تریلر فیلم

تحلیل تریلر جدید Avengers: Infinity War و Thanos و گروه Black Order اش

با اینکه کلی شخصیت ابر قهرمانی زن و مرد در فیلم Avengers: Infinity War از مارول حضور دارن، فقط تعداد کمی از اونا میدونن که با اومدن Thanos چه سرنوشتی در انتظار زمین و قهرماناشه. خوشبختانه اتحاد بین مدافعان زمین شامل آدم های زیادی میشه؛ از  Gamora (با بازی Zoe Saldana) گرفته تا Nebula (با بازی Karen Gillan). و از شانس خوب تماشاگرها و طرفداران دنیای سینمایی مارول، تریلر جدید روی Gamora تمرکز کرده که داره قدرت نهایی Thanos و نقشه های اون برای تصاحب دنیا رو توضیح میده…

به گزارش آریافیلم ، اما اتفاق های دیگه ای هم در این تریلر جدید میفته. همونطوری که انتظار داشتیم این فیلم به کارگردانی Joe و Anthony Russo، درواقع حاصل زحمات ده ساله داستان های دنیای سینمایی مارول و شخصیت های اون هستش. همه به این فیلم ختم میشن…و قراره که با اومدن Avengers: Infinity War به سینماها در بیست و هفتم اوریل برابر با جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، نتایج این زحمات حاصل شه که احتمالا با فیلمی مهم و ماجراهای تلخ و شیرین زیادی روبه رو شیم. اگه دلتون میخواد که این فیلم رو بدون داشتن هر پیش زمینه ای ببینین (سرزنشتون نمیکنم)، بهتره که قسمت های بعدی رو نخونین، چون نگاهی جزئی و دقیق به تریلر پخش شده هستش. اما اگه آدم های شجاع و کنجکاوی بین شما پیدا میشن، بیاین شروع کنیم.

اول این خلاصه رسمی از فیلم Avengers: Infinity War  رو بخونین تا آماده شین:

 ساخت و گسترش دنیای سینمایی مارول یک ماجراجویی ده ساله بود که حالا فیلم Avengers: Infinity War از این استودیو، آخرین و مرگبارترین نمایش کل تاریخ رو به اجرا میذاره. Avenger ها و ابرقهرمان های متحد آنها باید همه چیز خودشون رو فدا کنن تا بتونن Thanos قدرتمند رو شکست بدن، قبل از اینکه دنیا رو ویران و برای همیشه نابود کنه.

thanos

Thanos

از زمانی که Thanos به عنوان “اون جنتلمن خوشتیپ که تاج و تخت شناور فضایی داره” به ما معرفی شد، زمان زیادی میگذره. ما دیالوگی از Gamora، دخترخوانده Thanos که آخرین بازمانده نسل خودش (اونم باز به لطف Thanos ) و نگهبان کهکشان هستش، میشنویم که میگه:

همه مدتی که من اونو میشناختم، فقط یک هدف داشته: نیمی از دنیا رو از بین ببره و اگه همه سنگ های بینهایت رو به دست بیاره، میتونه اینکارو با به هم زدن انگشت هاش انجام بده. به همین راحتی.

Tony Stark میگه:

دوباره بگو اسمش چی بود؟”، اما ما میدونیم اسمش چیه. اون Thanos هستش و واقعا توی تریلر جدید قوی ظاهر شده.

اما بازم همه قهرمانان ما بیشترین تلاش خودشون رو میکنن. هر کدوم از اونها صحنه های معروف خودشون رو به تنهایی دارن: “به آهستگی توی باد راه رفتن” یا “مشتتشون رو محکم رو به آسمون نگه دارن تا رعد و برق رو فرا بخونن” (آیا اونا به صورت دیجیتالی اسلحه جدیدش رو برای این تریلر پاک کردن؟ یا چی؟)، همه این صحنه ها هست، درکنار اینکه همه اونها کنار هم جمع میشن تا قدرت خارق العاده ای رو خلق کنن. اما طوری که تریلر نشون میده، این قدرت جمعی اصلا برای مقابله با Thanos قدرتمند و Black Order اون کافی نیست.

ما صحنه کوتاهی میبینیم از نابودی مردم سبز رنگ Zehoberei توسط Thanos و همچنین لحظه ای که اون Gamora رو به خدمت خودش میگیره. این صحنه دیالوگی داره که Thanos میگه:

وقتی کار من تموم شه، نیمی از انسان ها باقی میمونن.

از نظر Thanos همچین معامله ای واقعا خوبه، اونم وقتی که به راحتی میتونه همه رو نابود کنه. اما Avenger ها این معامله رو قبول نمیکنن… یا حداقل سعی میکنن که اینجوری نشه و تلاش های نهایی خودشون رو برای بار آخر در Wakanda متمرکز میکنن.


نبرد در Wakanda

 با اینکه فیلم Black Panther میاد Wakanda رو معرفی و صحنه رو برای جنگی که قراره اتفاق بیفته، آماده میکنه؛ اما این تریلر نشون میده که این نبرد چه قدر عظیم قراره باشه. این اولین بار نیست که این ملت منزوی تحت آزمایش قرار میگیرن، اما ممکنه برای اولین بار سقوط کنن. و با توجه به وضعیت همه، به نظر میرسه که اوضاع Avenger ها از همه بدتره:

Thor که یک چشمش هم کور شده، سرش داره توسط Mad Titan متلاشی میشه.

اونجور که به نظر میرسه (هیچ وقت به تدوین تریلرها اعتماد نکنین) Doctor Strange داره از Ebony Maw شکست میخوره که یکی از اعضای Black Order هستش و به دلیل استراتژی ها و قدرت های متقاعد سازی خارق العاده ش معروفه (بهتره بگیم که منفوره) اما از نظر فنی یک موجود با قدرت های فراطبیعی حساب نمیشه… اگه بتونیم تاریخچه ش رو قبول کنیم. در کمیک ها از اون برای مقابله با Doctor Strange استفاده شده که عواقب جالبی هم داشته؛ حالا خواهیم دید که اینجا اوضاع چجوری پیش میره.

Scarlet جادوگر هم به نظر میرسه کاملا عصبانیه، که احتمالا به دلیل مرگ Vision (البته در تریلر دیده نشده) به دست Thanos یا یکی از ژنرال های Black Order باشه.

Tony Stark هم که اول توسط نیروهای Thanos بش حمله میشه اونم وقتیکه لباس مقابله با Hulk تنشه و بعد هم میبینیم که لباسش داره متلاشی میشه و انسان داخلش کاملا معلوم شده و به نظر میرسه که Thanos اونو مسخره میکنه و میگه: “امیدوارم اونا تو رو فراموش نکنن”

Captain America هم از قدرت تاثیرگذاری ریش خودش استفاده میکنه تا دست آهنین Thanos رو عقب نگه داره! که قدرت دو تا سنگ بی نهایت رو داره، این دیگه یک هلیکوپتر ساده نیست…چه قدر میتونه Captain Americ مقاومت کنه؟

فقط Spider-Man یا Iron Spider به نظر میرسه که تونسته از دست سرنوشتی که داره حال بقیه Avenger ها رو میگیره، فرار کنه. شاید اون و چندین نفر دیگه باقی بمونن…تا انتقام دوستاشونو بگیرن و دنیارو نجات بدن؟مثلا…یک سری Avenger جدید؟ زمان همه چیز رو معلوم میکنه.

و Loki در کنار قهرمانان ما می ایسته یا در کنار دشمنانشون؟ -کنار اعضای Black Order…


Loki و Black Order

تو نگاه اول به نظر میرسه Loki طرف دشمن باشه، و همونطور که تو بخش سنگ های بینهایت بررسی میکنیم، احتمالا Loki نقش مهمی در نقشه نهایی  Thanos داشته باشه. هرچند به نظر میرسه Loki نقشی تو سلاح Proxima Midnight هم داشته باشه. (این یک سلاح عادی نیستش، این اسلحه توسط Thanos و با استفاده از خورشیدی که در فضا و زمان گیر افتاده، درست شده. که یعنی میتونه به عنوان یک ستاره، سوپرنوا و سیاه چاله به صورت هم زمان رفتار کنه. این اسلحه ایه که هیچ وقت اشتباه نمیکنه، میتونه نیروی گرانش/چگالی فوق العاده ای رو بر روی هدفش اعمال کنه، و حتی تونسته که Hulk رو بی حرکت کنه…داستان های کمیک دیوونه کننده ست.)

معرفی خارق العاده اعضای دیوونه گروه Thanos که همون Black Order  هستن، میتونه به راحتی از قلم بیفته. Evan Valentine در اینجا توضیحات بیشتری از گذشته اونها ارائه میده، اما من نمیتونم صبر کنم تا Proxima Midnight، Ebony Maw، Corvus Glaive و Black Dwarf رو تو سینما ببینم. زمان مشخص میکنه که آیا Supergiant هم حضور خواهد داشت یا نه.


سرنوشت سنگ های بینهایت

سنگ های بینهایت نقش مهمی در این تریلر هم بازی میکنن و جوری معرفی میشن که به بقیه فیلم های دنیای سینمایی مارول نیز ارجاعی داشته باشن.

در یک صحنه، واضحه که دست Thanos به Tesseract میرسه و اونو متلاشی میکنه و سنگ فضا معلوم میشه. یکم بعد دیده میشه که اونو روی دست آهنین خودش گذاشته. این همون الماس آبی هستش که در بیشتر موارد تبلیغاتی بر روی دست آهنین Thanos دیده میشه. یادتون میاد که Loki این شانس رو داشت که در فیلم Thor: Ragnarok بیاد و Tesseract رو غارت کنه و احتمالا این کار رو کرده. حالا یا با این نیت که اونو به Thanos بده یا در حرکتی  Loki گونه از اون برای حفاظت خودش استفاده کنه. سنگ قدرت بنفش هم که قبلا تحت حمایت Nova Corps بود، بعد از اتفاقاتی که در اولین فیلم Guardians  of the Galaxy افتاد، اون هم در اختیار Thanos قرار گرفته، هرچند که معلوم نیست که ببینیم اون چه قدر خرابی به بار آورده تا دستش به این سنگ برسه. یک صحنه هستش که Thanos رو در جلیقه طلایی ش نشون میده که وسط ویرانی ها وایساده و فقط در اون لحظه، یک سنگ در دست آهنینش قرار داره.

در رابطه با بقیه سنگ ها، خب ما یک صحنه قهرمان گونه از Doctor Strange میبینیم که داره از سنگ زمان سبز رنگ و براق خودش در چشم Agamotto استفاده میکنه، بعد از اون هم صحنه ای از Scarlet جادوگر هستش که نگاهی نگران به Vision که دارنده (و قدرت گرفته از) سنگ معدنی زرد هستش، میندازه. صحنه بعدی نمایی از Wakanda بوده که Stark داره میگه: “ما چیزی رو که Thanos میخواد داریم، پس این همون چیزیه که ازش استفاده میکنیم.” طبق تئوری ها Wakanda جاییه که سنگ روح نارنجی گمشده دنیای سینمایی مارول در اون قرار داره که میتونه کلیدی باشه برای آزاد ساختن قدرت کامل دست آهنین و احتمالا آخرین سنگی باشه که پیدا شه. (درباره سنگ حقیقت قرمز هم، آخرین بار در دست کلکسیونر قرار داشت که خیلی مشکوک راجع بش رفتار میکرد…)

جا داره که این نکته رو بگیم که ما هیچ جا Thanos رو با دست آهنینی که تمام سنگ ها و قدرت کامل رو داشته باشه، نمیبینیم، چون باعث افشا شدن ماجرا های زیادی میشه. اما امکانش کم نیست که این فیلم مورد انتظار، جوری تموم شه که اکثر شخصیت های قهرمانی دنیای سینمایی مارول شکست بخورن (یا بمیرن) و Thanos پیروزمندانه روی کره زمین فتح شده بایسته. اون موقع نشونه ای میشه از فیلم بدون عنوان رسمی Avengers: Infinity War: قسمت دوم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن