اخبار فیلم

جدایی Bob Peterson از انیمیشن The Good Dinosaur

 

در طی چند هفته ی گذشته شایعاتی بر سر زبان ها افتاده بود که Bob Peterson ، شخصی که سالهاست با کمپانی انیمیشن سازی Pixar همکاری می کرده و در بسیاری از پروژه ها حضور داشته ، کناره گیری کرده است و دیگر در مقام کارگردانی انیمیشن The Good Dinosaur که قرار است در ۲۰۱۴ اکران شود ، نمی باشد . بسیاری از شندین این اخبار چندان راضی نبودند و علاقه داشتند تا هرگز تایید نشود اما متاسفانه باید ذکر کنیم که دیگر وی هیچ نقشی در پروژه The Good Dinosaur نخواهد داشت . درحالیکه عده ای فکر می کردند دستیار کارگردانPeter Sohn مسئولیت کامل را برعهده خواهد گرفت ولی این اتفاق نیز نمی افتد .

ایده ی اصلی ساخت این انیمیشن حتی توسط Bob Peterson شکل گرفته بود و چند سالی است که وی مشغول کار بروی ان می باشد که داستان انیمیشن The Good Dinosaur به این موضوع می پردازد که اگر میلیون ها سال پیش شهاب سنگ ها به زمین برخورد نمی کردند و فقط از کنار ان می گذشتند چه میشد ؟ اگر انسان ها در کمال آرامش در کنار دایناسور ها زندگی می کردند چه میشد ؟ کمپانی Pixar ماه گذشته حتی گروه صداپیشگان این انیمیشن را معرفی کرد که شامل Lucas Neff , Bill Hader , Neil Patrick Harris , Judy Greer , John Lithgow و Frances McDormand می شوند که حال با تغییر کارگردان باید دید که آیا این اسامی نیز ثابت می مانند یا خیر .

این خبر توسط کمپانی پیکسار نیز تایید شده که Bob Peterson از این پروژه خارج شده است ، بنابراین تاریخ اکران دقیق این اثر هم نامعلوم خواهد ماند . در گذشته ، Bob Peterson در انیمیشن موفق Up به عنوان دستیار کارگردان خضور داشت و از زمان انیمیشن های Toy Story با این کمپانی همکاری می کرده است ، اما حال Ed Catmull مدیر کمپانی پیکسار در اینباره اعلام کرد که گاهی نیاز به ایده های جدید است ، گاهی نیاز به افرادی جدید می باشد تا ان ایده ها را پرورش دهند . بعضی ایده ها هستند که میبینید قبل از شما یکی دیگر برویش کار کرده است .

در حال حاضر مغز متفکر کمپانی Pixar بنام Ed Catmull تصمیم گرفته است تا بروی عوامل سازنده ی انیمیشن The Good Dinosaur اعتماد کند تا کارگردان جدید انتخاب شود و تا ان زمان کار بروی ساخت این انیمیشن ادامه خواهد یافت . مدیر عامل پیکسار John Lasseter و کارگردان Toy Story 3 بنام Lee Unkrich و البته Mark Andrews کارگردان Brave و در اخر Peter Sohn هر کدام بخش هایی از تولید پروژه ی The Good Dinosaur را بدست گرفته اند و مسلما نبود یک فرد در بالای هرم اصلی ، این موضوع را برای دیگران کاملا گیج کننده می کند . انیمیشن The Good Dinosaur علاوه بر کارگردانی ، در بخش تهیه کننده نیز تغییراتی داشته و به این دلیلکه John Walker به پروژه ی Tomorrowland به کارگردانی Brad Bird پیوسته است ، از انیمیشن Cars 2 بنام Denise Ream جایگزین وی شده است .

در اخر ، کمپانی پیکسار اولین باری نیست که کارگردان پروژه هایش را عوض می کند و در گذشته برای انیمیشن های Toy Story 2 , Ratatouille , Cars 2 و Brave نیز این اتفاق پیش امده است و اینبار هم باید امیدوار بود تا شخص درستی به این پروژه اضافه شود .

انیمیشن The Good Dinosaur در تاریخ ۳۰ می ۲۰۱۴ اکران می شود .

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن