امروز:چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
 

خشم بن افلک در برنامه HBO و انتقادات نسبت به اسلام

 

تور تبلیغاتی بن افلک برای فیلم Gone Girl در جمعه گذشته صورت گرفت . وقتی که لیبرال رک گو وارد بحث با نویسنده سم هریس و مجری برنامه HBO بیل ماهر در مورد انتقاد از اسلام شد …

به گزارش آریافیلم هریس بیان میکنه : ” اونا مسیحی ها رو نکوهش میکنن … اما وقتی که میخوای در مورد درمان زنان ، همجنسگرایان ، آزادی بیان و روشنفکران در جهان اسلام صحبت کنی من فکر میکنم که از لیبرال ها شکست خوردیم ، این الگوی رفتاریُ اسلام هراسی نام برده اند ، وقتی که انتقاد از دین تلفیق شده با تعصب نسبت به مسلمان به عنوان مردم ، این تفکری احمقانه نه ـست ” . افلک که از حرفهای هریس خونش به جوش اومده بود گفت که : ” { زوایه دید تو } شرم آور و نزادپرستانه ست ، مثل این میمونه بگی که اوه ، ای یهودی حیله گر ” .

هریس که چندین کتاب در مورد ادیان مختلف نوشته ادامه داد : ” ما باید توان اینو داشته باشیم که ایده های بدُ مورد انتقاد قرار بدیم و اسلام در این لحظه رگ اصلی ایده های بده ” ماهر هم در نهایت گفت : ” تنها مذهبی ــه که شبیه به مافیا عمل میکنه و تو رو میکشه اگه چیز اشتباهی بگی ، عکسهای الکی میکشه و کتابهای الکی مینویسه ” . افلک ادامه میده : ” راه حل تو چیه ؟ فقط اسلامُ محکوم کنی ؟ در مقایسه با کشته شدن ـمون توسط اونا باید بگم که ما مسلمان بیشتری کشتیم ، به طرز وحشتناکی بیشتر . در مقایسه با حمله اونا به ما ، ما به کشورهای اسلامی بیشتری تاخت و تاز کردیم ، به طرز وحشتناکی بیشتر . هنوز هم به نحوی خودمونُ معاف میدونیم از چنین چیزهایی چون اونا در واقع بازتاب چیزی نیستن که ما بهشون اعتقاد داریم . ما به طور تصادفی این کارُ کردیم ، این دلیل تاخت و تازمون به عراق ــه ” .

سایر مهمانان برنامه ، مایکل استیل جمهوری خواه و نیکلاس کریستوف روزنامه نگار زیاد خودشونُ وارد بجث نکردن اگرچه کریستوف تا حدی مایه آرامش افلک بود و ژاویه دید هریسُ فاقد نکات دقیق و ظریف دونست .

 

یک پاسخ به “خشم بن افلک در برنامه HBO و انتقادات نسبت به اسلام”

  1. benyamin گفت:

    ب نظرم. خيلى جرىت. ميخواد همچين حرفهاىى رو بزنى. دمش. گرم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *