اخبار حاشیه ایاخبار روز فیلمها

جزییات داستانی جدید فیلم “آن: قسمت دوم” (IT: Chapter Two)

رسما کمتر از یک سال تا اکران فیلم “آن: قسمت دوم” (IT: Chapter Two) ساخته اندی موشیاتی (Andy Muschietti) باقی مانده است. خبر بد اینکه همچنان یک سال باید صبر کنیم، اما خبر خوب اینکه به احتمال خیلی زیاد این فیلم ارزش این انتظار را دارد. نه فقط به خاطر گروه بازیگری بزرگسال گروه بازنده ها (Losers Club)، بلکه بازگشت همکاران موشیاتی و گری دوبرمن (Gary Dauberman) فیلمنامه نویس که می تواند آن چیزی که در فیلم اول ارائه کرده بودند را گسترش دهد. این گسترش شامل برخی المان های عجیب و غریب از روی آثار ترسناک کلاسیک استفن کینگ (Stephen King) می شود. احتمال لو رفتن داستان:

دوبرمن در مصاحبه ای درباره فرآیند فیلمنامه نویسی و همکاری با موشیاتی صحبت کرد و اشاراتی به المان هایی که قرار است وارد فیلمنامه “آن: قسمت دوم” شوند نیز داشته است. با اینکه برخی صحنه ها روی کاغذ خوب به نظر می رسند، اما هنوز هم زمان زیادی تا ۶ سپتامبر ۲۰۱۹ و اکران این دنباله وجود دارد، پس باید تا آن زمان منتظر بمانیم تا ببینیم چه مقدار از این اقتباس وارد فیلم اصلی می شود.

اولین صحنه مورد بحث احتمالا سکانس آغازین “آن: قسمت دوم” باشد، که خط داستانی موازی با چیزی که کتاب آن را در شهر Derry روایت می کند دارد. تمرکز آن صحنه روی Adrian Mellon یک مرد جوان است که در این شهر همراه دوستش Don Hagarty زندگی می کند. این دو به جشنی می روند که در آن در حال صحبت کردن در این باره هستند که آیا باید در Derry بمانند یا خیر که ما فعلا داستان را همین جا رها می کنیم. زاویه دولان (Xavier Dolan) برای این نقش و تیلور فری (Taylor Frey) برای نقش Don انتخاب شده اند، پس احتمال این وجود دارد که حداقل در صحنه های حذف شده نسخه بلوری حضور داشته باشند. این چیزی بود که دوبرمن درباره این سکانس گفت و اینکه او و موشیاتی چطور داستان را بین خود تقسیم کرده اند:

به نظرم این چیزی بود که من و اندی خیلی بهش فکر کردیم، که خیلی هم عالی بود، چون من خیلی دوست داشتم چیزهایی درباره Adrian Melon و چیزهای دیگه که دوست دارین توی فیلم ببینین رو وارد فیلمنامه کنم. منم که باید اون بخش های داستان رو بنویسم و اندی هم باید به این فکر می کرد که چطور قراره مراسم Chüd رو از نظر بصری نشون بده. اون همیشه ایده های فوق العاده ای داره و این فیلم قراره خارق العاده بشه.

حالا بخش عجیب داستان کینگ. مراسم Chüd که در بالا ذکر شد روشی است که در آن بازنده ها، در هر دو خط زمانی قادر بودند Pennywise را با آن شکست دهند. مانند خیلی دیگر از داستان های نوشته شده، توصیف کینگ از این صحنه به شدت دقیق و پرجزییات و به طرز هدفمندی مبهم است، که به خواننده کتاب به اندازه کافی می فهماند چه خبر است، آن هم بدون اینکه هیچ تصویری از آن مراسم را نشان دهد.

این مراسم نبردی از هوش و اراده است، مواجهه ای با دشمن پر از چالش های معمایی، همان چیزی که کینگ علاقه زیادی به انجامش دارد. در حالی که ممکن است Pennywise از نظر فیزیکی توسط چیزهایی که بازنده ها قدرت خود را از آن طریق منتشر می کنند آسیب ببیند، اما تنها راه شکست او از طریق همین مراسم است. اما این مراسم در یک سطح معنوی و ذهنی انجام می گیرد، چیزی که نمایش آن به صورت سینمایی کار دشواری است.

این چیزی است که دوبرمن درباره این مراسم گفته:

مراسم Chüd خیلی چالش برانگیزه، اما بخش خیلی مهمی از کتابه پس ما هم باید بهش اشاره می کردیم. انجام اون خیلی کار سختیه، اما چون اندی، باربارا موشیاتی (تهیه کننده) و من قبلا هم با هم کار کردیم، وقتی دارم فیلمنامه رو می نویسم بیشتر شبیه یک گفتگوی دوستانه بین خودمونه و کمتر اینطوره که بگم: هی من این کارو کردم! بیشتر شبیه یک همکاری همه جانبه اس؛ مثل اینکه داستان رو مثل یک سنگ اونقدر بتراشیم تا بالاخره به نسخه ای قابل بیان از جنبه های متافیزیکی کتاب برسیم.

پس باید تا سال آینده و اکران فیلم “آن: قسمت دوم” منتظر بمانیم تا ببینیم چه اتفاقاتی خواهد افتاد. تا آن زمان کمی روی حل معماهای بیشتر کار کنید!

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن