مراسم و جشنواره ها

انتقاد تشکل تمشک طلایی (Razzies) به دسته‌بندی جدید اسکار یعنی «محبوب ترین فیلم»

در نامه منتشر شده از برگزار کنندگان تمشک طلایی (The Razzies) نوشته شده: «برگزار کنندگان اسکار با تجلیل از «محبوب ترین فیلم» خود را پایین می‌آورند، فقط برای جلب توجه بیشتر افرادی که ربطی هم به این مراسم ندارند.»

عوامل جایزه تمشک طلایی نامه‌ سرگشاده‌ای خطاب به آکادمی Oscar منتشر کردند و در آن دسته‌بندی جدید جوایز اسکار، تجلیل از محبوب ترین فیلم، را مخاطب قرار دادند.

تشکل The Razzies که بدترین فیلم و بدترین بازیگران را یک روز پیش از مراسم اسکار معرفی می‌کند، نامه را اینگونه آغاز کرده است:

ما همیشه درست انتخاب نمی‌کنیم ولی انتخابمان را اعلام می‌کنیم. معمولا این جایزه را نادیده می‌گیریم خب به این دلیل که چه کسی تمشک طلایی را جدی می‌گیرد؟ مراسم ما مراسم اسکار نیست. اسکار نیز برای یادآوری استعداد خوبی که کارش را بد انجام داده یا صرفا فرد بی‌استعدادی که برای پول درآوردن بازی کرده، مجسمه ارزان ۴،۹۷ دلاری را اهدا نمی‌کند.

در ادامه نامه آمده است:

آکادمی اسکار برای تجلیل از «محبوب ترین فیلم» خودش را پایین می‌آورد فقط برای جلب توجه بیشتر افرادی که ربطی هم به این مراسم ندارند. همه برای مشخص کردن عوامل خوب به مراسم اسکار وابسته‌اند، عواملی که در غیر این صورت اصلا دیده نمی‌شدند.

در این نامه همچنان گفته شده که دسته‌بندی جدید اسکار جایزه تمشک طلایی را نیز تحت‌ تاثیر قرار می‌دهد:

ما از پایین این لیست که بدون پشتوانه مشهور شده‌اند و حتی گاهی از بین فیلم‌های غیر مشهور انتخاب می‌کنیم. تمشک طلایی از افرادی که تحسین نشده‌اند دعوت می‌کند که غرور خود را بشکنند و مسئولیت آنچه را که انجام داده‌اند بپذیرند، این وظیفه ما است.

در انتهای نامه نیز نوشته شده است:

به برادر قدیمی و محترممان می‌گوییم که تو الهام بخش ما هستی، اکنون ما را ناامید نکن. تمشک طلایی به مراسم اسکار وابسته است، اگر شما بی‌ازش باشید، ما هم خواهیم بود.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن