امروز:چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵
 

اولین تصویر Silence فیلم جدید Martin Scorsese درباره دین

 


مارتین اسکورسیزی-Martin Scorsese در حال پشت سر گذاشتن آخرین روزهای فیلمبرداری فیلم «سکوت-Silence » در تایوان است.

به گزارش آریافیلم به نقل از مهر، پروژه «سکوت» درامی تاریخی درباره تقدیر و مذهب است. فیلمبرداری ۱۴هفته‌ای این فیلم ۱۵ماه می در تایپه به پایان می‌رسد.

در کنفرانس خبری که دیروز (دوشنبه) در تایپه برگزار شد، اسکورسیزی درباره سفر درازی که تا ساخته شدن این فیلم طی شد، صحبت کرد. این فیلم با اقتباس از رمان شوساکو اندو با عنوان «سکوت» ساخته شده که درباره سکوت خداوند در مواجهه با درد و رنج انسانی است. اسکورسیزی فیلمنامه اولیه این فیلم را اوایل سال ۱۹۹۲نوشته بود اما گفت که ریشه‌های ساخت این فیلم به پیش از این تاریخ بازمی گردد.

اسکورسیزی گفت: موضوعی که شوساکو اندو در رمانش طرح کرده از زمانی که من خیلی خیلی جوان بودم، برایم اهمیت داشت. من بسیار به مذهب اهمیت می‌دادم و در خانواده‌ای با پیوندهای عمیق کاتولیک بزرگ شدم.

داستان این کتاب در قرن هفدهم ژاپن می گذرد و اسکورسیزی تولید آن را در تایوان انجام داده و مقدمه‌ای از آنگ لی بر آن گذاشته است. تمامی این فیلم در لوکیشن‌های مختلف در تایپه فیلبرداری شده که شامل یانگمینگ شان، استودیو CMPC و منطقه بیتو می‌شود. تایچونگ و هویلین هم از دیگر لوکیشن‌های این فیلم بودند.

اسکورسیزی در این کنفرانس خبری همچنین گفت: من برای ساخت فیلم‌های شهری شناخته می‌شوم که بیشرشان در آپارتمان‌ها می‌گذرند یا در هتل‌ها، کافه‌ها و کلیساها. اما این که قادر باشی بنشینی و به صحنه‌ای از پرندگان و حیوانات نگاه کنی که غوطه ور شدن در جهانی دیگری است، چیز دیگری است.

لیام نیسن، اندرو گارفیلد و آسانو تادانوبو ستاره ژاپنی بازیگران فیلم جدید اسکورسیزی را تشکیل می‌دهند. گارفیلد که کتی پوشیده بود که در یک بازار محلی شبانه خریده بود، درباره این تجربه گفت: احساس می‌کنم همینجا زندگی می‌کنم.

گارفیلد در این فیلم در نقش پدر رودریگز کشیشی یسوعی در قرن هفدهم بازی کرده که با یک کشیش دیگر راهی ژاپن می شود تا کشف کند که آیا مرشدش از کلیسا خروج کرده است یا خیر. گروه مذهبی آنها به این نتیجه رسیده اند که پیروانشان در این کشور تحت شکنجه و آزار فراوان هستند و ضروری است آنها راهی این کشور شوند تا بتوانند از واقعیت ها مطلع شوند.

اسکورسیزی ۲۵سال پیش اعلام کرده بود می‌خواهد این فیلم را بسازد، اما سال ۱۹۹۶وقتی همه چیز آماده بود، فیلمنامه به انجام نرسید و این کار به تعویق افتاد. در سال ۲۰۰۶او یک بار دیگر اعلام کرد این فیلم را می سازد و سال ۲۰۰۹همین حرف را تکرار کرد و با بستن قراردادی با دانیل دی لوییس و بنیسیو دل تورو این کار را تقریبا قطعی کرد اما این کار باز هم عملی نشد.

اسکورسیزی این فیلم را پس از ساخت فیلم موفق «گرگ وال استریت» در دست گرفت. فیلمنامه جی کاکس که سال‌‌هاست با اسکورسیزی همکاری دارد و فیلمنامه «دار و دسته نیویورکی» را هم نوشته بود، مبنای ساخت فیلم است.

«سکوت» با حمایت مالی از شورای شهر و کمیسیون فیلم تایپه ساخته شده است. دیگر تولیدات اخیر هالیوودری در تایوان شامل «لوسی» لوک بسون و «زندگی پای» ساخته آنگ لی هستند.

Silence-preview

خبرهای مرتبط با این خبر...

مارتین اسکورسیزی از ماه اینده پروژه Devil in the White City را ادامه می دهد... Martin Scorsese از سال ۱۹۶۰ دارد فیلم می سازد... به گزارش آریافیلم این استاد فیلم سازی ۷۴ ساله اولین جایزه اسکار را برای فیلم The Departed محصول ۲۰...
نقدی بر فیلم گرگ وال استریت   با سلام خدمت دوستان عزیز و همراهان همیشگی سایت آریافیلم ، لازم می دانیم قبل از نقد ، اعلام کنیم تمام نظرات به نوبه ی خودشان قابل احترام هستن...
تصاویر جدیدی از پشت صحنه ی The Wolf of Wall Street   تصاویر جدیدی از پشت صحنه ی آخرین ساخته ی Martin Scorsese بنام The Wolf of Wall Street  بتازگی منتشر شد . این فیلم براساس خاطرات Jordan Belfo...
تغییر تاریخ اکران The Wolf of Wall Street و Jack Ryan   کمپانی صاحب نام Paramount Pictures سرانجام پس از مدتی سکوت حرکتی کرد که بسیاری چهار هفته است منتظر آن می باشند . از آنجا که اثر جدید Martin ...
اندرو گارفیلد بازیگر فیلمی با نام Silence با کارگردانی استاد مارتین اسکورسیزی شد... پس از مدتها کشمکش که شامل چند دهه شد ، بالاخره مارتین اسکورسیزی بزرگ ، فیلمی که مدتها در نظر دارد بسازد را با نام Silence خواهد ساخت و او اینبار از با...
حضور Brad Pitt, Leonardo DiCaprio و Robert De Niro در فیلمی به کارگردانی Martin Scorsese...   خبر خوب اینکه Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, and Robert De Niro قراره تا در کنار هم در فیلمی ایفای نقش کنن که کارگردانه اون نیز Martin Sc...

2 پاسخ به “اولین تصویر Silence فیلم جدید Martin Scorsese درباره دین”

  1. ali گفت:

    منتظر شاهکاری دیگر هستیم

  2. deathman99 گفت:

    ایول به اسکورسیزی با فیلم ای عالیش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *