اخبار حاشیه ای

اشتباهات Zero Dark Thirty از زبان کسی که بن لادن را کشت

Zero Dark Thirty مطمئنا یکی از فیلم های امسال است در آمریکا سر و صدای زیادی به پا کرد. جدا از بحث های فنی فیلم ، محتوای آن و نشان دادن صحنه های شکنجه باعث شد که صدای رئیس سابق سیا و سناتور ها و مایکل مور ، مستند ساز آمریکایی ، نیز در بیاید. با این حال شنیدن صحبت های فردی که تیر خلاص را به بن لادن زد شنیدنی است.

البته واضح است که اسم این فرد به دلایل امنیتی فاش نمی شود و او را با عنوان ” تیر انداز ” خواهیم شناخت. او با این که در شرایط امنیتی بسیار شدیدی قرار دارد ، فیلم Zero Dark thirty را تماشا کرده است.

 

او در مصاحبه ای با مجله Esquire گفت که فیلم باحالی بوده ولی بعضی از جزئیات را اشتباه به تصویر کشیده. مثلا چگونگی حمله نیرو ها به هدف و اینکه در هنگام حمله صحبت ها خیلی زیاد بوده که در واقعیت چنین نبود. او گفت که اگر کسی منتظر شما باشه ، به این طریق می تواند رد شما رو پیدا کند. او در ادامه اشاره کرد به کشته شدن بن لادن و اینکه بعد از مرگ او هرج و مرج زیادی بود و همه فریاد می زدند و کسی اسم او را بر زبان نمی آورد. او حتی به سگ درون فیلم هم اشاره کرد و گفت که Belgian Malinoise بود نه German Shepherd و اینکه وقتی با هلیکوپتر به سمت محل عملیات می رفتند هیچ صحبتی رد و بدل نشده بود.

با همه ی این اشتباهات ولی یک مورد را صحیح به تصویر کشیدند و آن هم مامور مایا بود. او گفت که مایا حسابی سر سخت بود و در فیلم به خوبی به تصویر کشیده شد.

کَترین بیگِلو ( کارگردان ) و مارک بول ( نویسنده ) بار ها این مورد را گوشزد کرده اند که این فقط یک فیلم است و نه مستند و از حق طبیعی خود برای دراماتیک کردن و جذاب تر کردن داستان استفاده کرده اند. Zero Dark Thirty نامزد 5 جایزه اسکار شده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن