اخبار روز فیلمها

بازگشت RoboCop با فیلم RoboCop Returns به کارگردانی Neill Blomkamp

این روزها در اکثر خبرها درباره یک ریبوت ساخته شده توسط Blomkamp می شنویم. بنا به اخبار منتشر شده کارگردان District 9 یعنی Neill Blomkamp فیلم جدیدی از فرنچایز RoboCop را با عنوان RoboCop Returns کارگردانی خواهد کرد که نویسندگان فیلم اصلی این فرنچایز یعنی Ed Neumeier و Michael Miner به ترتیب تهیه کننده و تهیه کننده اجرایی کار خواهند بود، در حالی که Justin Rhodes نویسنده فیلم Terminator فیملنانه این دنباله را که سال ها قبل توسط  Neumeier و Miner نوشته شد و هیچ وقت به ثمر نرسید برعهده دارد.

اولین سوال احتمالا این خواهد بود که آیا ما در سال ۲۰۱۸ نیاز به فیلمی درباره یک افسر پلیس ربات داریم که به آدم های خلافکار شلیک می کند. جواب این پرسش به احتمال زیاد نه است. فیلم اصلی Paul Verhoeven سروصدای زیادی به پا کرد، اما مناسب زمانه و دوران خودش بود، و یا در مورد فیلم سال ۲۰۱۴ با بازی Joel Kinnaman احتمالا تا حالا همه چیز را درباره آن فراموش کرده ایم.

خط داستانی گزارش شده چیزی زیادی جز یک توضیح کوتاه نگفته است: “هرج و مرج و آشوب همه جا را فرا گرفته است و سرنوشت دیترویت در وجود نظم و تعادل است، این گونه است که RoboCop  پیروزمندانه برای مبارزه با فساد و جنایت بر می گردد.”

blomkamp

اما این فیلم توسط کسی کارگردانی شده است که در مصاحبه ای گفته بود:

فیلم اصلی به طور قطع بر من به عنوان یک بچه کوچک تاثیرگذار بود و می توان آن را یک فیلم کلاسیک دهه های آخر قرن بیست در ژانر علمی تخیلی دانست. به طوز امیدوار کننده ای این همان چیزی است که ما سعی داریم در ساخت یک دنباله به آن دست یابیم. این هدف من است. هر آنچه که با بچگی من ارتباط برقرار کرده با من بزرگ شده است. مصرف گرایی و اقتصاد ریگانی و آن تم های آمریکای دهه ۸۰ همیشه موضوعات قدرتمندی بودند. اما هرچه بزرگ تر شدم تنها چیزی که واقعا در من تاثیر داشت و همراه من بود هویت و جستجو برای هویت بود. تا زمانی که این بخش از انسان وجود دارد داستان خوبی هم می تواند درباره آن وجود داشته باشد. اما چیز جالب درباره RoboCop این است که شبیه همه فیلم های وسترن، علمی تخیلی و درام، ارتباط انسانی نیز چیزهای زیادی برای گفتن دارد. چیزی که مرا به این کار ترغیب کرد این است که کسی به دنبال هویت گمشده خود است و می خواهد آن را از دستان مردمی که از آن سود می برند پس بگیرد. این موضوع بسیار  هیجان انگیز است. اما چیز بسیارهیجان انگیز دیگر این که قراراست دوباره با Justin Rhodes همکاری کنم. او چیزهای بسیار فوق العاده ای به فیلمی اضافه کرده است که در دنیای Verhoeven ساخته شده است.

robocop

robocop

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن