اخبار فیلم

باکس آفیس ۷ مهر ۱۳۹۲ منتشر شد

باکس آفیس این هفته نیز منتشر شد . جدول فروش این هفته نشان از فروش خوب انیمیشن Sony بنام Cloudy With a Chance of Meatballs 2 برای افتتاحیه ی آخر هفته اش می دهد که رقمی همچون ۳۵ میلیون دلار را به ثبت رسانده است ، هرچند این میزان فروش خوش حال کننده و از فروش قسمت اول این انیمیشن محصول سال ۲۰۰۹ که ۳۰٫۳ میلیون دلار فروش کرد ، بیشتر می باشد اما بسیار از آنچیزی که انتظار می رفت و رکورد ها خواهد شکست کمتر است ، بهرحال رتبه ی اول باکس آفیس در اختیار این انیمیشن می باشد . دیگر فیلم تازه وارد این هفته که از هفته ی قبل بطور محدود اکرانش را آغاز کرده بود ، Rush نام دارد و این فیلم با تمام بازتاب های خوبی که دریافت کرده است در رقابت با فیلم رتبه ی دومی Prisoners ، فروشی بسیار کمتری نسبت به این فیلم درام پیدا کرد و در رتبه ی سوم قرار گرفت . و فیلمهای Baggage Claim و Don Jon بخوبی خودشان را در ۵ فیلم برتر این هفته قرار دادند .

هیچ شکی در اینکه Cloudy With a Chance of Meatballs 2 برنده ی جدول فروش این هفته خواهد بود ، وجود نداشت و تنها سوال در مورد میزان فروشش در ذهن تداعی میشد . درست در هفته ی گذشته بسیاری بر این عقیده باور داشتند که این دنباله می تواند به سقف فروش ۴۳ میلیون دلار برسد و رکورد فروش ۴۲٫۵ میلیون دلاری افتتاحیه برای ژانر انیمیشن را که در اختیار Hotel Transylvania قرار دارد و در سال گذشته ، همین هفته و همین ماه اکران شد را می شکند اما حال می بینیم که حتی نزدیکش هم نیست . البته لازم به ذکر می باشد که این باور تنها متعلق به منتقدین بوده است و خوده کمپانی Sony انتظار داشت تا Cloudy With a Chance of Meatballs 2 میزان ۳۰ میلیون دلار فروش کند و با توجه فروشی که این انیمیشن کسب کرده ، تا الان انتظارات و پیش بینی های کمپانی سازنده اش را برآورده کرده است .

همچنین این انیمیشن که با بودجه ای ۷۸ میلیون دلاری ساخته شده است در ۴,۰۰۱ سالن اجازه ی نمایش دارد و این نیز یک رکورد برای خودش می باشد . آخرین پروژه ای که با این مقدار سالن سینما اکران شده است Despicable Me 2 نام دارد و باید گفت بسیار برای این انیمیشن خوش شانس هم بوده و شاید به همین دلیل است که Cloudy 2 نیز این هفته را در دستان خودش تصرف کرده . برای مقایسه ی بهتر برمی گردیم به سال ۲۰۰۹ ، انیمیشن Cloudy With a Chance of Meatballs یکی از غول های ماه سپتامبر بود و با اینکه درست چند ماه قبل از یکی دیگر از غول های همان سال Avatar روانه ی اکران شد اما در آخر توانست ۱۲۴٫۸ میلیون دلار از فروش داخلی و ۲۴۳ میلیون دلار از فروش جهانی کسب کند . و بله درست است که حتی این میزان فروش از سایر انیمیشن های اکرانی در همان سال بنامهای Up و Monsters vs. Aliens کمتر است اما در سالی با وجود انقلاب ۳D و همچنین ماه نحس سپتامبر فروش ۳۰ میلیون دلاری برای خودش یک انقلاب می باشد .

قسمت اول Cloudy With a Chance of Meatballs در همان سال توانست با گذشت چند هفته ، همچنان از جایگاهی ثابت برخوردار شود و یه عنوان یکی از انیمیشن های موفق ماه یاد می شود که مورد پسند خانواده ها نیز قرار گرفت . حالا با گذشت ۴ سال انتظار می رود تا همین اتفاق هم برای Cloudy With a Chance of Meatballs 2 بیفتد . هرچند قسمت دوم این انیمیشن از همان میزان نقد های مثبت شامل نمی شود و میزان رای های مثبت کمتری در مقایسه با قسمت اول کسب کرده است که برای این انیمیشن ۵۸% و برای قسمت اول ۸۷% می باشد ، اما امید های زیادی تا پایان فرصت اکران این انیمیشن وجود دارد . ولی اگر علاقه مند به یک مثایسه ی جالب و خنده دار هستید به سراغ انیمیشن Planes ساخته ی Disney بروید .

حال اگر از این مقایسه فاصله بگیریم ، فیلم دیگری که با انتظارات بسیار بالا روانه ی اکران شد Rush نام دارد . این فیلم درام و مسابقه ای به کارگردانی Ron Howard و بازی Chris Hemsworth نقد های بسیار مثبت و خوبی را به خودش جذب کرد و همچنین فروش مناسبی نیز در این هفته داشت اما با این وجود بدور از انتظارات بود ، Rush با داشتن ۲,۲۹۷ سالن توانست تنها حدود ۱۰ میلیون دلار فروش کند . دیگر فیلم با این میزان تعداد سالن Don Jon نام دارد و این فیلم نیز با در اختیار داشتن ۲,۴۲۲ سالن سینما یکی دیگر از افسوس خورده های این هفته می باشد . فیلم کمدی / رومانتیک Don Jon که محدودیت بالای سنی R برای اکران دارد و توسط Joseph Gordon-Levitt نوشته و کارگردانی شده است تنها با بودجه ای ۶ میلیون دلاری ساخته شده و فروشی نزدیک به ۱۰ میلیون دلار کمی کلمه ی شکست برایش شایسته نمی باشد . در آخر فیلم کمدی / رمانتیک Baggage Claim نیز با اکران در ۲,۰۲۷ سالن میزان فروش ۹٫۳ میلیون دلار بنامش ثبت شده است و اگر بگوییم تعداد سالن های این فیلم حتی از Rush و Don Jon کمتر بوده ، شاید بهتر متوجه شوید کدام موفق و کدام شایسته ی لغت ناامید کننده می باشند .

در آخر با افت ۱۰ درصدی باکس آفیس این هفته نسبت به همین هفته در سال گذشته ، تنها شاید این موضوع شما را راضی کند که در هفته ی بعد فیلم علمی / تخیلی Gravity اکران خواهد شد و Runner Runner نیز با حضور Ben Affleck و Gemma Arterton از دیگر فیلمهای تازه نفس می باشد . فیلم Gravity با وجود اینکه ممکن است از موفقترین فیلمها در جشنواره ها باشد اما بهترین حدس برایش در روزهای اول فروش ۳۰ میلیون دلاری است و در ادامه می توان انتظار داشت تا Cloudy With a Chance of Meatballs 2 همچنان ثابت بماند و متاسفانه رکورد Taken 2 نیز نمی شکند . جدول فروش را در انتهای می توانید مشاهده کنید .

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن