اخبار فیلم

درجه سنی فیلم Dunkirk ساخته ی جدید Christopher Nolan مشخص شد: PG-13

بالاخره جزییات بیشتری درباره فیلم جدید Christopher Nolan به نام Dunkirk منتشر شده و هیجان تازه ای به دوست داران این کارگردان داده است.

به گزارش آریافیلم، بالاخره و پس از انتظار ها موسسه MPAA (که وظیفه ی آن رده بندی فیلم ها بر اساس درجه سنی است) درجه سنی مناسب چند فیلم مختلف را که به اکران آن ها نزدیک می شویم اعلام کرده که در میان آن ها جدیدترین ساخته ی Christopher Nolan به نام Dunkirk هم وجود دارد. این نهاد سینمایی درجه ی سنی مناسب برای فیلم Dunkirk را “PG-13” اعلام کرده که دلیل آن وجود صحنه های درگیری شدید جنگی و بعضی زبان هاست.

اصل داستان این فیلم بر پایه یک واقعه ی تاریخی نوشته شده، عملیاتی به اسم Dynamo که در آن ارتش سعی می کند عملیات نجاتی برای نجات دادن ۳۳۸۲۲۶ نفر از سربازانی که در منطقه ی Dunkirk و در کشور فرانسه گیر افتاده اند ترتیب دهد و در نهایت موفق می شود عملیات را به سر انجام برساند.

همچنین کارگردان این فیلم، Christopher Nolan اعلام کرده که در فیلمبرداری فیلم به نوعی ساختار سه گانه استفاده شده تا فیلم را از سه نقطه نظر آسمان، زمین و دریا تماشا کنند:

“فیلم از سه دیدگاه متفاوت بیان میشه. دروقاع مثل اینکه سه جایگاه متفاوت برای ببیننده ها در نظر بگیریم. یکی آسمان (هواپیماها)، یکی زمین (از ساحل) و دیگری دریا ( تخلیه که از طریق دریا صورت می گیرد.). ”

اما در کنار همه ی این ها نکته ای که شاید کمی نگران کننده باشد موضوع درجه بندی فیلم برای سنین ۱۳ سال به بالاست. بالاخره هر چه باشد فیلم، یک فیلم جنگی است و در آن خون ریزی و خشونت وجود دارد، در تریلر حتما تماشا کرده اید که در ساحل تعدادی جسد افتاده و قطعا در طول فیلم چنین صحنه هایی و صحنه ی کشته شدن افراد زیاد اتفاق می افتد که این سوال را در ذهن ایجاد می کند: چرا چنین رده بندی سنی برای فیلم در نظر گرفته شده است؟

به هر حال فیلم تا به اینجا پیش رفته وعواکل آن در حال انجام کارهای نهایی می باشند تا آن را برای اکران در تاریخ ۲۱ جولای آماده کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

یک نظر

  1. یه فیلم جنگی که درجه سنیش PG-13 باشه بایدم تعجب کرد ولی از همه اینا بگذریم چون نولان کارگردانشه به یه بار دیدنش می ارزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن