امروز:چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
 

فصل سوم Arrow : مارک گوگنهایم از شخصیتهای منفی جدید ، تقابل با Flash ، هویت الیور کویین ، حضور بازیگران Spartacus و … میگوید

 

وقتی که Arrow برای فصل جدید برمیگرده جرایم به لطف الیور کویین و تیم ــش کمتر شده و الیور فکر میکنه که در نهایت میتونه بین هویت ــش و ابرقهرمان بودن تعادلی ایجاد کنه ، اما باید بگیم که زیاد طول نخواهد کشید و تیم Arrow با شخصیتهای شرور زیادی رو به رو خواهد شد و هنوز احساس انشعاب رویدادهای فصل قبلی حس خواهد شد . در مصاحبه ی جدید تهیه کننده اجرایی Mark Guggenheim در مورد اینکه چطور قسمت اول یک پرش خوب برای بیننده های جدیده ، طرح اصلی کل فصل کشیده شده ، اولین بوسه الیور و فلیسیتی ، ری پالمر چه نقشه ای در سر داره ، اینکه به قدرت جمع شدن دست پیدا میکنه و لباس مخصوصی خواهد داشت یا نه ، براندون راث برای سریال چی داره ، تقابل با Flash  و صحبت کرد ، آریافیلم توجه شما رو حلب میکنه به این مصاحبه :

برداشت ـتون از فصل جدید چطوره ؟

فکر میکنم که این قسمت (اول ) پرش خیلی خوبی ــه برای آشنا ساختن بیننده های جدید . ما یک بابُ در فصل قبل بستیم و این یک شروع تازه ـست . این به طور کامل و دوستانه برای بیننده های جدیده ، لزوما براساس طرحی نبوده و فقط براساس روش داستان گویی ما اتفاق افتاد .

طرح این فصل تا کجا تکمیل شده ؟

هر فصل ما زمانیُ میذاریم برای چیزی کا باید وقفه ـمون باشه و چیزی که باعث بشه من در یک ساحل آرامش داشته باشم و نقشه کل فصلُ بکشم . این کاری بود که در فصل اول کردیم ، کاری بود که در فصل دوم کردیم ، پس همین رویه رو برای فصل سوم پیش میبریم . ما تازه در مورد این موضوع که فصل جدید در مورد چیه شروع به صحبت کردیم و من حرفای زیادی در مورد هویت داشتم ، و در مورد اینکه ماجراجویی الیور در یک سال چگونه خواهد بود حرف زده شد و همچنین بحث ماجراجویی های بقیه شخصیت ها رو وسط کشیدیم .

در مورد رابطه الیور و فلیستی چه چیزهایی میتونین به ما بگین ؟

دوست دارم بگم که یک قرار اول پر سر و صدا ـئه . سخته بدون اینکه چیزیُ لو بدی بهش اشاره کنی اما خیلی از چگونگی اولین بوسه شون خوشم میاد . امیدوارم غیرمنتظره باشه . امیدوارم غیرمنتظره به نظر بیاد . امیدوارم احساسی باشه . حدس میزنم به من خواهید گفت .

در جهان Arrow آیا میبینیم که ری پالمر خودشُ کوچیک کنه و لباس مخصوصی بپوشه ؟

فکر میکنم هر چیزی ممکنه . غریزه من اینو بهم میگه ، اگه ری پالمر میخواد کوچیک بشه به احتمال زیاد در سریالی دیگر خواهد بود . با بودن Flash ، هیچ دلیلی برای ما در Arrow وجود نداره که کارهای ماورایی بکنیم . ما میتونیم شخصیتها رو به Flash ببریم ، که ابرقهرمان باشن . برای ری پالمر نقشه هایی داریم که ریزنقش تر شدنُ شامل نمیشه اما نقشه های ما خیلی معرکه ـست .

براندون راث چه چیزیُ وارد سریال میکنه ؟

کارهای زیادی هست که میخوایم انجام بدیم . ما با این خیال شروع کردیم که بخش زیادی از درام های فصل سوم با شخصیتهای جدیدی که قراره لرزش هایی به وجود بیارن شکل میگیره . گرگ همین کارُ با شخصیت اسکات وولف در Everwood کرد . درام ــش شکل گرفت و موفق شد . به همین دلیل فکر کردیم که چه شخصیتیُ در سریال ندیدیم و چیزیُ که ندیدیم کسی ــه که بتونه در سطح فلیسیتی عمل کنه ، به منظور نیش و کنایه انداختن . ما در به وجود آوردن فلیسیتی فکر کردیم که انگار از سریال دیگه وارد این دنیا شده اما مشکل اینجاست که اون کس دیگه ایُ نداره تا به روش خودش باهاش صحبت کنه . نمیتونیم یک شخصیت شوخ طبعُ بدون شخصیتی واکنشی به وجود بیاریم و به دو نفر نیازه به همین دلیل در فصل سوم میگیم این شما و این ری پالمر . من همیشه شوخی میکنم که دلیل حضور فلیسیتی در این سریال اینه که حداقل به یک شخصیت نیاز داریم تا دستمون باز باشه در موردش بنویسیم .

گرگ ، اندرو و من همیشه برای شوخی و مزه پرونی اماده ایم ، اما الیور خیلی آروم ــه و دیگل هم کم حرفه ، هیچ کس حرفی نمیزد و فلیسیتی تک و تنها مونده بود ، اما اندرو و من به صورت خودمختار به این فکر کردیم که خیلی آسونه شخصیتیُ بیاریم تا به آسونی در موردش بنویسیم ، جون کسل شده بودیم . میخوام بگم نوشتن در مورد ری خیلی لذت بخش ــه و تیکه پرونی هاش با فلیسیتی خیلی بامزه خواهد بود . یک ظرفیتی از سریال ــه که تا بحال ندیدیم .  پس باید بگیم که ری یک مسیر حالب همراه با پیچ و تاب هایی خواهد داشت .

کاری که ری پالمر میخواد در کمپین استار سیتی بکنه و تصمیمی که برای کمپانی داره یکی از اون رازها خواهد بود . یکی از کارهای که میخواستیم انجام بدیم این بود که مقهوم معما در سریالُ دوباره تعریف کنیم . ما در فصل اول چنین چیزیُ داشتیم ، با علامت ها ، لیست و دفترچه . طبیعی ــه که فصل دوم به ما اجازه اینکار رو نداد چون اسلید ویلسونُ داشتیم و داستانی واضح از انتقام بود . با فصل سوم میخوایم چند تا از عنصرهای معمائیُ معرفی کنیم که باعث میشه بگین : ” اونجا چه خبره ؟ چی شده ؟ ” خوشبختانه ری یکی از اون شخصیتهائی ــه که این مسیرُ برای ما هموار میکنه .

در اکتشاف مضمون هویت آیا خانواده هم نقشی ایفا میکنه ؟

من فکر میکنم خانواده همیشه نقشی کلیدی و ترکیب کننده در موجودیت و مکانیسم سریال ایفا کرده . همیشه یک ملودارم خانوادگی همراهمون بود ، با لنس ، با کویین ها ، با پذیرفته شدن در تیم Arrow . پس نمیگم که از فصلهای قبل بیشتر یا کمتره اما مطمئن باشین که یک ترکیب بزرگی در سریال محسوب میشه .

آیا روی هارپر با دستور گرفتن از الیور و بودن توی تیم Arrow مشکلی نداره ؟

فکر میکنم که با بودن در تیم مشکلی نداره . ما این نظریه رو که روی با قضاوت الیور مشکل داره در قسمت 18 فصل 2 به تصویر کشیدیم . چیزی که در فصل سوم میبینیم بیشتر مربی/شاگرد ــه که در قسمت 12 هم داشتیم پایه ریزی ــش میکردیم اما به طور کامل درک نشد . در فصل سوم کامل متوجه میشین . خواهید دید که چطور الیور به این بچه یاد میده که یک قهرمان باشه .

کی متوجه میشیم که ثیا کجا بوده و اون در این فصل چه کارهایی میخواد انجام بده ؟

درسی که از فصل دوم یاد گرفتیم اینه که ما در واقع یک نفرُ در یک قسمت ریشه یابی نمیکنیم . ما متوجه شدیم که خیلی جالب تر خواهد بود اگه ثیا ، که شهرُ در پایان فصل دوم ترک کرد دور و بر نبوده باشه ، و این یک بخشی از معما ـئه . اون کجاست ؟ اون در استارلینگ سیتی نیست . در قسمت دوم به این سوال پاسخ میدیم . متوجه میشین که ثیا در پایان قسمت دوم کجا رفت و همچنین متوجه میشین که در لیموزین دقیقا چه چیزی گفته شد . شروع قسمت سوم با ملکوم و ثیا در لیموزین خواهد بود و مکالمه ایُ که در پایان فصل دوم نشنیده بودین رو خواهید شنید .

به داستان H.I.V.E بیشتر پرداخته میشه ؟

در حال حاضر تصمیمی براش نداریم . میدونم که طرفدارا از وقتی که در قسمت 6 فصل 2 بهش اشاره کردیم منتظرش بودن . مرتب در اتاق نویسندگان بحث ــش میاد وسط . درست مثل هر چیز دیگه ای روز خودشُ و زمان خودشُ خواهد داشت .

در مورد تقابل بین ارو و فلش چه چیزیُ میتونین به ما بگین ؟

به طرز وحشتناکی عالی ــه . واقعا همینطوره . شاید در طول عمرم تا این حد در نوشتن فلیمنامه لذت نبرده باشم که اینجا تجربه کردم . داریم قسمت مربوط به Arrow ـئو فیلمبرداری میکنیم و خیلی جالبه . این دو قهرمان با یک تولید بزرگ و باارزش در کنار همدیگه قرار گرفتن . ما داریم درها رو به این سمت باز میکنیم . این فرصت برای شوخی ها و در کنار هم قرار دادن شخصیتها وجود داره . چی میشه وقتی سیسکو چشمش به ثیا بیفته ؟ لحظه هایی هست که نمیتونی در قسمتهای عادی انجامش بدی و خیلی جالب ــه . جس وارن داره کارگردانی ــش میکنه و خیلی علاقه منده . نیک تارابی شخصیت بومرنگُ به تصویر میکشه و معرکه ـست . و اون سلاح در واقع یک زبان بصری جدید برای سریال ــه و یک زبان بصری جدید برای رفقای شیرین کار ما محسوب میشه . همچنین تماشای گرنت و استیفن جادوئی ــه .

بازیگرای زیادی از Spartacus وارد سریال میکنین ، قضیه چیه ؟

نمیدونم ! واقعا نمیدونم ! من همیشه این شوخی ــو میکنم که میتونیم مسئول انتخاب بازیگرمونُ اخراج کنیم و بازیگرای اسپارتاکوسُ استخدام کنیم بره پی کارش ، اما در واقع چنین قصدی ندارم و این اتفاقم تصادفی ــه . اونا فقط بازیگرای خیلی خوبی در سریالشون داشتن و کارشون در دنیای ما خیلی خوبه .. نیک تارابی یکی از کسایی بود که برای چند شخصیت در این فصل در نظر داشتیم و خیلی خیلی منو تحت تاثیر قرار داد . خیلی خوشحالم که نقش درستُ براش در سریال پیدا کردیم . اون معرکه ـس ، همانطور که انتظارشُ داشتم . خیلی ظرفیت در نقش آفرینی ــش دیدیم و این نقشُ بهش پیشنهاد کردیم . مجبور نبود براش تست بده چون میدونستیم کارش عالی ــه .

هویت الیور کویین ( نه Arrow ) در این بخش از زندگی ــش چطور خواهد بود ؟

راستش بزرگترین سوال فصل سوم همینه ، درگیری و چالشی ــه که در کل فصل باهاش دست و پنجه نرم میکنه . در قسمت سوم نشون میدیم که چقدر ثیا براش مهمه . بطوراساسی ثیا آخرین نفری ــه که اونو به هویت ــش به عنوان الیور گره زده . این سفر طولانی فصل ــه . آیا دیگه الیور کویین ــی هست ؟ میتونه باشه ؟ و اگه میتونه باشه چه شکلی خواهد بود ؟ یک مشکل پیچیده برای اون خواهد بود .

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *