اینجا هستید :
خانه اخبار فیلم و سریال اخبار فیلم باکس آفیس تابستان ۲۰۱۸ : شکستن رکورد تابستان سال گذشته

باکس آفیس تابستان ۲۰۱۸ : شکستن رکورد تابستان سال گذشته

فروش باکس آفیس تابستان، رکورد تابستان سال گذشته را شکست. این خبر خوش هالیوود برای استودیوهایی است که در تجارت فیلم مشغول به کار هستند.

درآمد استودیوها در تابستان امسال ۱۵ تا ۱۶ درصد بالاتر از سال گذشته است، آن هم با وجود اینکه فروش تعداد بلیط ها به کمترین میزان خود در ۱۰ سال گذشته رسیده است. اگر این فروش بالا با همین سرعت ادامه پیدا کند، شاید تابستان ۲۰۱۸ به رکورد تابستان سال ۲۰۱۳ هم نزدیک شود، زمانی که باکس آفیس داخلی آمریکا رکورد ۴.۸ میلیارد دلار را شکست. البته از باکس آفیس جهانی خبر معتبری در دسترس نیست.

تا پایان ۲۶ ژوئن، درآمد داخلی فیلم ها از ۲ میلیارد دلار عبور کرد. فیلم های Disney حدود ۱.۲ میلیارد آن را شامل می شوند که ۶۰ درصد فروش کلی به حساب می آید.

در صدر پرفروش ترین فیلم ها، Avengers: Infinity War محصول مشترک Disney/Marvel قرار دارد که بیش از ۶۷۰ میلیون دلار در آمریکای شمالی و ۲.۰۳ میلیارد دلار در بازار جهانی فروش داشته است. انیمیشن Incredibles 2 محصول مشترک Disney/Pixar از ابتدای اکرانش در تاریخ ۱۵ ژوئن، فروش ۳۹۴ میلیونی را در بازار داخلی داشته است. پس از این دو، Deadpool 2 محصول Fox توانسته ۳۰۷ میلیون دلار در بازار داخلی کسب کند.

Solo: A Star Wars Story محصول Lucasfilm شاید یکی از بازندگان باکس آفیس برای Disney باشد، اما با این وجود فروش داخلی ۲۰۵ میلیون دلاری را به نام خود ثبت کرده است.

Jurassic World: Fallen Kingdom محصول Universal که به تازگی و در ۲۲ ژوئن کار خود را آغاز کرده، با فروش داخلی ۲۰۴ میلیونی به زودی از Solo عبور خواهد کرد.

دو فیلم زن محور امسال یعنی Ocean’s 8 محصول Warner Bros و Book Club محصول Paramount به ترتیب با ۱۰۷ و ۶۶ میلیون دلار در رده های بعدی باکس آفیس تابستان قرار گرفته اند.

بازنده ی دیگر تابستان امسال ژانر کمدی بوده است. این ژانر بیش از دو سال از موفقیت چندانی نداشته و تابستان ۲۰۱۸ هم به این هدف مهم نرسیده است. هیچ فیلم کمدی در تابستان امسال از فروش ۵۵ میلیون عبور نکرده است. فعلا Life of Party با بازی Melissa McCarthy با ۵۳ میلیون دلار در صدر جدول فروش فیلم های کمدی تابستان امسال است.

با وجود این مشکلات، فصل تابستان کمک زیادی به باکس آفیس امسال کرده است. اوایل هفته ی گذشته، سود فروش بازار داخلی سال ۲۰۱۸ سریع تر از هر سالی در تاریخ، از ۶ میلیارد دلار گذشت. این مقدار ۸ درصد بیشتر از زمان مشابه سال ۲۰۱۷ است و سود کلی امسال ممکن است رکورد ۱۱.۴ میلیارد دلار که در سال ۲۰۱۶ به دست آمد را نیز بشکند.

اما این سود به طور مساوی بین استودیوهای مختلف تقسیم نشده است. بین ۶ استودیوی بزرگ هالیوود، Disney مقدار ۳۶ درصد، Fox مقدار ۱۲ درصد، Warner Bros مقدار ۱۱.۵ درصد، Universal مقدار ۹٫۵ درصد، Sony مقدار ۷ درصد و Paramount مقدار ۵.۸ درصد از سود باکس آفیس را به خود اختصاص داده اند.

انتظار می رفت Jurassic Park: Fallen Kingdom آخرین فیلم موفق در باکس آفیس تابستان ۲۰۱۸ باشد، اما تقویم جولای و آگوست پر از فیلم هایی است که ممکن است همچنان به رکورد زنی باکس آفیس امسال کمک کنند. فیلم هایی مثل Ant-Man and the Wasp، Skyscraper، Mamma Mia: Here We Go Again!، Mission: Impossible — Fallout، Hotel Transylvania 3 و Crazy Rich Asians برخی از آن ها هستند.

به گفته ی Paul Dergarabedian یکی از تحلیلگران حوزه ی سینما:

باکس آفیس تابستان امسال ۱۵.۷ درصد موفق تر از تاریخ مشابه پارسال بوده، که بدترین تابستان برای سینما از سال ۲۰۰۶ تاکنون بود. البته فعلا ۳.۴ درصد هم از تاریخ مشابه در سال ۲۰۱۳ عقب تر است. ترکیب فیلم های ابرقهرمانی، کمدی، ترسناک، مستندهای خوب و برخی دیگر از فیلم ها چیزی است که هالیوود را پس از شکست در تابستان سال گذشته خوشحال خواهد کرد.

avengers

خبرهای مرتبط با این خبر...

تصاویر HD جدید از Fantastic Beasts and Where to Find Them پیش زمینه Harry Potter... به گزارش آریافیلم ، Warner Bros تصاویر جدیدی را از فیلم  Fantastic Beasts and Where to Find Them برگرفته از کتابی به نویسندگیِ J.K. Rowling به همین نا...
Fox اعلام کرد که در حال کار بر روی Deadpool 3 است Deadpool فیلمی بود که همه را متعجب کرد تمام طرفداران منتظر یه فیلم با درجه سنی R ضعیف بودند که بعد از اکران نظر همه نسبت به فیلم تغییر کرد و بعد از اس...
بردلی کوپر در نسخه ی بازسازی یک فیلم آلمانی بردلی کوپر در نسخه ی بازسازی بهترین فیلم آلمانی سال ۲۰۱۱ با نام KOKOWAAH در نقش اصلی بازی خواهد کرد . این فیلم درام در سال ۲۰۱۱ در کشور آلمان با زبان ...
کار روی World War Z 2 یک قدم جلو رفت : نویسنده مشخص شد کار روی پروژه ی سینمایی World War Z 2 این روزها به کندی جلو میره و بالاخره Paramount نویسنده قسمت دوم را مشخص کرد... به گزارش آریافیلم ، قسمت اول ف...
تریلر جدیدی از فیلم The World’s End + پوستر   تریلری جدید برای اخرین ساخته ی Edgar Wright بنام The World’s End که این تریلر مخصوص کشور امریکا می باشد ؛ منتشر شده است . داستان این فیلم در...
انتشار پوستری جدید از فیلم Iron man 3 امروز پوستری جدید از طرف کمپانی مارول برای فیلم Iron man 3 منتشر شد که در مورد شخصیت Badman این قسمت می باشد . در این قسمت Ben Kingsley در نقشThe Mand...

درباره نویسنده

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه