Top 10

حقایق خیره کننده در مورد بزرگترین فیلم های ۲۰۱۸

سال ۲۰۱۸ یک نقطه عطف برای صنعت فیلم و سینما بود. سالی که انواع فیلم های عظیم در آن اکران شدند و حقایق جالبی را نیز به وجود آوردند. بدون تلاش و زحمت اتفاقات خوب صورت نمی پذیرد و همیشه پشت بزرگترین فعالیت ها قطعا حوادثی در حال بروز است. در سینما نیز همین روش صدق می کند، یعنی بازیگرانی هستند که به شدت برای هنر خود وقت می گذارند و یا تهیه کنندگانی که بودجه های عظیم خرج می کنند تا جلوه های بصری خیره کننده داخل فیلم ها تولید شوند. ساده تر بگوییم، این کارخانه رویایی که سینما نام دارد بدون تلاش های شبانه روزی وجود نخواهد داشت. طبیعتا هر کدام از تلاش های بزرگ در پشت صحنه آثار سینمایی حقایقی را در خود جای داده اند که ما قصد گفتن آن ها را داریم. این حقایق جذاب در مورد بزرگترین فیلم های ۲۰۱۸ است.

تام کروز ۲۰۰۰ ساعت از وقت خود را صرف آموزش هلیکوپتر کرد- Mission Impossible Fallout

انتخاب یک واقعیت باور نکردنی در مورد فیلم ماموریت غیر ممکن آسان نیست. ولی برای سکانس پایانی فیلم Fallout حتی برادران وارنر مجبور شدند یک سبیل ۳ میلیون دلاری دیجیتال برای هنری کاویل آماده کنند تا حرکات کم نظیر و شاید بی نظیر تام کروز بیشتر به چشم بیایند. در قالب فیلم های امروزی که مجبور به استفاده از هنرمند در هلیکوپتر هستند، حرف اول و آخر را پرده سبز می زند ولی وقتی پای تام کروز به میان می آید این پرده سبز است که باید کنار بکشد. کروز در حین پیش تولید فیلم روزانه به مدت ۸ ساعت به عنوان یک خلبان حرفه ای آموزش خلبانی را تجربه کرده و ۲۰۰۰ ساعت دیوانه وار را در کابین خلبان پشت سر گذاشته است تا اکثر اعمال کنترل داخل کابین را خودش انجام دهد. اینجاست که باید گفت فداکاری انسان را نمی توان متوقف کرد.

استفاده بی چون و چرا از زبان اشاره واقعی در A Quiet Place به عنوان زبان اصلی

معجون جذاب جان کرازینسکی با چاشنی سکوت مطلق شخصیت های اصلی و با حضور هیولا های فرا منطقه ای که به دنبال صدایی کوچک بودند، باعث ایجاد خانواده ای شد که باید با زبان اشاره با یکدیگر ارتباط برقرار می کردند. وقتی کرازینسکی در حال تدوین این فیلم بود، او واقعا تصمیمی برای گذاشتن زیر نویس بر روی فیلم نداشت. تصور کنید فیلم بدون زیر نویس چگونه باید درک می شد، قطعا صحنه ها مبهم می شدند و البته مخاطبان با توجه به ماهیت نهایی داستان درک می کردند که چه اتفاقی می افتاده است. در نهایت یک ماه مانده به پایان تولید فیلم سازندگان تصمیم به گذاشتن زیرنویس بر روی فیلم کردند.

انیمیشن Incredibles 2 بزرگترین فیلم تمام CGI ساخته شده در جهان است

شگفت انگیزان ۲ با زمان ۱۱۸ دقیقه با استاندارد های کنونی انیمیشن در جهان عملا یک ماراتن کامل است. در نتیجه، این انیمیشن ابرقهرمانی نه تنها طولانی ترین فیلم Pixar است بلکه طولانی ترین فیلم متحرک CGI در تمام دوران نیز هست. فیلم Cars تنها با یک دقیقه زمان کمتر در رده دوم این جدول قرار خواهد گرفت. شاید کسی به این آمار دقت نکند اما باید توجه کرد که کمپانی ها حتی تا این جزئیات نیز پیش می روند.

کریستین بیل قرار بود نقش توبیاس بکت در فیلم Solo: A Star Wars Story را بازی کند

پیش از این که وودی هارلسون به عنوان توبیاس بکت، مدافع مشکوک هان سولو انتخاب شود، این نقش به طور کامل به یک بازیگر دیگر سپرده شده بود. قبل از اکران فیلم سولو در سینما ها، کریستین بیل تأیید کرده بود که در مذاکرات مربوط به فیلم بوده و تقریبا پیشنهاد این نقش را قبول کرده بوده است. بیل گفته بود که این نقش بسیار وسوسه انگیز بوده چرا که او از کودکی عاشق این جهان جذاب قرار داشته است. البته، هارلسون کار خوبی در این نقش انجام داد، اما همیشه این موضوع جالب خواهد بود که بیل با آن نقش چه می کرد و به چه دلیل در نهایت آن را نپذیرفت. حداقل این امید وجود دارد که ما در قسمت های آینده جنگ ستارگان شاهد بیل باشیم.

فیلم Aquaman دارای ۲۳۰۰ شات جلوه های بصری بوده است

کمتر فیلمی را می یابید که در سال گذشته تعداد شات های جلوه های بصری اش از Aquaman بیشتر بوده باشد. این فیلم برای نمایش جهان زیر آب مجبور به استفاده گسترده از CGI در اکثریت تصاویر خود بود است. عدد نهایی ۲۳۰۰ شات جلوه های بصری به معنای واقعی کلمه دیوانه کننده است و جالب است بدانید تنها تعداد اندکی از فیلم های اخیر هالیوودی در نزدیکی های این فیلم به نسبت استفاده از شات های بصری قرار می گیرند، که شامل کاپیتان آمریکا جنگ داخلی و والریان و شهر هزار سیاره می شود. اگر چه فیلم Aquaman متاسفانه در لیست کوتاه اسکار برای بهترین جلوه های بصری قرار نگرفت، ولی کار قدرتمند تیم جلوه های ویژه فیلم که به آتالانتیس زندگی بخشیدند غیر قابل انکار است.

انیماتوریست های پا به سن گذاشته دیزنی به کمک فیلم Mary Poppins Returns آمدند

یک فیلم خانوادگی به یاد ماندنی در تاریخ دیزنی که از لحظات لایو اکشن و انیمیشن ۲D بهره برده بود همین مری پاپینز بود که حالا توسط کمپانی ادامه ای برای آن تولید شده است. نیاز گسترده فیلم جدید به انیمیشن سنتی ۲D، دیزنی را مجبور کرد تا به تعدادی از انیماتور های قدیمی و پا به سن گذاشته خود روی آورد تا با بازگشت به کار باعث موفقیت کار شوند. چندین نفر از این انیماتور ها وقتی که وظیفه خود را تازه شروع کرده بودند و وارد سن بلوغ می شدند هنوز انیمیشن وارد دنیای دیجیتال معاصر نشده بود. با نزدیک شدن مرگ انیمیشن ۲D در هالیوود امروز، انیماتور های کنجکاو کمی وجود دارند که مهارت های سبک قدیمی دیزنی را بدانند، پس بدین منظور کمپانی دست به دامن محافظان قدیمی دیزنی برای این کار شد که شاید باور کردنی نباشد.

جیک جلینهال مادر بزرگش جیمی لی کورتیس را برای بازگشت به فیلم Halloween متقاعد کرد

هنگامی که جیمی لی کورتیس مجبور شد نقش لوری استرود را در بازسازی جدید هالووین قبول کند، یک شخص غیر منتظره بود که او را در نهایت برای قبول نقش متقاعد کرد. جیک جلینهال نوه کورتیس گفته است زمانی که با مادربزرگش در تعطیلات و در کوه بوده اند او را برای بازگشت به این نقش متقاعد کرده است. جیلنهال که با گوردون گرین کارگردان فیلم هالووین کار کرده بود و از تجارب حرفه ای او خبر داشت، واسطه پذیرش نقش لوری استرود شد. و شاید عمده دلیل دیده شدن فیلم هالووین هم بازگشت جیمی لی کورتیس بوده است.

بودجه نهایی ۴۰۰ میلیون دلاری فیلم Avengers: Infinity War مدهوش کننده است

بودجه این فیلم به حدی زیاد است که فک و دهان خیلی از ما را بی اندازه باز می کند. بودجه فیلم جنگ بی نهایت آن را گرانترین فیلم تمام دوران می کند و دزدان دریایی کارائیب سوار بر امواج ناشناخته را با ۳۷۹ میلیون دلار به رده دوم می فرستد. هرچند این فیلم با دو میلیارد فروش بازدهی بالایی داشت اما باز هم با آن بودجه سنگین حتی این نیز یک مقدار ناچیز است. نکته و حقیقت شیرین بودجه کلان جنگ بی نهایت این است که با تولید ناخالص داخلی یک کشور کوچک برابری می کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن