Top 10معرفی فیلم

رتبه بندی تمامی فیلم های Steven Spielberg از بدترین به بهترین

Steven Spielberg یک افسانه در قید حیات در بین ماست.او همیشه سعی دارد که بینندگان بتوانند با فیلم ارتباط برقرار کنند هرچند که تعدادی از آثار او پایان های کلیشه ای دارند اما امروزه ما می توانیم ببینیم که او واقعا چقدر در کارش استاد است و واقعا چه کارگردان توانایی است.

به گزارش آریافیلم ، در این لیست تمامی آثار ساخته شده Spielberg تا به امروز جمع آوری شده است و ما سعی می کنیم نگاه اندکی به هرکدام از آنها داشته باشیم همچنین در این لیست تمامی فیلم ها از بدترین به بهترین رتبه بندی شده اند.


۳۱-The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

بهتره که اسپیلبرگ بدنبال ساخته دنباله آثار معروفش نره.The Lost World قرار بود عنوانی بسیار خوب باشد و در حد نسخه اصلی این مجموعه اما متاسفانه یک عنوان شلوغ،کلیشه ای که سعی دارد هیجان نسخه اول را بما بدهد اما شکست می خورد به حدی که تا پایان فیلم بیننده کاملا اشتیاق خود را برای یک ادامه از دست داده.


۳۰-Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

آره فیلم بدیه.کاشکی می تونستم یه چیز خوب درباره این فیلم بگم اما متاسفانه آخرین قسمت ساخته شده فعلی این مجموعه موفق یک شکست کامل است که شاید تنها نقطه مثبت آن Harrison Ford باشد.فیلم نه درخشش Raiders و Last Crusade را دارد و نه آن تاریکی متمایز Temple of Doom است.این فیلم حکم یک جک را دارد برای مجموعه موفق Indiana Jones.


۲۹-Munich

Munich

Munich بسیار جالب شروع می شود داستان کلی فیلم درباره این است که چگونه با تروریست ها مقابله کنیم ؟ اما در طول فیلم،فیلم تبدیل به یک عنوان غیر قابل تحمل می شود که در یکی از صحنه های فیلم شخصیت اصلی در حال برقراری رابطه جنسی با فردی است و در عین حال خاطرات ورزشکاران کشته شده در المپیک را بیاد می آورد هرچند که مفهوم این صحنه این بود که خاطره حمله تروریستی همیشه در ذهن او خواهد ماند اما شما در این لحظه اصلا چنین چیزی را احساس نمی کنید.پایان فیلم شاید تنها نکته قابل تحمل بود.


۲۸-The Terminal

The Terminal

در کل پیام فیلم برای خیلی ها خوشایند نبود.بازی Hanks بسیار خوب است و فیلم داستان جالبی هم دارد اما اصلی ترین مشکل آن این است که یک بازیگر خارجی نقش شخصیت اصلی فیلم را که یک خارجی است ایفا نمی کند و بجای آن شناخته شده ترین بازیگر آمریکایی ایفای نقش می کند.


۲۷-Always

Always

Always فیلمی است که تا وقتی که شخصیت اصلی آن می میرد و تبدیل به یک روح می شود عاری از اندکی جذابیت است.در قلب فیلم مفهوم زیبایی پنهان شده است، فیلم در تمام مدت سعی دارد به بیننده بفهماند که فیلم یک عنوان زیبا و دوست داشتنی است اما تمام مدت شکست می خورد همچنین یکی دیگر از مشکلات بزرگ فیلم اختلاف سنی بازیگران است که با رابطه عاشقانه آنها در فیلم چندان منطقی نیست.


۲۶-۱۹۴۱

۱۹۴۱

۱۹۴۱ به هیچ عنوان یک فیلم لذت بخش نیست فیلم مانند یک ماشین پین بال می ماند که تمام مدت شما را از این طرف به آن طرف پاس می دهد.فیلم خسته کننده است و همچنین نشان می دهد که ساخت یک عنوان کمدی کار سختی است حتی برای فردی به استادی اسپیلبرگ.


۲۵-Hook

Hook

اگر در زمان بچگی این فیلم را دیده اید و از آن خوشتان آمده متاسفانه خبر بدی برای شما دارم : فیلم به اندازه ای که بیاد می آورید یک عنوان خوب نیست در واقع تا قبل از اینکه پیتر وارد سرزمین Neverland می شود همه چیز خوب است اما بعد از آن فیلم انسجام خود را از دست می دهد،فیلم نکات مثبتی هم دارد مانند موسیقی متن آن که توسط John Williams افسانه ای ساخته شده یا تیم بازیگری آن که متشکل از Robin Williams  و Dustin Hoffman است و یا داستان اصلی فیلم که بزرگ شدن واقعا به چه معناست اگر یک پدر مادر هستید اما متاسفانه در کل فیلم عنوان ضعیفی است.


۲۴-War Horse

War Horse

فرض کنید که ساخت یک فیلم جنگی با درجه سنی PG-13 ممکن باشد اما براساس آنچه که در فیلم War Horse دیدیم به هیچ وجه ساخت چنین عنوانی را پیشنهاد نمی کنم،رابطه بین شخصیت اصلی و اسبش در فیلم زیباست اما وقتی که فاز فیلم جنگی می شود همه چیز خراب می شود و با چیز آنچنان جذابی طرف نیستیم.


۲۳-The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

انتظارات نجومی از این فیلم می رفت و اسپیلبرگ و جکسون کارگردانان فیلم چیزی در زمینه CGI فیلم کم و کاست نگذاشتند و یکی از بهترین و حرفه ای ترین عناوین CGI را ساختند.فیلم در کل عنوان جالبی است اما به آن اندازه ای که بینندگان توقع داشتند ماجراجویی نبود.


۲۲-The Sugarland Express

The Sugarland Express

The Sugarland Express فیلمی عجیب بود که شما با شخصیت های اصلی آنچنان احساس همدردی نمی کنید و در عوض با شخصیت های منفی همدردی می کنید که پلیس هایی در محاکمه هستند.این فیلم از اولین آثار اسپیلبرگ است و در اصل او می خواسته که شما با پدر و مادر درون فیلم که پسرشان را از دست داده اند همدردی کنید.


۲۱-The Color Purple

The Color Purple

اگه بخواهیم اسم متفاوتی برای فیلم انتخاب کنیم میشه بگیم : فیلمِ تجاوز.اسپیلبرگ در این فیلم حادثه تلخی که برای Celie Johnson اتفاق افتاده را سعی کرده که به تصویر بکشد اما آنچنان خوب نتوانسته این کار را انجام دهد و دید عمیق تری نسبت به داستان را نشان دهد.در فیلم قرار است که شخصیت اصلی با تمام مشکلاتی که سر راهش قرار می گیرد بخاطر عشقی که نسبت به خواهرش دارد مقابله کند اما کارگردان متاسفانه نتوانسته به خوبی این را نشان دهد و هدف اصلی فیلم بطور کامل محقق نمی شود.


۲۰-The BFG

The BFG

یکی از محدود فیلم های اسپیلبرگ که شکست سختی در باکس افیس متحمل شد.فیلم یک رابطه نسبتا متعادل را بین شخصیت اصلی که یک یتیم است و غول گنده بک مهربان داستان شکل می دهد و جلوه های ویژه آن هم خوب هست اما فیلم بیشتر برای کودکانه و به شخصه از دیدن آن بسیار خسته شدم،این فیلم جزو آن دسته از فیلم هایی است که احتمالا در بین دیگر آثار ضعیف اسپیلبرگ فراموش می شود.


۱۹-Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

فیلم جوریه که شما تا آخر اون رو دنبال می کنید و به هیچ عنوان احساس خستگی نمی کنید اما فیلم سعی کرده نسبت به نسخه های قبل متفاوت تر و تاریک تر باشه که این خود هم نکته مثبتی است هم منفی چون بعضی از طرفدارن قدیمی مجموعه اصلا از این مورد خوششون نیومد همچنین فیلم مفاهیم ضد نژاد پرستی رو به خوبی بیان می کنه.


۱۸-Amistad

Amistad

Amistad یک فیلم فوق العاده نیست اما چیزی های جالبی درباره قدرت و ارتباط برقرار کردن می گوید.روشی که اسپیلبرگ از زیرنویس ها در فیلم استفاده می کنه تا فاصله بین فرهنگ ها رو کم کنه ستودنیه. هرچند که ایده اولیه فیلم که زندگی یک برده بر روی کشتی را روایت می کند جالب است اما بقیه فیلم آنچنان چنگی به دل نمی زند.


۱۷-Schindler’s List

Schindler’s List

Schindler’s List فیلم قابل احترامی هست اما عده ای چندان آن را دوست نداشتند چرا چون فیلم بخش نشان دادن قتل عام را به خوبی به تصویر می کشد اما هیچوقت معنای آن را بیان نمی کند ما در فیلم های زیادی شاهد انواع قتل عام بوده ایم که به خوبی هم به تصویر کشیده شده اند اما متاسفانه معنای انجام آنها آنچنان که باید گفته می شده نشده.


۱۶-Minority Report

Minority Report

یک فیلم واقعا خارق العاده…تا بیست دقیقه آخر که همه چیز یکدفعه خراب می شود،فیلم درباره سرنوشت،مسئولیت پذیری،آشتی و تراژدی است و تا آنجایی که شخصیت اصلی بالاخره از مرگ پسرش مقداری آرامش می یابد بسیار زیباست اما متاسفانه کلا اسپیلبرگ سعی دارد یک داستان کاملا کامل را تحویل بیننده دهد و تصمیم می گیرد که در آخر فیلم شخصیت اصلی همه را نجات دهد و انتقام خودش را بگیرد. در کل Minority Report یک عنوان علمی تخیلی بسیار خوب است.


۱۵-Bridge of Spies

Bridge of Spies

اسپیلبرگ بار دیگر با این فیلم نشان داد که او هنوز مانند قبل یک کارگردان ماهرِ تواناست و بار دیگر یک فیلم خوب با Hanks ساخت البته در این فیلم ستاره اصلی Mark Rylance است که هرچند نقش یک جاسوس روسی را در فیلم ایفا می کند اما بیننده با او همدردی می کند.همچنین شخصیت Hanks در فیلم هم بسیار جالب است او یک آمریکایی است که اهداف انسانی را بر اهداف سیاست مداران ترجیح می دهد.


۱۴-The Post

The Post

یکی از بهترین ساخته های اسپیلبرگ در چند سال اخیر که کارگردان سعی داشت در این فیلم اهمیت خبرنگاران و زنان در محل کار را نشان دهد. اما فیلم هرچند که عنوان بسیار خوبی هست اما آن تاثیری را که می توانست بگذارد نگذاشته.داستان فیلم درباره روزنامه واشنگتون پست است که قصد دارند یک مطلب جنجالی درباره پنتاگون منتشر کند اما انتشار این مطلب بسیار خطرناک است و ممکن است حتی منجر به نابودی روزنامه بشود.اسپیلبرگ بدون هیچ انحرافی هدف اصلی فیلم را بیان می کند اما شاید بزرگترین نقطه ضعف فیلم این است که بیشتر سعی شده تا تم ها و هدف اصلی فیلم توضیح داده شود بجای اینکه شاهد انگیزه و زحمت های فراوان این خبرنگاران باشیم. در کل فیلم عنوان بسیار خوبی است با تیم بازیگری فوق العاده که بهترین نمایش ممکن را از خود نشان دادند.


۱۳-Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

این فیلم یک عنوان عجیب است برای اسپیلبرگ چون خیلی سرد است،چند صحنه احساسی در فیلم هست مانند صحنه میز شام اما در کل فیلم یک عنوان بسیار متفاوت نسبت به ساخته های جدید این کارگردان که عامه پسند تر هستند است. او در آن زمان بدنبال خلاقیت بوده و سعی داشته یک عنوان نو و تازه از خود را به همه نشان دهد و در این امر بسیار هم موفق عمل کرده.


۱۲-Duel

Duel

Duel یک عنوان  بسیار موفق بزرگ است هرچند که یک فیلم تلویزیونی بوده اما کاملا حس یک عنوان سینمایی را به شما می دهد و آرزو می کنید که ای کاش تمامی فیلم های تلویزیونی راهی بودند که یک کارگردان بتواند استعداد خود را نشان دهد(هرچند که چند مورد استثنائی در این زمینه مانند اسپیلبرگ داریم).داستان فیلم درباره یک راننده است که سعی می کند در میان راه میان بر برود اما در مصیبت بسیار بزرگی گرفتار می شود.فیلم در کل یک عنوان هیجان انگیز و بسیار با کیفیت نسبت به بودجه ساختش هست.


۱۱-War of the Worlds

War of the Worlds

یکی از بحث برانگیز ترین و تاریک ترین بلاک باستر های تابستانی(در تابستان اکران شده) که تا به امروز ساخته شده این فیلم حتی از Minority Report هم تاریک تر است،شخصیت اصلی در یکجای فیلم عمدا چشم های خود را از حدقه در می آورد.همه چیز در فیلم خوب پیش می رود تا اینکه شخصیت اصلی برای دفاع از دخترش یک نفر را با بی رحمی به قتل می رساند اما این اولین مشکل فیلم نیست تبدیل آدم ها توسط فضایی ها در فیلم هم یکی دیگر از مشکلات است و از همه بدتر زنده ماندن پسر شخصیت اصلی از مرگ قطعی است. اما در آخر این فیلم یکی از بیاد ماندنی ترین فیلم های اسپیلبرگ است.


۱۰-Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

یکی از فوق العاده ترین فیلم های جنگی که تا به امروز ساخته شده.از چهل دقیقه فوق العاده اول فیلم که در ساحل اوماها روایت می شود بگذریم،مرگ آهسته سرباز Mellish و یا آنجایی که Wade در حال التماس برای مورفین است در حالی که دارد خون ریزی می کند جزو بیاد ماندنی ترین صحنه های تاریخ سینما هستند.البته اسپیلبرگ با Band of Brothers دقیق تر جنگ جهانی دوم را نشان می دهد اما این فیلم هم در نوع خود هیچ کم و کاستی نگذاشته.


۹-A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

این فیلم بدلایلی یک شاهکار است اول اینکه این فیلم آخرین فیلمی است که خود اسپیلبرگ فیلم نامه آن را در کنار کارگردانی نوشته دوم اینکه فیلم با همراهی Stanley Kubrick افسانه ای ساخته شده. هرچند که شاید اگر فیلم در آنجایی که شخصیت اصلی می خواست خودکشی کنه تمام میشد ممکن بود خیلی بهتر ظاهر شود اما اسپیلبرگ با بخش سوم فیلم یک پایان خوش را برای همه بینندگان به نمایش در می آورد.


۸-Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

یکی از جالب ترین فیلم های ساخته شده توسط اسپیلبرگ که متاسفانه اسپیلبرگ یک مقداری فیلم را کش می دهد تا پایان اما در کل یک عنوان هوشمندانه است درباره فریب دادن که تا لحظه آخر در صحنه های متفاوتی در حال فریب دادن بینندگان خود است.


۷-Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

اسپیلبرگ در ساخت این فیلم دیگر ریسک نکرد و سعی کرد یک عنوان ماجراجویی خوب بسازد و صد در صد هم در این کار خود موفق بود او در این فیلم آن Indiana Jones که همه بینندگان در ذهن خود دارند را نشان می دهد و به جرئت می توان گفت که این فیلم نمونه کامل یک عنوان ماجراجویی است.


۶-Empire of the Sun

Empire of the Sun

یکی از فیلم های متفاوت و خلاقانه دیگر اسپیلبرگ.داستان فیلم درباره پسری است که در طول جنگ جهانی دوم در چین گم می شود،کارگردان در این فیلم یک موضوع پیچیده را با شیوه داستان گویی خودش ترکیب می کند و به بینندگان نشان می دهد.اسپیلبرگ کارگردانی است که دوست دارد مخاطبینش بفهمند که در هر لحظه باید چه احساسی داشته باشند اما این فیلم یکی از آن دو فیلم او است که پایان جاه طلبانه ای دارد. در پایان شخصیت اصلی دوباره به خانواده اش می رسد اما آن بچه مظلومی که بوده حالا از بین رفته، روح او حالا مانند روح یک سرباز از جنگ برگشته است، بدون شلیک حتی یک گلوله.


۵-Jaws

Jaws

یکی از بیاد ماندنی عناوین کلاسیک تاریخ،چیزی که فیلم را خاص می کند صحنه های اکشن یا حتی کوسه درون آن نیست روابط انسانی ای است که در قلب فیلم هست چیزی که فیلم را اینقدر عنوان خاصی می کند این است که فیلم بخاطر صحنه های بین شخصیت ها (صحنه هایی که شخصیت های فیلم روابط احساسی با هم برقرار می کنند) زنده است.


۴-Lincoln

Lincoln

اسپیلبرگ بجای کوتاه کردن زندگی نامه آبرهام لینکن سعی کرده در این فیلم به تمام و کمال به زندگی یکی از افسانه ای ترین رئیس جمهور های آمریکا بپردازد او تمام جنبه های زندگی لینکن را چه خوب و چه بد مورد بررسی قرار می دهد و در کنار بازی خیره کننده Daniel Day-Lewis با یک عنوان فوق العاده طرف هستیم.


۳-Jurassic Park

Jurassic Park

Jurassic Park از آن دسته فیلم هایی هست که هنوز تا به امروز جالب بودن خود را حفظ کرده و در طول فیلم از عطش دانستن اینکه آیا در ادامه چه اتفاقی قراره بیوفته کم نمی شود و فیلم تا پایان آن حس ماجراجویانه خود را حفظ می کند.کارگردان در فیلم سعی کرده تا عطش بی مورد انسان ها را برای تفریح های عجیبی که هر روزه هم شاهد آنها هستیم زیر سوال ببرد و اینکه نسبت به طبیعت بی توجهیم.امروزه اسپیلبرگ به روند ساخت فیلم های خوبش ادامه داده اما به جرئت می توان گفت که این فیلم آخرین بلاک باستر بزرگ او تا به امروز بوده که حتی گذشت زمان هم بر روی افکت ها،داستان و شخصیت های این فیلم تاثیر نگذاشته.


۲-Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark برای اکثر بینندگان برابرست با ماجراجویی.لحظه به لحظه فیلم هیجان انگیز و شما را شگفت زده می کند و واقعا باور نکردنی است که این فیلم ششمین فیلمی است که اسپیلبرگ ساخته اما جزو بهترین های او تا به امروز هست و البته موفق ترین نسخه در مجموعه خودش شاید تنها فیلمی که در این مجموعه به اندازه این عنوان موفق عمل کرده Last Crusade بوده.


۱-E.T. The Extra-Terrestrial

E.T. The Extra-Terrestrial

E.T یکی از خاص ترین فیلم های اسپیلبرگ است که همه ما با آن خاطره داریم.اسپیلبرگ در این فیلم یک داستان عمیق را درباره یک پسر بچه که درگیر طلاق پدر مادرش هست و در همین حال با یک موجود فضایی آشنا می شود که تنها خواسته اش این است که به خانه اش برگردد روایت می کند.اسپیلبرگ در این فیلم ترس ها و آرزوهای دوران کودکی ما را به زیبایی به تصویر می کشد.E.T  فیلمی است هم شما را به خنده می اندازد و هم به گریه و شما با تک تک صحنه های فیلم ارتباط برقرار می کنید.فیلم یک عنوان فوق العاده است برای کودکان و برای آنها در این فیلم احترام قائل است به همان اندازه که برای بینندگان بزرگسال فیلم احترام قائل هست و به همین خاطر است که فیلم بهترین ساخته اسپیبرگ تا به امروزِ چون تمامی مخاطبین ارتباط کاملی در نوع خود را با این فیلم تجربه می کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن