اخبار روز سریالهانقد سریال

پست ویژه : سوالاتی که راجع به فصل سوم سریال Westworld داریم

 

دوباره زمان این رسیده که به مدتی طولانی منتظر فصل جدید Westworld باشیم، در حالی که هنوز هیچ تاریخ بازگشتی برای سریال در نظر گرفته نشده است.

شاید مهم ترین سوال این است که چه زمانی این سریال ساخته ی Jonathan Nolan و Lisa Joy برمی گردد و سوال هایی که در پایان فصل دوم بی پاسخ مانده اند را پاسخ می دهد؟ Joy در مصاحبه ای اعلام کرده بود: هنوز زود است زمان دقیق بازگشت سریال را اعلام کنیم. هنوز به جمع بندی نرسیده ایم. هنوز تاریخ پخش فصل سوم را نمی دانیم. البته در حال آماده کردن داستان فصل بعد هستیم.

تا وقتی که Nolan، Joy و تیمشان روی داستان فصل بعد کار می کنند، ما هم به معماهایی که در فصل های قبل به وجود آمده اند فکر خواهیم کرد. با پایان فصل دوم این ۹ سوال مهم برای ما پیش آمده است:

Westworld

۱. آیا مرد سیاهپوش یک میزبان (ربات) است؟

این سوال ارزش پرسیدن را دارد، با توجه به اینکه در صحنه ی پس از تیتراژ این شخصیت را در حالی دیدیم که به نظر می آمد بیشتر ماشین باشد تا انسان. اما برای رسیدن به حقیقت باید با دقت بیشتری به مسئله نگاه کنیم. این صحنه در آینده ی خیلی دور و با فاصله ی زمانی خیلی زیاد از قسمت آخر اتفاق می افتد. مرد سیاهپوشی که در طول سریال شناخته ایم کاملا یک انسان است (یا اینکه بود!). مرد سیاهپوشی که در آینده می بینیم متفاوت است، بیشتر از اینکه یک میزبان باشد، شبیه یک انسان – میزبان ترکیبی است که در آزمایش های مربوط به James Delos هم دیده بودیم.

با توجه به صحبت های Joy، نباید انتظار داشت سریال خیلی روی این نسخه از مرد سیاهپوش تمرکز کند، همان طور که شما هم نباید زیاد به این فکر کنید که آیا او در تمام این مدت یک ربات بوده؛ نه اینطور نبوده است.

۲. Dolores چه کسانی را قاچاقی به خارج از پارک برد؟

Dolores در صحنه ی فرار فوق العاده اش، توانست یک کیف پر از واحدهای کنترل میزبان ها را از پارک خارج کند. آیا این گوی ها خالی بودند یا متعلق به کسانی هستند که آن ها را می شناسیم؟ در صحنه ای Dolores را دیدیم که Teddy را به دنیای بهشت مانند پارک فرستاد، پس احتمالا او جزء این گوی ها نخواهد بود. اما پدرش Peter Abernathy چطور؟‌ یا Angela، ستوان ارشدش؟

Westworld

۳. Charlotte Hale کیست؟

مهم ترین پیچش داستانی قسمت آخر شامل همکاری Bernard و Dolores بود که هوشیاری Dolores را در نسخه ای از بدن Charlotte Hale نصب کردند. Charlotte اصلی مرده، و نسخه ی جدیدش که در واقع Dolores است توانست از پارک فرار کند. در آخرین صحنه ی این قسمت، Dolores دوباره وارد بدن قبلی اش شده بود، اما نسخه ی رباتی Hale هنوز هم در کنار او بود. پس حالا او به چه کسی تبدیل شده؟ با توجه به رفتارهای او در این صحنه به نظر می آمد او حالا به Angelale ستوان ارشد Dolores تبدیل شده است. مهم نیست چه کسی در پوسته ی Hale قرار گرفته، اما یک نکته ی مهم این است که: همراهی یکی از اعضای اصلی شرکت Delos در کنار Dolores به شدت برای انسانیت خطرناک است.

۴. Bernard چه کسی را دوباره هوشیار (online) می کند؟

فقط Dolores و Hale نیستند که به دنیای واقعی پا گذاشته اند. در قسمت آخر Dolores برای بار دوم در عمر Bernard، او را هوشیار می کند. وقتی Dolores او را ترک می کند، Bernard در خانه ای است که به یک دستگاه تولید میزبان (ربات) دسترسی دارد. Bernard فقط به این دلیل وجود دارد که Dolores توانسته او را با خاطرات خودش از نو بسازد، که از این نتیجه می گیریم Bernard هم می تواند دقیقا همین کار را بکند: ساختن یک موجود جدید فقط براساس خاطرات خودش. سوالی که پیش می آید این است که آیا او هم در فصل سوم کسی را دوباره برمی گرداند؟ مثلا یک میزبان براساس Elsie، حالا که او کشته شده؟ یا یک نسخه از Ford؟ یا حتی پسر از دست رفته اش؟ او همچنین می تواند یک میزبان کاملا جدید بسازد و این قضیه احتمالات را برای او بالا می برد.

Westworld

۵. آیا Stubbs یک میزبان است؟

برگردیم به صحنه ی فرار Dolores از پارک، باید از صحبت های او با Stubbs چه نتیجه ای بگیریم؟ در این صحنه، Stubbs درباره ی هدف های اصلی اش (core drives) صحبت می کند {این کلمه همچنین به معنی درایوهای اصلی یک میزبان نیز هست}، و اینکه خیلی وقت پیش توسط Ford استخدام شده، تا جایی که به یاد ندارد از چه زمانی این اتفاق افتاده است. در فصل اول، Elsie با او شوخی می کرد و می گفت تو یک میزبان هستی! در این قسمت شاید این تئوری اثبات شد، حتی اگر خود سریال این قضیه را به رسمیت نشناسد، اما اگر در فصل بعد با تعداد زیادی Stubbs روبرو شدید، اصلا تعجب نکنید.

۶. آیا دوباره Sublime (دنیای بهشت مانند میزبان ها) را خواهیم دید؟

Sublime کلمه ای است که خود نویسندگان سریال برای دنیای دیجیتالی که Teddy، Akecheta و بقیه به آن رفتند انتخاب کرده اند. Joy در مصاحبه ای گفته بود: این دنیا خارج از دسترس است، که به این اشاره می کند که فصل سوم روی این موضوع تمرکز نخواهد کرد. اما با توجه به اینکه انسان ها می توانستند هوشیاری خود را دیجیتالی کنند، نمی توان با قطعیت گفت این دنیا خارج از دسترس انسان هاست. شاید در فصل سوم این دنیا را نبینیم، اما این احتمال وجود دارد که قبل از پایان سریال حداقل سرنخی درموردش به ما داده شود.

Westworld

۷. چه اتفاقی برای Maeve می افتد؟

قدرتمندترین میزبان پارک، در قسمت آخر مورد شلیک گلوله قرار گرفت، و جان خود را فدا کرد تا دخترش در امنیت باشد. آیا این آخری باری بود که او را دیدیم، یا داستان او هنوز هم ادامه دارد؟ البته با وجود Sylvester و Felix هنوز هم امیدها برای بازگرداندن Maeve پا برجاست. حتی احتمال بازگشت میزبان های کشته شده ی دیگری مثل Hector و Armistice هم وجود دارد.

Westworld

۸. چه اتفاقی برای پارک می افتد؟

حالا که در فصل سوم قرار است تمرکز روی دنیای واقعی باشد، آیا ممکن است سریال داستان پارک را کلا فراموش کند؟ نه اینطور نیست، با توجه به حرف های Joy که گفته: من فکر نمی کنم هنوز داستان پارک را به صورت کامل بیان کرده باشیم و هنوز کارمان با آن تمام نشده است. اما در فصل جدید تمرکز اصلی روی دنیای واقعی است. اگر قرار باشد دوباره داستان پارک را روایت کنیم، دوست داریم با دلیل منطقی این کار را بکنیم. او در جواب این سوال که آیا با دنیاهای دیگر در پارک یعنیShogun  وRaj  هم آشنا خواهیم شد گفته :‌ قطعا.

۹. آیا هنوز سریال را دنبال می کنید؟

این سوال با توجه به پیچیدگی زیاد این سریال ارزش پرسیدن را دارد. همان طور که یکی از منتقدان در مصاحبه ای گفته: ٬٬چندین بار در طول فصل دوم و مخصوصا قسمت آخر، به این فکر می کردم که دیگر ادامه ی سریال را تماشا نکنم.٬٬ این حرف ها را کسی زده که هنوز هم قصد تماشای ادامه ی سریال را دارد. اما برای خیلی از تماشاگران، درک این همه پیچیدگی و معما کار ساده ای نیست. پس شاید این مهمترین سوال ما باشد، حتی مهم تر از تاریخ بازگشت فصل سوم: چه کسانی هنوز هم قصد دارند با وجود این همه معما، فصل های آینده ی سریال را هم تماشا کنند؟

Westworld

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن