکی از سریال های پر طرفدار و محبوب، سریال  The Walking Dead محصول شبکه AMC است که ۷ سال است در حال پخش می باشد و همین دو هفته ی پیش (۲ آپریل) آخرین قسمت از فصل هقتم آن نیز پخش شد. واکنش ها به فیلم و روند ادامه داستان متفاوت است، عده ای مشتاق تر از قبل شدند و عده ای بر عکس. حالا اما آمار هایی از تعداد بیننده و میزان مجبوبیت این سریال و به خصوص قسمت آخر این فصل منتشر شده است.

به گزارش آریافیلم، قسمت آخر The Walking Dead در ۲ آپریل از شبکه AMC پخش شد، دقیقا در روزی که دیگر سریال های پر طرفدار و مجبوب هم قسمت آخر فصل جدیدشان پخش می شد. در همین روز برنامه Country Music Awards ، قسمت آخر از فصل اول Big Little Lies ، قسمت آخر فصل پنجم Black Sails و حتی در همین شب برنامه WestleMania پخش خود را از نو آغاز کرد. درواقع در شب ۲ آپریل همه چیز برای اینکه آمار بیننده های قسمت آخر سریال The Walking Dead کمتر از آن چیزی که باید باشد، بشود، مهیا بود.

با این حال و با وجود نکات گفته شده انتظاری که AMC از میزان بیننده برای The Walking Dead داشت به مراتب بیشتر بود. البته سوءتفاهم نشود، سریال The Walking Dead همچنان طرفداران بسیار و زیاد و بیننده های فراوانی دارد. قسمت آخر این سریال با عنوان The First Day of the Rest of Your Life که ۹۰ دقیقه مدت زمان آن بود بنا به آمار هایی که منتشر شده توانست چیزی در حدود ۱۱٫۳ میلیون نفر بیننده داشته باشد که ۷٫۱ میلیون نفر از این تعداد بین ۱۸ تا ۴۹ سال سن داشته اند. اما این آمار نشان می دهد که تعداد بیننده های قسمت آخر فصل ۷ چیزی در حدود ۲۰ درصد نسبت به بیننده های قسمت آخر فصل ۶ کمتر شده، که البته بیننده های قسمت آخر فصل ۶ هم کمتر از بیننده های قسمت آخر فصل ۵ بودند و در کل از این دو فصل آخر تقریبا مثل فصل ۱ و ۲ استقبال شد. یعنی نمودار بیننده های این سریال به شکل یک زنگوله درآمده اما سوال اساسی این جاست که آیا واقعا طرفداران این سریال از آن خسته شده اند؟ در حال حاضر سریال برای فصل ۸ تمدید شده اما آیا برای فصل های بعد از آن هم تمدید می شود؟ دقیقا سازندگان سریال برای آینده The Walking Dead په فکری کرده اند؟

برچسب ها
نمایش بیشتر

یک نظر

  1. به نظرم نباید این سریالو زیاد کشش بدن درسته طرفدارای زیادی داره و درآمدزاییش برای شبکه خیلی بالاست ولی اگه از یه حدی بیشتر طول بکشه کیفیتش میاد پایین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن