امروز:یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
 

باکس آفیس 22 تیر : رکوردشکنی Minions های دوست داشتنی

 

“مینیون‌ها” (Minions) تولید شرکت‌های ایلومینیشن اینترتینمنت و یونیورسال از جمعه تا یکشنبه در ایالات متحده و کانادا 115.2 میلیون دلار فروخت و بدون در نظر گرفتن نرخ تورم، دومین فروش افتتاحیه برتر یک فیلم انیمیشن در تاریخ را به نام خود ثبت کرد.

“مینیون‌ها” که از دو هفته پیش در بازار بین‌المللی روی پرده رفت، این هفته در 56 بازار 124.3 میلیون دلار به دست آورد و بار دیگر پرفروش‌ترین فیلم شد. مجموع فروش “مینیون‌ها” در این سطح 280.5 میلیون دلار و با حساب بازار آمریکای شمالی مجموع فروش جهانی آن 395.7 میلیون دلار شده است.

“مینیون‌ها” روز جمعه در آمریکای شمالی 46.2 میلیون دلار فروخت که بهترین فروش روز اول یک فیلم انیمیشن در تاریخ سینماست. این پیروزی بخصوص از آن جهت شیرین است که ایلومینیشن اینترتینمنت و یونیورسال پیش‌درآمد سری فیلم‌های انیمیشن “من نفرت‌انگیز” (Despicable Me) را با 74 میلیون دلار ساخته‌اند.

“شرک سوم” با 122.5 میلیون دلار همچنان رکورد بیشترین فروش سه روز اول یک فیلم انیمیشن را در اختیار دارد. در همین حال، “مینیون‌ها” که در 4301 سینما روی پرده است، “داستان اسباب‌بازی 3” (110.3 میلیون دلار) را شکست داد. تنها انیمیشن دیگری که در اولین آخر هفته اکران بیش از 100 میلیون دلار فروخته است، “شرک 2” (108 میلیون دلار) است.

با توجه به فروش خوب “مینیون‌ها” این هفته مجموع فروش فیلم‌ها در آمریکای شمالی در مقایسه با سال گذشته چنین هفته‌ای بیش از 40 درصد بیشتر بود.

“مینیون‌ها” در بازار بین‌المللی در 25 بازار رکورد بیشترین فروش افتتاحیه یک فیلم انیمیشن را جابجا کرد، از جمله در فرانسه که 12.2 میلیون دلار فروخت که بیشترین فروش افتتاحیه یک فیلم در این کشور از 2012 تاکنون است. فیلم در مکزیک (19.7 میلیون دلار) و روسیه (14.3 میلیون دلار) نیز دومین فروش افتتاحیه برتر تاریخ را به نام خود ثبت کرد.

هر یک از دو فیلم “من نفرت‌انگیز” با بودجه کمتر از 78 میلیون دلار ساخته شدند و در گیشه‌های فروش به موفقیت فراوان دست پیدا کردند. فیلم اول به کارگردانی پی‌یر کوفن و کریس رنو ژوئیه 2010 اکران شد و در دنیا 543 میلیون دلار به دست آورد. فیلم دوم با عنوان “من نفرت‌انگیز 2” ژوئیه 2013 روی پرده رفت و در دنیا بیش از 970 میلیون دلار فروخت.

داستان این دو فیلم درباره ماجراجویی‌های ضدقهرمانی به نام گرو (با صدای استیو کارل) است که در فیلم قصد دارد ماه را بدزدد و در فیلم دوم برای انجمن ضدقهرمان کار می‌کند. مینیون‌ها در دو فیلم اول “من نفرت‌انگیز” دستیاران گرو هستند. ایلومینیشن اینترتینمنت و یونیورسال برای فیلم “مینیون‌ها” این شخصیت‌های محبوب زردرنگ و قرص‌مانند را گرفتند و آن‌ها را به‌عنوان قهرمانان یک فیلم مجزا مقابل دوربین بردند.

“مینیون‌ها” را پی‌یر کوفن با همکاری کایل بالدا کارگردانی کرده‌ است. بالدا پیش از این “لوراکس دکتر سوس”‌ (2012) تولید ایلومینیشن را با همکاری کریس رنو دیگر کارگردان سری فیلم‌های “من نفرت‌انگیز” و مدیر تولید “مینیون‌ها” کارگردانی کرد. کریس مله‌داندری مؤسس و رئیس ایلومینیشن و جنت هیلی در مقام تهیه‌کننده بازگشته‌اند.

کوفن خود بجای مینیون‌ها (شامل کوین، استیوارت، باب و دیگران) حرف زده است. ساندرا بولاک و جان هام صداپیشه‌های دو شخصیت منفی هستند و مایکل کیتن، آلیسن جنی و استیو کوگان نیز در مقام صداپیشه‌ با پروژه همکاری کرده‌اند. جفری راش راوی فیلم است.

354168468466846

داستان “مینیون‌ها” پیش از سری فیلم‌های “من نفرت‌انگیز” روی می‌دهد

داستان “مینیون‌ها” به‌نوعی پیش‌درآمد فیلم‌های “من نفرت‌انگیز” است و نشان می‌دهد که آن‌ها از کجا آمده‌اند. مینیون‌ها در گردهمایی ویلن-کان در فلوریدا شرکت می‌کنند و آنجا تحت کنترل یک ارباب جدید قرار می‌گیرند که نامش اسکارلت اوورکیل (با صدای بولاک) است. او قصد دارد با کمک همسر مخترعش هرب (هام) کنترل انگلستان را به دست بگیرد. به زودی گروه راهی لندن می‌شود و…

تماشاگران در وبسایت سینمااسکور به فیلم درجه A داده‌اند.

در همین حال، فیلم ترسناک و بسیار کم‌هزینه “چوبه دار” (The Gallows) تولید شرکت‌های بلوم‌هاوس و اینترتینمنت 360 در اولین آخر هفته اکران در آمریکای شمالی در 3376 سینما 10 میلیون دلار فروخت و در رده پنجم جدول قرار گرفت. این فیلم در 13 بازار بین‌المللی نیز 1.3 میلیون دلار فروش داشت. این فیلم که شرکت‌های نیو لاین و برادران وارنر حق پخش آن را در اختیار دارند با بودجه‌ای کمتر از 10 میلیون دلار ساخته شده است.

داستان “چوبه دار” درباره چند دانش‌آموز است که 20 سال بعد از حادثه‌ای هولناک در شهری کوچک قصد دارند یک نمایش ناموفق دبیرستانی را بار دیگر روی صحنه ببرند. تراویس کلاف و کریس لوفینگ این فیلم را کارگردانی کرده‌اند که منتقدان سینما به شدت از آن انتقاد کرده‌اند. تماشاگران در سینمااسکور به فیلم درجه C داده‌اند که برای یک فیلم ترسناک درجه‌ای نامعمول نیست. ریس میشلر، فایفر براون و رایان شوس در “چوبه دار” بازی می‌کنند.

تریلر “خود/کم” (Self/Less) به‌عنوان سومین فیلمی که از این هفته به‌طور گسترده در آمریکای شمالی روی پرده رفته است، در 2353 سینما 5.4 میلیون دلار فروخت و فیلم هشتم شد. این تریلر علمی تخیلی را تارسم سینگ با بودجه‌ای حدود 26 میلیون دلار کارگردانی کرده است و رایان رینولدز، ناتالی مارتینس، متیو گود و بن کینگزلی در آن بازی می‌کنند.

داستان درباره یک مرد ثروتمند در حال مرگ (کینگزلی) است که موفق می‌شود در یک عمل جراحی پیشرفته روحش را در بدن یک مرد جوان (رینولدز) وارد کند، اما این موجود جدید خود گذشته‌ای پر رمز و راز دارد که با شرایط جدید همخوانی نمی‌کند و مشکلاتی را برای مرد جوان به وجود می‌آورد.

از سوی دیگر، “دنیای ژوراسیک” (Jurassic World) تولید شرکت یونیورسال در پنجمین هفته اکران 18.1 میلیون دلار دیگر فروخت و ضمن اینکه فیلم دوم هفته شد، مجموع فروش داخلی خود را به 590.6 میلیون دلار رساند. چهارمین فیلم مجموعه سینمایی “پارک ژوراسیک” به‌زودی چهارمین فیلم تاریخ سینما می‌شود که در بازار داخلی بیش از 600 میلیون دلار فروخته‌اند. سه فیلم دیگر “آواتار” (760.5 میلیون دلار)، “تایتانیک” (658.7 میلیون دلار) و “انتقامجویان” (623.4 میلیون دلار) هستند. مجموع فروش “دنیای ژوراسیک” در سطح بین‌المللی 875.2 میلیون دلار و مجموع فروش جهانی آن 1.465 میلیارد دلار شده است.

انیمیشن “پشت رو” (Inside Out) تولید پیکسار و دیزنی و “پیدایش نابودگر” (Terminator Genisys) از پارامونت پیکچرز نیز به ترتیب در رده‌های سوم و چهارم جدول قرار گرفتند.

فیلم هندی “باهوبالی: آغاز” (Baahubali: The Beginning) به کارگردانی اس.اس راجامولی در 236 سینما 3.5 میلیون دلار به دست آورد و در رده نهم قرار گرفت. آنوشکا شتی، رانا، پرابهاس و تمناه در این فیلم بازی می‌کنند که در خود هند رکورد فروش روز اول یک فیلم هندی را شکسته است.

در حوزه نمایش محدود، “بولوارد” (Boulevard) آخرین فیلم رابین ویلیامز در یک سینما هفت هزار دلار فروخت. ویلیامز در این فیلم به کارگردانی دیتو مونتیل نقش همسری وفادار را بازی می‌کند که ناچار است با زندگی مخفی خود روبرو شود. (هنرآنلاین)

324684684684984686

خبرهای مرتبط با این خبر...

تیتر خبرهای دنیای سینما روز گذشته + ویدیو Collider Movie Talk... سایت Collider از سایتهای معتبر سینمایی می باشد که تقریبا روزانه Daily Show هایی رو منتشر کرده و به بحث و گفتگو پیرامون اخرین اخبار 24 ساعت گذشته ی دنی...
باکس آفیس 6 اردیبهشت : The Jungle Book با در آمد نیم میلیاردی بر تخت سلطنت گیشه‌ها... با مشخص شدن مجموع فروش آخر هفته‌ها، یکه تازی شرکت فیلم‌سازی Disney به رخ رقیبانش کشیده شد. فیلم The Jungle Book بسیار فراتر از انتظار‌ها ظاهر شد و با ...
گالری عکس HD از انیمیشن دوست داشتنی Minions Universal Pictures و Illumination Entertainment ساعاتی پیش گالری عکس قشنگی رو از Minions انیمیشن جدیدشون که مدتهاست منتظر اکران اون هستیم منتشر کرده ک...
باکس آفیس ۱۴ فروردین: The Boss Baby توانست Beauty and the Beast را شکست دهد... Box Office این هفته خیلی دور از انتظارات نبود و تقریبا از قبل می شد پیش بینی کرد که اتفاقی در این Box Office خواهد افتاد: The Boss Baby  پرفروش ترین ف...
نویسنده Jurassic World، فیلمنامه Kong: Skull Island را بازبینی می‌کند... سال 2015 بی‌شک سال بسیار خوبی برای کمپانی Universal بوده. فقط چند ماه گذشته فیلم هایی از این استودیو اکران شده که دست‌آوردی عالی محسوب می‌شود. فروش 1....
باکس آفیس ۱۵ آذر : Moana همچنان در صدر در هفته ای آرام یکی دیگه از اون هفته های آروم باکس آفیسی رو پشت سر گذاشتیم که نه خبری از فیلمهای تازه اکران در بالای جدول بود و نه صدرنشین هفته قبل از جاش تکون خورد! ...

2 پاسخ به “باکس آفیس 22 تیر : رکوردشکنی Minions های دوست داشتنی”

  1. parsa گفت:

    بهترين و دوسداشتني ترين انيميشن

  2. mohammadm گفت:

    خسته نباشید فقط خواهشن بودجه ساخت فیلم ها رو تو جدول ذکر کنین مرسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام
اپلیکیشن اندروید