اخبار فیلم

فیلمهایی که باید تماشا کرد : The Elephant Man + تریلر

 

The Elephant Man فیلمیست به کارگردانی دیوید لینچ (David Lynch) معروف که در سال ۱۹۸۰ بر روی پرده های سینما رفت ، این فیلم موفقیت بزرگی برای یک کارگردان جوان به شمار میرفت که  برای کارگردانی در این فیلم نامزد دریافت سه جایزه ی معتبر سینمایی شد ، که آنها عبارت اند از : اسکار ، گلدن گلوب و بفتا اما هیچ یک از آنها را دریافت نکرد ؛ اما نامزد بودن در این جشنواره های بزرگ دنیا برای کسی که در ابتدای راه بود و این فیلم ، فیلم دوم او بود کسب موفقیتی بزرگ به شمار میرفت ، هرچند او جایزه بهترین کارگردانی را هم از جشنواره ی فیلم “سزار” دریافت کرد .

سر آنتونی هاپکینز (Anthony Hopkins) و جان هارت (John Hurt) از جمله بازیگران معروف فیلم هستند . جان هارت بخاطر بازی در این فیلم جایزه بهترین بازیگر مرد را دریافت کرد ، همچنین نامزد دریافت بهترین بازیگر مرد از اسکار و گلدن گلوب بود . این فیلم سیاه و سفید روایت گر زندگی عجیب و تلخ جان مریک ، شخصی باهوش و احساساتی که مبتلا به یه بیمار نادر و صعب العلاج هست و شخص دیگری که خود را صاحب او میداند از علاقه مردم به دیدن او سوء استفاده میکند و با او همانند حیوان های سیرک رفتار میکند و به علت تشابه جان به فیل او را مرد فیلم نما می نامد . یکی از دیالوگ های معروف این فیلم که هر فرد انسان دوستی را به فکر فرو میبرد در صحنه ای هست که جان از دست مردمی که در پی او میدوند و به چشم حیوان به او نگاه میکنند فرار میکند و در آخر در یک محوطه ی بسته به دام می افتد . در این صحنه جان با لحن خاصی که به علت فرم نا همـگون لـب ها و دندان هایش شکل گرفته رو به مردم میکند و می گوید : « مـــن حــیـوان نیـــستم ! مـــن یـــک انــــسان هستم ! من … یک …. انسانم » این دیالوگ با پیشنه ی این که این فیلم بر اساس واقعیت هست دل انسان را به درد می آورد .

اطلاعاتی دیگر در مورد “مرد فیل نما” : – کل فیلم در لندن فیلم برداری شده است – فیلم نامه برگرفته شده از کتاب مرد فیل نما و خاطراتی دیگر از دکتر فدریک ترویس است – هزینه ی ساخت فیلم ۵ میلیون دلار بوده و  درآمد حاصل از فروش فیلم حدودا ۲۶ میلیون دلار می باشد –  مدت نمایش کل ۱۲۴ دقیقه میباشد – و در آخر از سایت IMDb دارای امتیاز ۸٫۳ می باشد . 

 

[webplayer id=186]

 

دانلود این تریلر کیفیت ۴۸۰ : دانلود تریلر

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن