اخبار حاشیه ایکامیک

تحلیل تریلر کاپیتان مارول (Captain Marvel): اشاراتی به دهه ۹۰ و حضورهای افتخاری مارول

ما مطمئنیم که شما اولین تریلر حماسی فیلم کاپیتان مارول (Captain Marvel) به کارگردانی آنا بودن (Anna Boden) و رایان فلک (Ryan Fleck) را از اینجا تماشا کرده اید، اما ما در این مقاله نگاهی نزدیکتر به این تریلر داشته ایم. پس در حالی که می توانید پوستر و تصاویر داخل تریلر فیلم با بازی بری لارسون (Brie Larson) در نقش اصلی را نیز در همان خبر تماشا کنید، ما در اینجا به تحلیل تریلر پرداخته ایم.

در این فیلم همچنین ساموئل ال جکسون (Samuel L. Jackson) و کلارک گرگ (Clark Gregg)، لاشانا لینچ (Lashana Lynch)، جما چان (Gemma Chan)، بن مندلسون (Ben Mendelsohn)، جود لاو (Jude Law)، الگنیس پرز سوتو (Algenis Perez Soto)، رون تمته (Rune Temte) و مک‌کنا گریس (McKenna Grace) حضور دارند. فیلم کاپیتان مارول در تاریخ ۸ مارچ ۲۰۱۹ در سینماها اکران خواهد شد.

وقتی بخواهیم درباره خود شخصیت صحبت کنیم، Carol Danvers (همان کاپیتان مارول) را با ظاهرهای متفاوتی دیده ایم، چه لباس ابرقهرمانی او باشد یا مدل موهای متفاوتش. توجهات زیادی به جزییات این شخصیت در اینترنت وجود دارد، و این تریلر هم بیشتر این توجهات را راضی نگه می دارد. اول از همه لباس سبز Carol از نژاد Kree در زمانی که در گروه Starforce، گروه ویژه ارتشی که همچنین شامل Korath (هانسو)، Att-Lass (با بازی پرز سوتو)، Bron-Char (تمته)، Minn-Erva (با بازی چان) و به رهبری Mar-Vell (با بازی لاو) است حضور دارد. در حالی که این لباس فوق العاده است،‌ اما این کلاه و مدل موی موهاوک است که طرفداران در ماه های آینده خود را با آن مدل مو آرایش خواهند کرد.

Danvers جنگجویی نیمه انسان، نیمه Kree، در طول دورانش در گروه Starforce و قبل از سقوطش به زمین در سرزمین Hala با نژاد Kree زندگی می کرده است. (Hala نام آخرین مدعی Kree نیز هست). در تریلر شاهد چشم اندازی از افق شهر Hala هستیم.

سقوط به زمین باعث ایجاد پیچیدگی های زیادی می شود، که شامل چالش های درونی Danvers در کنار رفتار نه چندان سالم او با زمینی هاست. من حدس می زنم Danvers به یک پیرزن در مترو مشت می زند چون پس از تعقیب و گریز طولانی، این یک اسکرول (Skrull) است که به شکل این پیرزن درآمده است، در غیر این صورت روحت شاد پیرزن!

در حالی که احتمالا Danvers با این اسکرول مقابله می کند، به نظر می آید او و Fury برای فرستادن این بیگانه به یک سازمان تحقیقاتی که او را مورد آزمایش قرار می دهد همکاری می کنند. Danvers یک کلاه شیلد (S.H.I.E.L.D) پوشیده و Fury با سلاحی به دست، یک کیسه یخ را روی چشم چپش گذاشته؛ آیا این قضیه منجر به بستن چشم بند او می شود؟ کسی که در حال نظارت بر آزمایش است نیز احتمالا Talos با بازی مندلسون همان اسکرولی است که به شکل انسانی درآمده تا به سازمان شیلد نفوذ کند.

همین طور که در تریلر می بینیم، Carol Danvers با خاطرات گذشته اش که در زمان حال به یادش می آیند نیز روبرو است. باید منتظر مقدار زیادی فلش بک و تغییر زمان در این فیلم مورد انتظار باشیم، اما اگر از یک چیز مطمئن باشیم این است که لباس یکدست خلبانی خیلی به Danvers می آید:

در این تصویر Danvers را در کنار لاشانا لینچ در نقش Maria Rambeau می بینیم، یکی از قدیمی ترین دوستان Carol و خلبان نیروی هوایی ماهری که کد نامش Photon است و یک دختر جوان دارد. اگر فکر می کنید این شخصیت ربطی به شخصیت Monica Rambeau در کامیک ها دارد شاید حق با شما باشد.

اما این لباس امروزی و کلاسیک Danvers است که در بخشی دیگر از فیلم به شدت جذاب است، که احتمالا پس از ملاقات Fury و Coulson آن را به دست می آورد، و احتمالا پس از اینکه او تصمیم می گیرد از زمین در مقابل نیروهای بیگانه که می خواهند به آن آسیب برسانند دفاع کند.

برخی خاطرات بهتر است فراموش شده بمانند، مانند چیزی که در سکانسی که تصویرش را در زیر می بینید اتفاق می افتد. آیا Kreeها یا نژاد دیگری در حال دستکاری خاطرات Carol با تکنولوژی های پیشرفته خود هستند؟ یا شاید قرار است این دستگاه فقط او را شبیه آنا پاکوین (Anna Paquin) کند:

به جز کامیک های کاپیتان مارول، شخصیت های دیگری از MCU هستند که در این فیلم حضور می یابند. مشخصا نسخه ای جوان از Nick Fury و Phil Coulson، به همراه Korath در نقش یکی از اعضای گروه Starforce. همچنین شاهد بازگشت Ronan the Accuser (با بازی پیس)،‌ عضو بلندمرتبه ای از جامعه Kree هستیم، آن هم قبل از اینکه با نگهبانان کهکشان (Guardians of the Galaxy) روبرو شود. مگر اینکه مارول سورپرایزهای دیگری در نظر داشته باشد (که حتما هم همین طور است) وگرنه این تمام چیزی است که از بازگشت شخصیت های MCU در این فیلم می دانیم.

همچنین اشارات به دهه ۹۰، که کاملا برای کسانی که در آن دوره زندگی کرده اند قابل شناسایی است. صحنه فروشگاه ویدیویی بلاک باستر اولین آن هاست. این فروشگاه ها در اواسط دهه ۸۰ تاسیس شده و در سال ۲۰۱۳ تعطیل شدند، حداقل از نظر شرکتی؛ فروشگاه های بلاک باستر انبار فیلم بازهایی بود که قبل از اینکه نتفلیکس آن ها را ورشکسته کند همه برای خرید فیلم به آن جا مراجعه می کردند. کاپیتان مارول را می بینیم که از سقف این فروشگاه سقوط می کند:

همچنین نمایی جالب از یک پیجر می بینیم، وسیله ارتباطی بی سیم که دوران استفاده از آن به دهه ۵۰ برگشته و امروزه هم از آن استفاده می شود. با وجود اینکه این وسیله یک گجت هوشمندانه با کاربردی مشخص در دنیای امروزی است، اما نمایش آن در پایان فیلم انتقام جویان:‌ جنگ بی نهایت (Avengers: Infinity War) کاملا نابهنگام بود. این نمایی از این دستگاه در دهه ۹۰ در فیلم کاپیتان مارول است.

اشارات مخفی دیگری هم هستند که درون پوستر قرار دارند. مهم تر از همه شعار بالاتر، جلوتر، سریعتر (Higher. Further. Faster) است. در سال ۲۰۱۴ نویسنده کامیک بوکی Kelly Sue Deconnick بود که این سری را با Vol. 1 “Higher, Further, Faster, More آغاز کرد؛‌ این همان کامیک بوکی است که لارسون در عکس های اولیه از فیلم کاپیتان مارول در حال خواندن آن بود:

اما ایستراگ دیگری هم در گوشه سمت چپ و پایین پوستر و در سایه ها مخفی شده است. اگر با دقت به پوستر نگاه کنید یا نسخه ویرایش شده زیر را ببینید، یک گربه را می بینید که در حال خروج از قاب است. این احتمالا Chewie گربه Carol Danver است، که بیشتر از آن چیزی است که نشان می دهد:

همچنین ساموئل ال جکسون تصویری از پشت صحنه کاپیتان مارول و لباس کلاهدار بازیگران منتشر کرد،‌ که در آن یک نماد گربه دیده می شود، که اشاره دیگری به Chewie است:

اگر ما چیزی را از تریلر کاپیتان مارول از قلم انداخته ایم شما آن را به ما یادآوری کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن