اخبار روز فیلمهاکامیک

تنوع بخشی Sony به دنیای ابرقهرمانی با فیلم های Silk و Nightwatch و Jackpot

خبرها حاکی از این است Sony تنها کمپانی سازنده فیلم های ابرقهرمانی در کنار Disney از روی شخصیت های Marvel (چون به زودی Fox متعلق به Disney می شود)، قصد دارد چندین شخصیت گمنام کامیک بوکی را به پرده سینماها بیاورد. با اینکه Sony فعلا قصد اکران ۲ فیلم از شخصیت های شناخته شده تر دنیای Spider-Man یعنی Venom و Spider-Man: Into the Spider-Verse را تا پایان امسال دارد، اما شانس خود را با سه فیلم دیگر از این دنیای ابرقهرمانی با شخصیت های جدید نیز امتحان می کند.

Sony در حال تولید فیلم هایی براساس شخصیت های کامیک های Marvel یعنی Silk، Jackpot و Nightwatch است؛ این استودیو فعلا دنبال استخدام نویسندگانی برای این فیلم هاست، بنابراین اگر چیزی درباره این شخصیت ها می دانید، شاید Sony برای این کار سراغ شما بیاید! چند وقت پیش هم شایعه شده بود کارگردانی فیلم Nightwatch را Spike Lee برعهده خواهد داشت. این فیلم ها به فیلم دو نفره Silver & Black که حالا دیگر به دو فیلم مستقل Black Cat و Silver Sable تقسیم شده خواهند پیوست. Sony در راستای استفاده از شخصیت های Marvel که لایسنس آن ها را در اختیار دارد، قصد دارد هم در جلوی دوربین و هم پشت صحنه تنوع بیشتری ایجاد کند.

Sanford Panitch رییس کمپانی Columbia Pictures و ناظر اصلی دنیای سینمایی SUMC (دنیای سینمایی Sony براساس شخصیت های Marvel) گفته است:

تمرکز ما روی وفادار موندن به کامیک هاست. Spider-Man به شخصیت های زیادی مرتبطه. شخصیت های منفی، قهرمان ها و ضدقهرمان ها، که خیلی از اونا شخصیت های زن، اصیل، با بعدهای مختلف و کاملا منحصر بفرد هستند. به نظر ما هیچ دلیلی وجود نداره تنوعی در استفاده از شخصیت های Marvel ایجاد نکنیم.

چون شخصیت های Silk، Jackpot و Nightwatch آن چنان شناخته شده نیستند، ما آن ها را به شما معرفی می کنیم:

Silk:

ابرقهرمان دورگه کره ای – آمریکایی به نام Cindy Moon ملقب به Silk، یکی از شخصیت های جدید اضافه شده به کامیک های Marvel است که توسط Dan Slott و Humberto Ramos در سال ۲۰۱۴ خلق شده و اولین بار حضوری افتخاری در کامیک بوک The Amazing Spider-Man #1 داشت و در The Amazing Spider-Man #4 حضور کاملی را تجربه کرد. قدرت او شبیه قدرت Spider-Man است، به اضافه اینکه یک حافظه روشن دارد، یعنی می تواند خاطرات و صحنه های قدیمی را در ذهنش مرور کند، طوری که انگار همین الان در حال وقوع هستند. داستان اریجین او نیز شبیه Spider-Man است: وقتی آن عنکبوت رادیواکتیوی با نیش زدن Peter Parker او را به Spider-Man تبدیل کرد، پس از آن به Cindy Moon هم نیشی زد (چه عنکبوت بی شعوری!). Cindy برخلاف همتای مشهورش قدرت تولید تارهای ارگانیک را به دست آورده، اما کمی بیشتر طول می کشد تا آن ها را کنترل کند؛ او در این راه توسط تاجر Ezekiel Sims یاری می شود، رابطه ای که می توان گفت رابطه پیچیده ای است. «حس ابریشمی» او نسخه قوی تری از «حس عنکبوتی» Peter Parker است و حتی شاید سرعتش هم از Spidey بیشتر باشد.

Jackpot:

یکی دیگر از شخصیت های خلق شده توسط Dan Slott با همکاری Phil Jimenez که در سال ۲۰۰۷ برای اولین بار در کامیک بوک رایگان Spider-Man: Swing Shift ظاهر شد. سپس در چندین کامیک بوک The Amazing Spider-Man حضور یافت، تا اینکه کامیک های کوتاه خود را در سال ۲۰۱۰ به دست آورد. جالب است بدانید دو نفر از هویت Jackpot برای خود استفاده کرده اند: اولی Sara Ehret، یک دانشمند که در حال پژوهش روی بیماری پارکینسون در زیرمجموعه ای از شرکت Oscorp بود. به صورت اتفاقی بخشی از داروی در حال آزمایش در حالی که Sara باردار است به بدن او وارد می شود، و باعث ایجاد قدرت های ابرقهرمانی در او می شود. اگرچه دخترش Madeline هیچ علائمی از بیماری نشان نمی دهد. پس از مدتی حضور در نقش ابرقهرمانی،‌ Sara برای گذراندن وقت بیشتر با خانواده اش از این کار بازنشسته می شود. اینجاست که Alana Jacobson جای او را به عنوان Jackpot می گیرد. Alana از داروهای افزایش قدرت مثل هورمون رشد جهش یافته برای تقلید قدرت های Jackpot استفاده می کند، که پس از مدتی باعث مشکلاتی برای خودش می شود.

هویت Jackpot چندین بار بین Sara و Alana جابجا شده، و با تغییر لباس های زیادی هم مواجه می شود. Sony برنامه های زیادی برای روایت داستان Jackpot دارد، که شامل روابط احساسی بین اعضای خانواده و البته جامعه ابرقهرمانی مرتبط با دنیای Spider-Man هم می شود، بنابراین این فیلم اگر خوب ساخته شود می تواند چیزی شبیه Jessica Jones باشد.

Nightwatch:

این شخصیت که شباهت زیادی با شخصیت Spawn خلق شده توسط Todd McFarlane در سال ۱۹۹۲ دارد، که کاملا تصادفی است! سال ۱۹۹۳ توسط Terry Kavanagh, Alex Saviuk, Joe Rubinstein خلق شده است. Nightwatch که اولین بار به عنوان Dr. Kevin Trench در چندین کامیک Spider-Man حضور یافت، نقش مهمی در کراس اور Maximum Carnage داشت. به تازگی Nightwatch دچار تغییراتی شده، که احتمالا همین درون مایه اصلی فیلم این شخصیت باشد.

Trench اصلی یک نسخه مسن تر از خودش با لباس ابرقهرمانی را می بیند که طی مبارزه با تروریست ها کشته می شود. با این وجود او همان لباس را انتخاب کرده و به قهرمانی شنل پوش با قدرت های خاص خودش یعنی قدرت بالا، سرعت و انعطاف، نامرئی شدن، تغییر شکل دادن و حتی پرواز تبدیل می شود. داستان او در دنیای نانوتکنولوژی و پارادوکس های سفر در زمان روایت می شود، که به نظر می تواند درون مایه خیلی خوبی برای یک فیلم متفاوت باشد. البته در نسخه های جدیدتر کامیک ها مشخص شد Dr. Trench کاملا پنهانی در حال انجام کارهای خیریه و آزمایشات پزشکی بوده است، اما شاید هم قضیه چیز دیگری است. باید منتظر ماند و دید فیلم Nightwatch چه داستانی را روایت خواهد کرد.

این هم تصویری از لایسنس تمام شخصیت های Marvel که هنوز هم بخش قابل توجهی از آن در اختیار Sony قرار دارد.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن