اخبار روز سریالهامینی سریال

ساخت مینی سریال Shogun با موضوع سامورایی توسط شبکه FX

FX تاکنون سریال های اریجینالش را بیشتر در دوران معاصر روایت کرده است. مثلا The Americans در دهه ۸۰ رخ می داد، اما این شبکه معمولا پروژه ای که نیاز به طراحی لباس خاصی داشته باشد تولید نکرده است(به جز The Bastard Executioner که اصلا سریال موفقی نبود و خیلی زود کنسل شد). حالا قرار است این سنت تغییر کند، آن هم وقتی خبر ساخت سریال محدود Shōgun توسط رییس شبکه FX یعنی John Landgraf اعلام شد.

این سریال ۱۰ قسمتی براساس رمان پرفروشی به همین نام نوشته James Clavell ساخته می شود و Andrew Macdonald, Michael De Luca, Michaela Clavell در کنار Tim Van Patten که کارگردان چندین قسمت نیز هست، تهیه کنندگی اجرایی سریال را برعهده دارند. Van Patten که قبلا در ساخت سریال های The Pacific و The Sopranos نقش داشته، با همکاری Eugene Kelly همکار سابقش در Boardwalk Empire این سریال را می سازد. Kelly همچنین به همراه Ronan Bennett نویسندگی سریال را برعهده دارد.

Landgraf در بیانیه ای گفته:

داستان Shōgun از ۴۰ سال پیش که James Clavell رمانش رو منتشر کرد طرفداران زیادی به خودش جذب کرده. داستان یک بیگانه که وارد یک فرهنگ جدید میشه خیلی به دنیای امروزی شبیهه. ما خیلی خوشحالیم که قراره این سریال رو به همراهی تهیه کنندگان اجرایی Andrew Macdonald, Allon Reich, Michael De Luca, Eugene Kelly برای بیننده های پرشورمون بسازیم. خیلی خوشحالیم که Ronan Bennett و Rachel Bennette فیلمنامه رو می نویسن،‌ و اینکه از تجربیات Tim Van Patten در کارگردانی، برای ساخت این داستان با موضوع ماجراجویی، قدرت و وفاداری که همه به نام Shōgun اون رو می شناسن بهره می بریم.

رمان Shōgun که سال ۱۹۷۵ منتشر شده است، یکی از پرفروش ترین رمان های دنیا شد و نظر غربی ها را به فرهنگ ژاپن جلب کرد. این رمان در یک سریال تلویزیونی برای NBC در سال ۱۹۸۰ مورد اقتباس قرار گرفت، که موفقیت های زیادی هم از نظر بیننده و هم از نظر جوایز کسب کرد. با توجه به کیفیت عالی سریال های اریجینال FX باید انتظار سریال فوق العاده دیگری از این شبکه داشته باشیم.

خلاصه داستان (غیررسمی):

Shōgun در دوران فئودال ژاپن اتفاق می افتد و داستان برخورد دو مرد بیگانه‌ی جاه طلب و یک زن سامورایی مرموز را روایت می کند. John Blackthorne یک دریانورد ماجراجوی انگلیسی که کشتی‌اش در ژاپن خراب می شود، سرزمینی که فرهنگ ناآشنایش رفتار Blackthorne را تغییر می دهد؛‌ از طرفی Lord Toranaga حاکم حیله گر و قدرتمندی که مشکلاتی با رقبای سیاسی و خطرناکش دارد؛ و Lady Mariko، زنی با مهارت های فوق العاده اما خانواده ای بدنام، که باید ارزش و وفاداری خودش را اثبات کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن