Top 10

بهترین پایانهای فیلم تاریخ سینما – قسمت دوم

قراره تا در این پست نگاهی داشته باشیم بهترین پایانهای فیلم تاریخ سینما بپرداریم و میدونیم که ساخت یک فیلم عالی کار ساده ای نیست و حتی اگر یک فیلمساز تمام قسمت ها را به درستی انجام دهد باز هم مهم ترین قسمت آن می ماند یعنی پایان.چگونه می خواهید بینندگان را از داستان بیرون بیاورید ؟ وقتی که آنها از سینما خارج می شوند می خواهید که با خود چه فکری کنند؟ چه احساسی را می خواهید به آنها القا کنید؟

قرار دادن همه این موارد در کنار هم کار دشواری است و هرکسی از پس آن بر نمیاید و یا اگر هم بتواند ممکن است که پایان خاطره انگیزی نباشد.اما تعداد کمی از فیلم های تاریخ سینما موفق به ساخت پایان هایی چنان خاطره انگیز شده اند که انسان تا عمر دارد از یادش نمیرود هیچ فرمولی برای ساخت یک پایان عالی نیست و همین نکته است که این فیلم ها را خاطره انگیز و بسیار کم می کند در ادامه به بررسی بهترین پایانهای فیلم تاریخ سینما می پردازیم همچنین ترتیب خاصی در این لیست وجود ندارد و ما در هر قسمت سعی می کنیم که به تعدادی از انها بپردازیم.

هشدار : متن حاوی اسپویل است

Scream محصول ۱۹۹۶

Scream

پایان فیلم های اسلشر اینقدر قابل پیش بینی است که Carol Clover در این باره کتاب نوشته بنام Men,Women and Chainsaws امروزه هم هنوز از همان فرمول همیشگی فیلم های اسلشر استفاده می شود اما نویسنده فیلم نامه Scream اقای Wes Craven بخوبی این فرمول را درک بوده بود و با تغییراتی جزیی در ان توانست یکی از بهترین فیلم های اسلشر تمام تاریخ را بسازد با پایانی غیر قابل پیش بینی و بجای یک قاتل دو قاتل در فیلم قرار داد.در پایان فیلم بعد از اینکه شخصیت اصلی می فهمد که دوست پسرش قاتل بوده و هنوز زنده است بالاخره فرار می کند که معمولا در فیلم های اسلشر شخصیت اصلی زنده نمی ماند. هیجانی که Scream در لحظه آخر به بیننده وارد می کند دیگر در عنوان های هم سبک بعد از آن به هیچ وجه نتوانستیم مشاهده کنیم.


Before Sunset محصول ۲۰۰۴

Before Sunset

یکی از بعید ترین ادامه های تاریخ.فیلم Before Sunset یک شاهکار است داستان فیلم نه سال بعد از وقایع نسخه اول Before Sunrise روایت می شود.فیلم سریع روایت می شود و مکالمه های بین دو شخصیت اصلی فیلم بسیار با ارزش می شوند چون زمان کمی برای صحبت کردن دارند و در همین حین ما متوجه می شویم که آنها دوباره عاشق هم شده اند. کارگردان پایانی که همه توقع ان را داریم بسیار زیبا نشان می دهد.


La La Land محصول ۲۰۱۶

La La Land

یکسال از اکران فیلم La La Land می گذرد و به جرئت می توان گفت که پایان ان یکی از زیباترین پایان ها بوده.این فیلم موزیکال یک حرکت بسیار غیر قابل پیش بینی در بخش سوم فیلم می زند به این صورت که زمان جلو می رود و ما می بینیم که عشاق ما دیگر با هم نیستند میا حالا یک بازیگر معروف شده و شوهر کرده و انها به صورت اتفاقی به یک کلوب جاز می روند و با کمال تعجب می بیند که سباستین مالک ان کلوب است اما کارگردان بجای یک پایان خوش در آخر نشان می دهد که اگر انها بعضی از تصمیات را به شکل دیگری گرفته بودند چه اتفاقی می افتاد پایان La La Land یکی از احساسی ترین صحنه های اخیر سینما بود.


Fargo محصول ۱۹۹۶

Fargo

پایان فیلم Fargo بسیار غیر منتظره بود بنظر می امد که شخصیت اصلی در مقابل تاریکی دنیا بسیار ضعیف است اما وقتی که با چنین تاریکی رو در رو شد اون رو خراب نکرد و بجای آن کنار شوهرش توی تخت خوابید و انها به هم دیگر قوت قلب دادند و آرامش در زندگی ساده شان پیدا کردند.پایان زیبایی بود.


The Godfather محصول ۱۹۷۲

The Godfather

پایان ماجرای مایکل کورلئونه تلخ و شیرین بود. اون در اول باور داشت که با بقیه خانواده فرق دارد اما فهمید که بهترین فرد برای رهبری امپراطوری پدرش است.هر تلاشی که او برای فرار می کرد او را بیشتر وارد ماجرا می کرد وقتی که مایکل تبدیل به پدرخوانده جدید خانواده می شود در یک صحنه زیبا که رو به روی Kay ایستاده می بینیم که درِ بین آنها بسته می شود مایکل یک زندگی جنایتکارانه با یک خانواده دارد و زندگی دیگری با خانواده اصلی اش.


The Mist محصول ۲۰۰۷

The Mist

فیلم The Mist ساخته Frank Darabont در یک فضای بسته  با موجوداتی که جلوه های ویژه درجه دو دارند روایت می شود فیلم بر اساس رمانی نوشته Stephen King ساخته شده است.زمانی خود Darabont فیلم را به یک گریه دردناک و خشمگین تشبیه کرده بود و دقایق پایانی فیلم دقیقا به همین معناست پایان فیلم The Mist یکی از خشن ترین پایان های فیلم تاریخ بود.پایان رمان این عنوان ادبی و همراه با امیدواری است اما پایان فیلم خرد کننده و سرشار از نا امیدی است دقیقا برعکس Shawshank به گفته خود King هرکس ۵ دقیقه آخر فیلم رو اسپویل کنه باید حلق آویز بشه پس ما هم چیزی نمی گیم تا خودتون ببینین.


Sunset Boulevard محصول ۱۹۵۰

Sunset Boulevard

فیلم در زمان اکرانش نامزد ۱۱ جایزه اسکار شده بود و هنوز که هنوز است تا به امروز یکی از بهترین فیلم های تاریخ شمرده می شود حتی با اینکه علایق بینندگان امروزه عوض شده اما پایان فیلم هنوز تاثیرگذاری خود را از دست نداده.داستان فیلم درباره یک فیلم نامه نویس ناموفق است که به سمت خانه یک ستاره فیلم های صامت کشیده می شود و در ادامه اتفاقاتی رخ می دهد فیلم از همان اول نوید یک پایان خوش را نمی دهد و شخصیت اصلی در همان صحنه اول مرده است اما شما در پایان فیلم با قاتل هم دردی می کنید.


Almost Famous محصول ۲۰۰۰

Almost Famous

اگرچه که Cameron Crowe دیگر هرگز فیلمی به خوبی Almost Famous نخواست اما همیشه جزو بزرگان به حساب می اید.داستان فیلم درباره یک گزارشگر جوان است که به همراه یک گروه راک در سال ۱۹۷۰ همراه می شود.فیلم یک عنوان کمدی درام است که همه چیزی هایی که از نوجوون ها انتظار دارید در ان است. فیلم با یک پایان خوش تمام می شود.


The Act of Killing محصول ۲۰۱۲

The Act of Killing

The Act of Killing یک فیلم خشن است و تماشا کردن ان دشوار اما در نوع خود یک شاهکار به تمام معناست فیلم به صورت مستند مانند ساخته شده و خباثت های انسان و نسل کشی ها را چنان به شکلی فجیع به تصویر می کشد که بسیار ترسناک تر از خود وقایع اصلی هستند. Oppenheimer سالهای زیادی را کنار مردانی که چنین جنایاتی را مرتکب شده بودند سپری کرد تا بتواند این فیلم را بسازد این مردان یا بهتر است بگیم حیوانات هنوز که هنوز است پز جنایات خودشان را می دهند و از چنین کشتارهایی شادمان هستند اما یکی از انها در آخر عذاب وجدان می گیرد و این هدف اصلی کارگردان بود که ببیند کدام یک از این هیولا ها اندکی انسانیت درونشان مانده.

بهترین پایانهای فیلم تاریخ سینما – قسمت اول

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن