Top 10اخبار روز فیلمهااخبار فیلممعرفی فیلم

بهترین پایانهای فیلم تاریخ سینما – قسمت اول

قراره تا در این پست نگاهی داشته باشیم بهترین پایانهای فیلم تاریخ سینما بپرداریم و میدونیم که ساخت یک فیلم عالی کار ساده ای نیست و حتی اگر یک فیلمساز تمام قسمت ها را به درستی انجام دهد باز هم مهم ترین قسمت آن می ماند یعنی پایان.چگونه می خواهید بینندگان را از داستان بیرون بیاورید ؟ وقتی که آنها از سینما خارج می شوند می خواهید که با خود چه فکری کنند؟ چه احساسی را می خواهید به آنها القا کنید؟

قرار دادن همه این موارد در کنار هم کار دشواری است و هرکسی از پس آن بر نمیاید و یا اگر هم بتواند ممکن است که پایان خاطره انگیزی نباشد.اما تعداد کمی از فیلم های تاریخ سینما موفق به ساخت پایان هایی چنان خاطره انگیز شده اند که انسان تا عمر دارد از یادش نمیرود هیچ فرمولی برای ساخت یک پایان عالی نیست و همین نکته است که این فیلم ها را خاطره انگیز و بسیار کم می کند در ادامه به بررسی بهترین پایانهای فیلم تاریخ سینما می پردازیم همچنین ترتیب خاصی در این لیست وجود ندارد و ما در هر قسمت سعی می کنیم که به تعدادی از انها بپردازیم.

هشدار : متن حاوی اسپویل است

Psycho محصول ۱۹۶۰

Psycho

قبل از M.Night Shyamalan و برادران Coen این Alfred Hitchcock بود که بسیار خوب می دونست که یک فیلم رو چطوری باید تموم کنه ظاهرا معروف ترین پایان تاریخ سینما پایان فیلم Psycho است کارگردان در همان اول فیلم شخصیت منفی مورد نظر همه بینندگان را می کشد و چندین پیچ و تاب در پایان فیلم به بیننده ارائه می دهد.فیلم Psycho بهترین مثال برای یک پایان فوق العاده پیچیده و زیبا و قابل درک برای همه است که فیلمساز هر چه داشته را درون فیلم گذاشته و بیننده بعد از پایان فیلم با فکی باز رهسپار خانه می شود.


Eternal Sunshine of the Spotless Mind محصول ۲۰۰۴

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

شکستن قلب مثل جهنم است و خاطره آن مانند زندانی است که ما را درون ان نگه می دارد این جمله مفهوم کلی فیلم است داستان درباره جول و کلم است که بعد از یک جدایی سخت از هم دیگر سعی می کنند در آزمایشی که به تازگی ساخته شده خاطره هایی که از هم دارند را پاک کنند اما جول دوباره به سمت کلم کشیده می شود پایان فیلم بسیار زیباست انها در رو به روی هم قرار گرفته اند و هیچ خاطره ای از هم دیگر ندارند اما هر دو به خوبی می دانند که زمانی نزدیک بوده اند و این با هم بودنشان دیگر اتفاق نخواهد افتاد.بیننده با چشمانی گریان اما لبخند زنان پایان فیلم را مشاهده می کند فیلم هیچ نکته خاصی ندارد بجز فیلم برداری خوب,سادگی صادقانه و پایانی بسیار خوب.


Inception محصول ۲۰۱۰

Inception

فیلمی که هزاران تئوری در ذهن بیننده ایجاد می کند Christopher Nolan همیشه برای ساخت فیلم های پایان بازش مورد تقدیر قرار گرفته اما Inception یک مرحله از همه بالاتر است و کارگردان در اصل در حال روایت ۴ داستان است در پایان فیلم دام را می بینیم که بالاخره با فرزندانش همراه شده و یک پایان باز را مشاهد می کنیم چیزی که اینجا مهمه این نیست که آیا دام در حال رویا دیدنه یا نه ؟ اینه که او چگونه احساسی دارد. اون خوشحال است مهم نیست که در سرزمین رویاها گیر افتاده یا نه اما بالاخره در آرامش است.


E.T محصول ۱۹۸۲

E.T

E.T. بهترین فیلم ساخته شده از Spielberg است مهم این نیست که پایان فیلم چقدر قوی یا احساسی بود مهم این است که در تمام مدت فیلم می دانیم که E.T بالاخره باید برود و برای صحنه پایانی آماده شده ایم پایان اصلی فیلم آرامش یافتن الیوت بعد از طلاق والدینش بود او یاد گرفت که هنوز می تونه خوب باشه و دوست داشتنی حتی وقتی که کسی را که دوست داشته او را ترک کرده.


Se7en محصول ۱۹۹۵

Se7en

می دونم که همه چی می خواین بگین : چی توی جعبه بود ؟ پایان فیلم Se7en اینقدر شناخته شده و نقل قول شده است که تقریبا همه فیلم بازان ان را دیده اند شخصیت John Doe یکی از بهترین شرورهای تمام دوران است.داستان فیلم درباره دو کاراگاه است که بدنبال یک قاتل سریالی می افتند و  قاتل مقتولینش را بر اساس هفت گناه کبیره انتخاب می کند.در پایان فیلم سر زن تیلور را درون جعبه می بینیم که در ادامه تیلور Doe را با خون سردی تمام می کشد کاری که خود Doe از اول قصد داشته اون انجام دهد و او بوده که تمام مدت کنترل این بازی را در اختیار داشته Fincher قصد داشته که بینندگان آخرین لحظه فیلم را مدتی بیاد داشته باشند اما خیالش راحت چون بینندگان برای سالها این پایان را فراموش نخواهند کرد.


There Will Be Blood محصول ۲۰۰۸

There Will Be Blood

بازی فوق العاده Daniel Day-Lewis در این فیلم برای همیشه به یاد همه خواهد ماند فیلم در کل یک عنوان بسیار خوب است و توقع یک پایان بسیار عالی را ندارید اما یکدفعه زمان  جلو می رود و مکالمه هایی را بین دو شخصیت اصلی فیلم می بینیم به همراه یک پایان خونی و جمله I’m Finished که جزو به یاد ماندنی ترین جملات تاریخ سینماست.


The Social Network محصول ۲۰۱۰

The Social Network

یکی از به یاد ماندنی ترین فیلم های سالهای اخیر که درباره زاکربرگ خالق فیس بوک است .هیچکس توقع یک پایان درهم کوبنده را از این فیلم نداشت در پایان می بینیم که تمام پول و قدرت جهان را زاکربرگ دارد اما به چه قیمتی ؟ این مفهومی بود که کارگردان قصد داشت به بیننده بگوید نه موفقیت تمام عیار زاکربرگ و سخت کوشی و از این حرفا.


Les Diaboliques محصول سال ۱۹۵۵

Les Diaboliques

Les Diaboliques خدای فیلم های پیچیده است یک عنوان سر تا سر هیجان انگیز تا اخرین لحظه.داستان فیلم درباره یک مدیر مدرسه است که زنش از او متنفر است و در ظاهر بنظر می رسد که او در اول فیلم توسط معشوقه اش کشته شده اما در آخر می بینیم که همراه با معشوقه اش تمام مدت در حال دسیسه چینی بوده تا همسرش را از بین ببرد با یک سکته قلبی چون قلب همسرش قلب ضعیفی داشته. حتی در حال حاظر هم پایان فیلم بسیار کوبنده است.


Vertigo محصول ۱۹۵۸

Vertigo

یکی دیگر از فیلم های هیجان انگیز و پر از پیچ و خم هیچکاک که در پایان فیلم ظاهرا قهرمان داستان هرچه را که می خواسته بدست اورده اما با یک اتفاق کاملا غیر منتظره که سزای خود خواهی اوست همه چیز را از دست می دهد و وضعیتش از قبل هم بدتر می شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن