امروز:چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
 

استقبال از سریال ایتالیاییِ Gomorrah و شبکه Sky

 

 

پخش اولین قسمت سریال مافیایی «گومورا» از شبکه ایتالیایی اسکای با استقبال روبرو شد.

سریال ایتالیایی «گومورا» (Gomorrah) از روی کتابی پرفروش به همین نام نوشته روبرتو ساویانو ‌ساخته شده که درباره مافیای ناپل معروف به کامورا است. دیگر منبع الهام سریال فیلم بلند سینمایی «گومورا» به کارگردانی ماتئو گارونه است که از زوی کتاب ساویانو ساخته شد و سال 2008 جایزه بزرگ جشنواره کن را برد.

حدود 700 هزار نفر اولین اپیزود فصل اول مجموعه تلویزیونی «گومورا» را دیدند که از شبکه پولی اسکای آتلانتیک/اسکای سینما پخش می‌شود. این فصل شامل 12 اپیزود است.

مارکو داموره در فصل اول «گومورا» نقش چیرو، فرد دست راست یک پدرخوانده بی‌رحم کامورا را بازی می‌کند. وقتی پدرخوانده به زندان می‌افتد، چیرو فرصت را غنیمت می‌شمارد و برخلاف قوانین خانواده کاری می‌کند که خود رئیس خانواده شود. در این بین، ایما همسر پدرخوانده (ماریا پیا کالزونه) و گنی پسر او (سالواتوره اسپوزیتو) مانعی در برابر چیرو هستند. در همین حال، یک خانواده رقیب به رهبری سالواتوره کونته (مارکو پال‌وتی) از این تقابل به عنوان فرصتی برای نابودی دشمنان خود استفاده می‌کند.

گروه «بتا فیلم» حق پخش سریال «گومورا» را به حدود 50 بازار بین‌المللی فروخته است. شرکت واینستین حق پخش این مجموعه در آمریکا را در اختیار دارد و درمورد احتمال بازسازی انگلیسی‌زبان آن مذاکره می‌کند.

«گومورا» تولید مشترک اسکای سینما، کاتلیا، فاندانگو، لا 7 و بتا فیلم است.

فیلم سینمایی «گومورا» سال 2008 نه تنها در جشنواره کن جایزه بزرگ را دریافت کرد، بلکه بعدها در پنجاه و سومین جوایز دیوید دی دوناتلو که از آن به عنوان معادل ایتالیایی اسکار یاد می‌شود، برنده هفت جایزه از جمله بهترین فیلم و کارگردان شد، نامزد جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم خارجی بود و به نمایندگی از ایتالیا برای حضور در بخش اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی معرفی شد.

ساویانو نویسنده «گومورا» پس از آنکه برای کتاب خود – که به بیش از 40 زبان ترجمه شده – از سوی خانواده‌های جنایتکار ناپل تهدید به مرگ شد، تحت حفاظت پلیس قرار گرفت. عنوان «گومورا» نوعی بازی با کلمه‌های گومورا، شهری که در کتاب مقدس به آن اشاره شده و کامورا، نام رسمی مافیای ناپل است. (منبع)

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *