اخبار روز فیلمها

انتخاب Cate Shortland برای کارگردانی فیلم Black Widow

فیلم Black Widow محصول استودیوی Marvel یک قدم دیگر به ساخته شدن خود نزدیکتر شده است و حالا کارگردان فیلم نیز مشخص شده است. بعد از ملاقات و گفتگو با بیش از ۷۰ فیلمساز، Cate Shortland برای کارگردانی این فیلم ابرقهرمانی انتخاب شده و Scarlett Johansson نیز در آن به ایفای نقش خواهد پرداخت. Shortland یک کارگردان استرالیایی است که بیشتر برای فیلم هایی مانند Lore و Berlin Syndrome شناخته شده است، اما Black Widow بزرگ ترین پروژه فیلمسازی او خواهد بود. البته این روش Marvel است که کارگردان های تازه کار را برای ساخت فیلم هایش انتخاب می کند. Shane Black نیز قبل از کارگردانی Iron Man 3 تنها فیلم Kiss Kiss Bang Bang را کارگردانی کرده بود و Alan Taylor کارگردان Thor: The Dark World هم پیش از ساخت این فیلم، فقط قسمت هایی را برای تلویزیون کارگردانی کرده بود.

برای کمپانی Marvel در ابتدا پیدا کردن یک فیلمساز زن در اولویت قرار داشت، اما در یک برهه زمانی این تصمیم عوض شد و آن ها به دنبال کارگردانان مرد بودند. ماه گذشته حلقه انتخاب کارگردان ها با حضور اسامی‌ای مانند Amma Asante (کارگردان Belle) و Maggie Betts (کارگردان Novitiate) تنگ تر شد، به طوری که Melanie Laurent (بازیگر Inglourious Basterds) و Kimberly Pierce (کارگردان Boys Don’t Cry) آخرین کسانی بودند که از این لیست حذف شدند.

black-widow

Johansson در انتخاب Shortland برای کارگردانی فیلم نقش زیادی داشت و تلاش های زیادی برای انتخاب این کارگردان داشته است. Johansson ظاهرا توضیح داده که چگونه Shortland  بازیگر اصلی زن فیلم Lore را در ایفای نقش خود کمک و راهنمایی کرده است. حالا همه علاقمندان بی صبرانه منتظر دیدن Black Widow، به ویژه بعد از معرفی این کاراکتر در Iron Man 2 هستند. Marvel  برای این پروژه خیلی کند عمل کرده اما بهتر از این بود که هرگز اتفاق نیافتد.

نسخه نهایی فیلمنامه توسط Jac Schaeffer نوشته شده است. داستان فیلم قبل از وقایع فیلم پرفروش The Avengers اتفاق می افتد. با توجه به برنامه ‌های فشرده Johansson و سکوت Marvel درباره فیلم های بعد از Avengers 4، مشخص نیست ساخت این فیلم چقدر زود اتفاق خواهد افتاد، اما به نظر می رسد که جزو اولویت های Marvel خواهد بود. فیلم Captain Marvel به عنوان اولین فیلم ابرقهرمانانه زنانه Marvel در ماه مارچ سال بعد اکران می شود و به دنبال آن Avengers 4 در ماه می و Spider-Man: Far from Home در ماه جولای اکران خواهند شد. اما همه اینها در حد حدس و گمان است و باید منتظر ماند و دید در آینده چه اتفاقی می افتد.

black-widow

black-widow

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن