اخبار روز فیلمهاانتخاب سردبیرباکس آفیسفروش فیلمها

باکس آفیس 28 اردیبهشت : فروش 70 میلیونی Pitch Perfect 2

کمدی موزیکال “شش دانگ 2” (Pitch Perfect 2) از شرکت یونیورسال پیکچرز، در اولین آخر هفته اکران در ایالات متحده و کانادا، از جمعه تا یکشنبه 70.3 میلیون دلار به دست آورد و بالاتر از اکشن “مکس دیوانه: جاده خشم” (Max Max: Fury Road) تولید شرکت برادران وارنر قرار گرفت.

چهارمین فیلم مجموعه اکشن و آخرالزمانی “مکس دیوانه” به کارگردانی جرج میلر در این سه روز 44.4 میلیون دلار فروخت و در رده دوم جدول فروش فیلم‌ها قرار گرفت.

حدود 72 درصد تماشاگران “شش دانگ 2” زنان و 57 درصد آنها زیر 25 سال بودند. در مقابل 60 درصد تماشاگران “جاده خشم” در اولین آخر هفته اکران مردان و 64 درصد آنها بالای 25 سال بودند.

“شش دانگ 2” در همان هفته اول اکران توانست بیش از کل فروش داخلی اولین فیلم “شش دانگ” به دست بیاورد. آن فیلم سال 2012 اکران شد و در آمریکا 65 میلیون دلار فروخت.

آنا کندریک، ربل ویلسن و بریتانی اسنو نقش‌های خود را به عنوان اعضای گروه موسیقی دختران دانشکده باردن، تکرار کرده‌اند. این بار گروه بعد از یک اجرای خفت‌بار در مرکز لینکلن وارد یک رقابت بین‌المللی می‌شوند که تاکنون هیچ گروه آمریکایی در آن پیروز نشده است.

523875275875
آنا کندریک در صحنه‌ای از فیلم “شش دانگ 2”

الیزابت بنکس بازیگر 41 ساله آمریکایی که “شش دانگ 2” اولین فیلم بلند داستانی او در مقام کارگردان است و خودش در آن نقش یک مفسر را بازی می‌کند، اکنون رکورددار بیشترین فروش اولین هفته اکران یک کارگردان فیلم اولی است.

بنکس در موقعیتی به این موفقیت دست پیدا کرده است که این روزها زنان کارگردان یکی از موضوعات داغ هالیوود هستند. هفته پیش اتحادیه آزادی‌های مدنی در آمریکا از دستگاه‌های دولتی خواست درباره حضور کم‌رنگ زنان در پشت دوربین تحقیق کند.

“شش دانگ 2” در 29 بازار بین‌المللی نیز 26.9 میلیون دلار فروخت. منتقدان عمدتا نگاهی مثبت به فیلم داشته‌اند که با بودجه‌ای 29 میلیون دلاری ساخته شده است. 68 درصد نظر منتقدان در وبسایت راتن تومیتوز مثبت بوده است. تماشاگران نیز در وبسایت سینمااسکور به فیلم درجه A- داده‌اند.

در همین حال، “مکس دیوانه: جاده خشم” فیلم محبوب منتقدان است. 98 درصد آرای منتقدان در راتن تومیتوز مثبت است. به گفته دان فلمن رئیس بخش توزیع داخلی برادران وارنر، خیلی کم پیش می‌آید یک فیلم کاملا اکشن با چنین واکنشی از سوی رسانه‌ها روبرو شود.

تام هاردی در “جاده خشم” نقشی را بازی می‌کند که مل گیبسن با آن شناخته می‌شود. چارلیز ترون نقش شخصیتی جدید به نام فوریوسا را ایفاء کرده است. “جاده خشم” بیشترین فروش افتتاحیه فیلمی از جرج میلر استرالیایی را رقم زد.

اولین فیلم مجموعه سینمایی “مکس دیوانه” در 1979 در بازار فیلم کن عرضه شد. داستان آن فیلم در آینده روی می‌دهد و درباره یک افسر پلیس است که می‌خواهد انتقام مرگ همسر و پسرش را از یک گروه موتورسوار بگیرد. “مکس دیوانه” میلر و گیبسن را که آن زمان 23 سال داشت، در سطح بین‌المللی به شهرت رساند. موفقیت فیلم باعث شد میلر دو دنباله بسازد: “مکس دیوانه 2: جنگجوی جاده” (1981) و “مکس دیوانه فراتر از تاندردام” (1985) و گیبسن نقش مکس را تکرار کرد.

داستان چهارمین فیلم “مکس دیوانه” در دورترین نقطه زمین در یک چشم‌انداز بیابانی خشک و بی‌روح روی می‌دهد، جایی که انسانیت از بین رفته و همه باید برای تامین مایحتاج خود بجنگند. در این دنیای سرشار از آتش و خون، دو شورشی فراری هستند که شاید بتوانند بار دیگر نظم را برقرار کنند: مکس مرد کم‌حرف که پس از مرگ همسر و فرزندش می‌کوشد به آرامش ذهنی برسد و زنی به نام فوریوسا که باور دارد تنها راه نجات او گذر از صحرا و بازگشت به سرزمین زادگاهش است.

5287578527852752
تام هاردی نقش اصلی “مکس دیوانه: جاده خشم” را بازی می‌کند

نیکلاس هولت، هیو کیز-برن، ناتان جونز و زویی کراویتز از دیگر بازیگران “جاده خشم” هستند که اولین بار در دنیا پنجشنبه 14 مه (24 اردیبهشت) یک روز پیش از آغاز اکران رسمی در بخش خارج از مسابقه جشنواره فیلم کن نمایش داده شد.

“جاده خشم” در بازار بین‌المللی شروعی بسیار خوب داشت و در 16900 سینما در 68 کشور رقمی حدود 65 میلیون دلار فروخت.

“انتقامجویان: عصر اولتران” (Avengers: Age of Ultron) تولید شرکت‌های دیزنی و مارول، پس از دو هفته صدرنشینی، این هفته با 38.8 میلیون دلار در رده سوم بازار آمریکای شمالی جای گرفت. مجموع فروش داخلی این فیلم 372.2 میلیون دلار شده است.

“عصر اولتران” در بازار بین‌المللی در شش روز اول اکران در چین 156.3 میلیون دلار فروخت و بعد از “خشمگین 7” بیشترین فروش افتتاحیه یک فیلم در این کشور را به نام خود ثبت کرد. دنباله فیلم “انتقامجویان” مجموع فروش خود را در بازار بین‌المللی به 770 میلیون دلار رسانده است. فروش جهانی این فیلم با حساب بازار آمریکای شمالی رقمی حدود 1.142 میلیارد دلار شده است.

کمدی “تعقیب فوری” (Hot Pursuit) با بازی ریس ویدرسپون و سوفیا ورگارا با 5.8 میلیون دلار چهارمین فیلم پرفروش هفته در آمریکای شمالی بود.

bo354684984

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن