باکس آفیس

باکس آفیس آخر هفته : شروع پرقدرت فیلم ترسناک A Quiet Place

 

رکورد فروش باکس آفیس آخر هفته شکسته شد، اما نه از نوع اَبرقهرمانی! با اینکه دیگه عادت کردیم که فیلم های اَبرقهرمانی و بزرگ یا فیلم های اقتباسی با بودجه های زیاد، بیشترین فروش رو داشته باشن، اما این هفته یک فیلم ترسناک و هیجانی که با بودجه متوسطی ساخته شده، بیشترین فروش رو داشته.

به گزارش آریافیلم ، John Krasinski کارگردان و ستاره فیلم A Quiet Place هستش که فیلم اون این آخر هفته ۵۰ میلیون دلار فروش داشته و تبدیل شده به سومین فیلم ترسناک پرفروش در مراسم افتتاحیه که با ۱۲۳ میلیون دلار از افتتاحیه فیلم IT در پاییز گذشته ( با اینکه فیلم IT، حضور Stephen king و همچنین جو سریال Stranger things رو داشت که مخاطب ها رو به سینما بیاره) فاصله داره و همچنین ۵۲٫۵ میلیون دلار از افتتاحیه فیلم Paranormal Activity 3 در ۲۰۱۳ عقبه. فیلم A Quiet Place  یک موفقیت سنتی محسوب میشه: ترکیبی از بازخوردهای مثبت، کمپین تبلیغاتی فوق العاده از طرف کمپانی Paramount و همچنین کلی تعریف مثبت مردم.

درک جدید هالیوود از ژانر فیلم های ترسناک با فیلم هایی همچون The Conjuring، Get Out و IT باعث رونق فروش باکس آفیس شده. تا جایی که فیلم IT سود بیشتری از فیلم ابرقهرمانی Justice League  از کمپانی Warner Bros. داشته!

فروش ۵۰ میلیون دلاری A Quiet Place کافی بود تا از فیلم Ready Player One به کارگردانی Steven Spielberg جلو بزنه که فیلم Spielberg هم در هفته قبل فروش فراتر از انتظاری داشته. این فیلم ۲۵ میلیون دلار فروش آخر هفته داشته که واقعا خوبه. علاوه بر اون فروش جهانی خیلی خوبی در حدود ۲۹۴ میلیون دلار داشته که در مجموع به ۴۰۰ میلیون دلار میرسه. تنها در چین ۱۶۱ میلیون دلار فروش کرده! به نظر میرسه تماشگرهای بقیه کشورها حسابی طرفدار این فیلم هستن.

اکران مهم دیگه این هفته، کمدی Blockers هستش که فروش خوب ۲۱٫۴ میلیون دلار رو داشته. این فیلم به کارگردانی Kay Cannon و در ژانر کمدی نوجوان هستش که بازخوردهای مثبتی رو هم در SXSW دریافت کرد (همون مراسمی که A Quiet Place اکران شد). موفقیت این فیلم کمدی رو نمیشه اکران کرد، اونم زمانی که ساختن فیلم در این ژانر کاملا ریسک محسوب میشه.

مثلا کمدی The House با حضور Will Ferrell و Amy Poehler، تنها ۸ میلیون دلار در افتتاحیه فروش داشت. پس نشون میده حضور بازیگران مطرح به تنهایی کافی نیست تا موفقیت فیلم کمدی شما رو تضمین کنه. فیلم Blockers نگاهی تازه به این ژانر محسوب میشه که به سیاست های جنسیتی امروزی کنایه میزنه و ترکیبی طنزآمیز داره که تا حدودی فیلم Superbad رو به یاد میاره. پس لیاقت این موفقیت رو داره.

درام Chappaquiddick براساس داستان واقعی که در اون Jason Clarke  در نقش Ted Kennedy بازی میکنه، با ۶٫۲ میلیون دلار فروش فراتر از انتظارها ظاهر شد و فیلم The Miracle Season از کمپانی LD Entertainment، ۴ میلیون دلار فروش داشت. فیلم I Can Only Imagine نیز همپنان موفق عمل میکنه و این آخر هفته ۸٫۴ میلیون دیگه فروش داشت که فروش آن در مجموع به ۶۹ میلیون دلار رسید. Black Panther هم فیلمیه که کماکان فروش خودش رو با قدرت ادامه میده، درحالیکه که تنها سه هفته تا اکران فیلم Avengers: Infinity War  از استودیو مارول باقی مونده. این فیلم با قرار گرفتن در جایگاه فیلم Titanic، تبدیل شده به سومین فیلم پرفروش تاریخ در آمریکا و این آخر هفته ۸٫۸ میلیون دیگه به فروش خودش اضافه کرد (که هشتمین هفته اکران این فیلم محسوب میشه).

هفته دیگه فیلم Rampage با حضور Dwayne Johnson و فیلم ترسناک Truth or Dare از کمپانی Blumhouse رو خواهیم داشت. جالبه که ببینیم آیا A Quiet Place میتونه موفقیت خودش رو حفظ کنه یا نه؟

هفته گذشتهاین هفتهنام فیلمهفتگی آمریکاکلی آمریکاکلی جهانیبودجهسالن سینما
-1A Quiet Place50,050,071,0173,508
12Ready Player One25,096,9391,3-4,234
-3Blockers21,421,432,1213,379
34Black Panther8,4665,31,299,8-2,747
45I Can Only Imagine8,369,069,072,894
26Acrimony8,031,331,34-2,006
-7Chappaquiddick6,26,26,2-1,560
68 Sherlock Gnomes5,633,8104,3592,733
59Pacific Rim Uprising4,954,9267,21502,627
1110Isle Of Dogs4,612,017,4-554

READY PLAYER ONE chappaquiddick-jason-clarke-image (L to R) IKE BARINHOLTZ, JOHN CENA and LESLIE MANN star in "Blockers," the directorial debut of Kay Cannon (writer of the "Pitch Perfect" series).  When three parents discover their daughters’ pact to lose their virginity at prom, they launch a covert one-night operation to stop the teens from sealing the deal.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن