اخبار روز فیلمها

برنامه Disney برای استفاده از فیلمنامه‌ی Guardians 3 نوشته James Gunn

خروج James Gunn از فرنچایز Guardians Of Galaxy دور از انتظار بود. چند وقتی است که از برکناری Gunn از کارگردانی فیلم Guardians Of Galaxy 3 توسط Disney به دلیل توئیت های توهین آمیزی که او سالها پیش منتشر کرده بود مطلعیم. متعاقبا گروه بازیگران فیلم یک بیانیه در حمایت از Gunn منتشر کردند که در آن از به کارگیری مجدد او حمایت می شد و همچنین Dave Bautista خواهان فسخ قراردادش با Disney در صورت عدم استفاده از فیلمنامه ی Gunn برای فیلم شد .

این فیلم قطعا پروژه ای بسیار شخصی برای Gunn است و او قصد تبدیل فیلم به یک سه گانه را دارد. فیلمبرداری فیلم تا سال ۲۰۱۹ آغاز نمی شود پس بدون شک فیلمنامه نیز هنوز کامل نیست. بنابراین این می تواند جالب باشد که Disney/Marvel شخص دیگری را برای نوشتن فیلمنامه استخدام می کنند یا خیر.

Gunn هیچوقت با کمپانی Disney قردادی مبنی بر دریافت دستمزد حتی در صورت ساخته نشدن فیلم نداشته و او هرگز قرداد خود را نقض نکرده بنابراین باید در مورد اینکه آیا او سزاوار دریافت حقوق برای خدمات خود به این فرنچایز هست یا خیر بحث شود، مخصوصا اگر کمپانی از فیلمنامه ی او برای ساخت فیلم استفاده کند. مبلغ حقوق Gunn چیزی در حدود ۷ تا ۱۰ میلیون دلار یا بیشتر تخمین زده شده است.

تا زمانیکه این مذاکرات ادامه پیدا کند، Gunn حق قبول پروژه ی دیگری را نخواهد داشت اما این به این معنا نیست که او خواهانی ندارد. سازنده فیلم ترسناک Slither، علاقه مندان بسیاری در کمپانی های مختلف دارد، از Warner Bros گرفته تا کمپانی هایی که فیلم های برنده ی اسکار را تهیه می کنند. Gunn مجاز به قبول پیشنهادات دیگر در زمان مذاکره اش با کمپانی نیست ولی او قطعا به گزینه های پیش روی خود هنگام برون رفت از این مضحکه فکر می کند.

طبق گزارشات اخیر بعید است که Disney دوباره Gunn را به عنوان کارگردان استخدام کند. بنابراین جالب است که بدانیم کمپانی چه کسی را جایگزین او می کند. در این باره توضیحات احتمالی  Kevin Feige رئیس استودیوی Marvel می تواند جالب توجه باشد. به کارگیری Gunn در پروژه به دست Disney انجام شده بود نه Marvel، بنابراین این قضیه Feige را در تنگنا قرار می دهد.

نتیجه ی قضایا به زودی مشخص خواهد شد، اما حضور مجدد Gunn بعید به نظر می رسد و این بسیار نا امید کننده است. با این وجود استفاده از فیلمنامه‌ی Gunn  به نظر محتمل می رسد، اما حتی پس از محقق شدن این مورد، واکنش های بعدی طرفداران غیرقابل پیش بینی است.

Guardians Of Galaxy 3 بدون حضور James Gunn روی صندلی کارگردانی غیر ممکن به نظر می رسد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن