اخبار فیلمباکس آفیس

باکس آفیس ۷ آبان : Jigsaw رتبه اول و فروش ۱۰۷ میلیونی Thor: Ragnarok

با توجه به اینکه این روزها هالوین رو داریم پشت سر میگذاریم، دور از انتظار نبود که شاهد صدرنشینی Jigsaw باشیم. هشتمین کار دنباله ای Lionsgate، تونست با حدوداً ۱۶٫۳ میلیون دلار در ۲۹۴۱ سینما، یعنی میانگین ۵۵۲۵ دلار از هر سینما بدست بیاره. با اینکه فیلم تا الان ۱۰ میلیون دلار سود کرده، در سایت CinemaScore از مردم نمره B گرفته. فیلم Jigsaw با ۹٫۵ میلیون دلار کار خودش رو شروع کرد. کارگردانان این فیلم Peter و Michael Spierig هستند و بازیگرانی نظیر Matt Passmore و Callum Keith Rennie و Clé Bennett در آن حضور دارند.

به گزارش آریافیلم، Thor: Ragnarok با ۱۰۷٫۶ میلیون دلار از ۵۲ درصد سینماها، کار خود رو شروع کردن. طبق گفته Disney این مقدار، ۴درصد از Guardians of the Galaxy Vol. 2 و ۲۲درصد از Doctor Strange در مدت زمان و تعداد سینماهای مشابه، جلوتر است. پرفروش ترین کشورها انگلستان (۱۵٫۸ میلیون دلار)، کره (۱۵٫۵ میلیون دلار)، استرالیا (۸٫۴ میلیون دلار)، برزیل (۸٫۳ میلیون دلار)، فرانسه (۷٫۴ میلیون دلار)، اندونزی (۵٫۵ میلیون دلار) و تایوان (۵٫۴ میلیون دلار) بوده اند. علاوه بر آمریکای شمالی، Marvel Studios در کشورهای آلمان، روسیه، چین، ژاپن و مکزیک نیز فیلم را خواهد برد. فیلم Thor: Ragnarok توسط Taika Waititi کارگردانی شده است و بازیگران فیلم عبارتند از Chris Hemsworth و Tom Hiddleston و Mark Ruffalo و Anthony Hopkins

در باکس آفیس خارج از آمریکا، فیلم Coco از کمپانی Disney/Pixar این هفته پیش از تعطیلات Día de Muertos در مکزیک اکران شد. فیلم کار خودش رو با ۸٫۴ میلیون دلار آغاز کرد و شد اولین اکران آخر هفته برای یک کار انیمیشنی و اولین انیمیشن اکران شده در خارج از تعطیلات تابستان. Coco با صداپیشگی Gael García Bernal و Anthony Gonzalez و Benjamin Bratt در تاریخ ۲۲ نوامبر در آمریکا و کشورهای دیگر اکران خواهد شد.

با شروع قدرتمند Thor: Ragnarok و Coco، شرکت The Walt Disney Studios از ۴میلیارد دلار فروش جهانی در سال ۲۰۱۷ (دقیقاً ۴٫۱۰۳ میلیارد دلار تا الان) گذشت و اولین شرکتی شد که ۵ سال متوالی (از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷) بیشترین فروش را دارد. که از این مقدار ۱٫۴۰۲ میلیارد دلار فروش داخلی و ۲٫۷۰۱ میلیارد دلار فروش جهانی بوده اند.

Lionsgate همچنین جایگاه دوم بخاطر فیلم Tyler Perry’s Boo 2! A Madea Halloween نیز در اختیار دارد. که در هفته دوم اکرانش ۱۰ میلیون دلار فروش داشت و در مجموع به فروش ۳۵٫۵ میلیون دلاری رسید. این فیلم توسط Tyler Perry کارگردانی شد و از بازیگران آن میتوان به  Tyler Perry و Cassi Davis و Patrice Lovely و Yousef Erakat اشاره کرد. هزینه ساخت فیلم ۲۵ میلیون دلار بوده است.

جایگاه سوم در اختیار فیلم Geostorm از کمپانی Warner Bros. Pictures است که این هفته ۵٫۷ میلیون دلار فروخت تا فروش کلی‌اش بعد از دو هفته به ۲۳٫۶ میلیون دلار برسه. در مقیاس جهانی، فیلم بهتر عمل کرده و این هفته ۴۹٫۳ میلیون دلار (۳۴٫۱ میلیون دلار از چین) فروش داشته تا فروش خارج از آمریکا به ۱۱۳٫۴ میلیون دلار و فروش کلی به ۱۳۷ میلیون دلار برسه. بوجه فیلم نیز ۱۲۰ میلیون دلار بود.  این فیلم توسط Dean Devlin کارگردانی شده است و بازیگران فیلم عبارتند از Gerard Butler و Jim Sturgess و Abbie Cornish

در جایگاه چهارم فیلم Happy Death Day از کمپانی های Universal Pictures و Blumhouse Productions قرار داره این هفته ۵٫۱ میلیون دلار فروخت و درمجموع به فروش ۴۸٫۴ میلیون دلاری رسید. در خارج از کشور ۴٫۷ میلیون دلار از ۳۹ منطقه فروخت تا فروش خارجیش به ۲۰٫۲ میلیون دلار و فروش کلیش به ۶۸٫۶ میلیون دلار برسه. بودجه فیلم فقط ۴٫۸ میلیون دلار بوده و کارگردان آن Christopher Landon است و بازیگران فیلم Jessica Rothe و Israel Broussard و Ruby Modine هستند.

فیلم Blade Runner 2049 از کمپانی Warner Bros. هنوز هم جزو ۵ فیلم اول قرار داره و ۴ میلیون دلار فروخت تا در مجموع بعد از ۴ هفته ۸۱٫۴ میلیون دلار بفروشه. بودجه فیلم ۱۵۰ میلیون دلار بوده است و کارگردان آن Denis Villeneuve می‌باشد. بازیگرانی همچون Ryan Gosling و Harrison Ford و Ana de Armas و Sylvia Hoeks در این فیلم حضور دارند.

بیننده ها از دو فیلم جدید Thank You for Your Service از کمپانی Universal با بازی Miles Teller و Haley Bennett که از ۲۰۵۴ سینما فقط ۳٫۷ میلیون دلار فروش داشت و فیلم Suburbicon از Paramount که از ۲۰۴۶ سینما فقط ۲٫۸ میلیون دلار فروخت، استقبال نکردند. فیلم Suburbicon توسط George Clooney کارگردانی شد و بازیگران فیلم عبارتند از Matt Damon و Julianne Moore. فیلم Thank You for Your Service نمره A- و Suburbicon نمره D- گرفت…

هفته گذشتهاین هفتهنام فیلمهفتگی آمریکاکلی آمریکاکلی جهانیبودجهسالن سینما
-1Jigsaw16,216,225,7102,941
12Tyler Perry's Boo 2! A Madea Halloween10,035,535,5252,388
23Geostorm5,623,5136,91203,246
34Happy Death Day5,048,368,54.83,535
45Blade Runner 20493,981,3223,31502,421
-6Thank You for Your Service3,73,73,7202,054
57Only The Brave3,411,912,6382,577
68The Foreigner3,228,8126,5352,505
-9Suburbicon2,82,83,0-2,046
710It2,4323,7666,6352,318

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن