اخبار روز فیلمهابازسازی ها

حضور Timothee Chalamet در بازسازی فیلم Dune ساخته Denis Villeneuve

به تازگی اعلام شده بود Denis Villeneuve قرار است کارگردانی فیلم جدید اقتباسی Dune را برعهده بگیرد، کارگردانی که برای ساخت James Bond 25 نیز در نظر گرفته شده بود. او بسیار علاقمند به اقتباس از یک رمان علمی-تخیلی کلاسیک نوشته Frank Herbert است. حالا به نظر می رسد او بازیگر نامزد جایزه اسکار Timothee Chalamet  را برای بازی در نقش اصلی این فیلم که مرد جوانی به نام Paul Atreides است، مدنظر قرار داده است.

برای کسانی که با فیلم Dune آشنایی ندارند در خلاصه داستان آن آمده است:

فیلم در جهان های آینده‌ای، ماورای زمین اتفاق می افتد. این جهان ها توسط خانواده های فئودالی که رقیب هم هستند و کنترل ماده مخدری به نام Melange را در دست دارند اداره می شود. این ماده که بین عموم به Spice معروف است به استفاده کنندگان آن، بالاترین میزان هوشیاری و عمر طولانی‌ای می بخشد که به قیمت اعتیاد فلج‌کننده و انزوای کشنده به دست می آید. Spice تنها در سیاره‌ای بیابانی به نام Arrakis –معروف به Dune- یافت می شود و با ارزش ترین چیزی است که در کهکشان یافت می شود.

Dune چندین اقتباس قابل اعتنا داشته است که اولین نسخه آن را David Lynch ساخت که با بازی Kyle MacLachlan همراه بود و سپس نسخه دیگری از Alejandro Jodorowsky وجود داشت که هیچ وقت به سرانجام نرسید، اما منجر به ایده های فوق العاده ای شد که در فیلم های دیگر به کار گرفته شد.

همینطور در مورد Chalamet، او بعد از مدت ها می تواند برای بازی در فیلم Beautiful Boy در نقش شخصیت معتادی که با پدرش به درگیری و اختلاف رسیده است مطمئن باشد. Dune اولین فیلم Chalamet در نقش اصلی یک فیلم علمی-تخیلی خواهد دید. با توجه به این که Chalamet هنوز در ابتدای راه تبدیل شدن به یک ستاره بزرگ سینماست، این نقش انتخاب هوشمندانه ای بود که می تواند تجربه گرانقدری در ادامه مسیر او باشد. اگرچه ممکن است این اتفاق برای هر کسی نیفتد، اما Villeneuve با کارهای علمی-تخیلی خودش از جمله Arrival و Blade Runner 2049 نشان داد که چنین امکانی وجود دارد. Chalamet یکی از بهترین بازیگران جوانی است که این روزها سخت مشغول کار است و بازی او در نقش Atreides احتمالا متفاوت تر از آن چیزی خواهد بود که در MacLachlan از او دیدیم.

DUNE

DUNE

DUNE

DUNE

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن