نقد فیلم

اولین واکنش منتقدین به فیلم Ready Player One

 

واکنش های اولیه به فیلم Ready Player One که در فستیوال SXSW پخش شده، داره دست به دست میشه و به نظر میرسه این واکنش ها شدیدا مثبت هستن.

به گزراش آریافیلم ، Steven Spielberg اقتباس خودشو از کتاب علمی تخیلی Ernest Cline که فرهنگ پاپ سال های ۱۹۸۰ رو هم شامل میشه، به سینماهای آستین آورده و با اینکه چند تا اشکال فنی وجود داشته، تماشاگران هنگام پخش تیتراژ انتهایی، فیلم رو ایستاده تشویق کردن.

فیلم  Ready Player One که از بیست و نهم مارچ به سینماها میاد، ماجرای Wade Watts (با بازی Tye Sheridan) رو دنبال میکنه. نوجوان وگیمری که وارد دنیای بازی های ویدئویی به اسم OASIS و به شکل حقیقت مجازی میشه. خالق مرحوم بازی James Halliday ( با بازی Mark Rylance)، قبل از مرگش نقشه گنجی رو تهیه کرده که برنده این بازی تبدیل میشه به پولدارترین آدم زمین و همچنین کنترل OASIS رو به دست میگیره. اما یک کمپانی شیطانی که توسط Nolan Sorrento (با بازی Ben Mendelsohn) رهبری میشه هم به دنبال برنده شدن هستش.

فیلم Ready Player One

John DeFore منتقد The Hollywood Reporter در نقد رسمی خودش گفت که به همان اندازه تحت تاثیر قرار گرفته و اضافه کرد: ” بالاخره فیلمی از روی این رمان بسیار دوست داشتنی ساخته شد که لیاقتش رو داشته باشه”

تحسین های اساسی این فیلم از طرف منتقدین کهنه کاری همچون Eric Vespe، نویسنده سابق Ain’t it Cool News و Eric Kohn نویسنده Indiewire انجام شده که Kohn راجع به این فیلم توییت کرده: “خارق العاده ترین” کاری که Spielberg در حیطه “نمایش محض” تا به حال انجام داده. Brian Tallerico، سردبیر RogerEbert.com و Erik Davis، سردبیر Fandango هم بازخوردهای مثبت و مشتاقانه ای نسبت به فیلم داشتن.


erickohn می گوید : Ready Player One  اینجوریه که انگار Spielberg کلی فیلم های Luc Besson دیده و خواسته که از اونا یکی بهتر بسازه. اگه از نظر نمایشی محض نگاه کنیم، خارق العاده ترین کاریه که تا حالا انجام داده. هیچ وقت Steve رو دست کم نگیرین.


Eric Vespe : بله، من عاشق فیلم Ready Player One شدم. شاید بهترین فیلمی باشه که برای آدم های خوره و شیفته، تا حالا ساخته شده باشه. خیلی خیلی خیلی الان خوشحالم.


Brian Tallerico اینجوری گفته کهREADY PLAYER ONE بعضی وقت ها زیاده روی داره اما چیزی که من کل مدت بش فکر میکردم این بود” بچه هام عاشق این فیلم میشن”. برای اون دسته مخاطبانی که فیلم برای اونها ساخته شده، کاملا لذت بخش و هیجان انگیزه.


ErikDavis گفته : Ready Player One  یک فیلم کلاسیک Steven Spielberg هستش. ارجاع ها، اثرات مخرب و موسیقی های متن عالی دهه ۱۹۸۰ رو به همراه فریبندگی، دل و جرئت، شوخ طبعی و موسیقی عالی Alan Silvestri  داره. من به همراه جمعیت حاضر در SXSW عاشقش شدیم. براش هیجان زده بشین.


نویسنده، Scott Weintraub  نسبت به واکنش های منفی منتقدین که قبل از اکران فیلم و با توجه به تریلر و پوسترها بود، گفته که این نظرات قراره تغییر کنه. Tasha Robinson  از The Verge  نویسنده دیگه ای هستش که شکاکیت قبلیش نسبت به فیلم از بین رفته.


Scott Weinberg : فیلم Ready Player One خیلی جالبه. اونایی که توی مود تنفر قبل از اکران فیلم گیر کردن، بهتره آماده شن چون قراره حسابی ناامید بشن. #sxsw


@TashaRobinson : کاملا با بدبینی رفتم تا فیلم READY PLAYER ONE رو ببینم. عوضش کاملا با لذت بیرون اومدم. من چندتا مشکل انگشت شمار با ساختار و شخصیت ها داشتم، اما توی چند جنبه مهم واقعا از کتاب بهتره. بازیگری واقعا فریبنده ست و من خیلی از شوخ طبعی فیلم خوشم اومد.


اما میان همه تحسین ها و نظرات مثبت، چندین نفر هم بودن که تحت تاثیر Ready Player One قرار نگرفتن. Britt Hayes از Screen Crush News و نویسنده Slashfilm، Kristy Puchko از جمله کسایی هستن که طرفدار فیلم نشدن که حتی به نظر Puchko این فیلم اصلا یک نامه عاشقانه برای فرهنگ پاپ نیست. یک نمایش نوستالژی زمخت و بی احساس هستش و هیچ چیز جدید یا هیجان انگیزی رو ارائه نمیده.

@MissBrittHayesقیافه من کل مدت فیلم Ready Player One:


Kristy Puchko : من واقعا عصبانیم که Spielberg  اصلا به میراث خودش اهمیت نمیده. ارجاع های مسخره و به درد نخور به فیلم Jurassic Park

این فیلم ها برای مردم واقعا اهمیت دارن. اینکه از نمادها و ارجاع های هنری جوری استفاده کنی که انگار فقط برچسب های رو در اتاق خواب هستن، خیلی استفاده سطحی هستش. به جای اینکه علاقه شما رو به دست بیاره، از اون سو استفاده میکنه.

فیلم Ready Player One

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن