اینجا هستید :
خانه اخبار فیلم و سریال اخبار فیلم اخبار روز فیلمها اعلام آمادگی Sony برای داشتن شخصیت های بیشتری در MCU

اعلام آمادگی Sony برای داشتن شخصیت های بیشتری در MCU

حالا که تصاحب ۲۰th Century Fox توسط Disney قطعی شده و در مراحل پایانی قرار دارد، Marvel Studios می تواند از شخصیت های بیشتری از دنیای کامیکی خودش در MCU استفاده کند، چون لایسنس این شخصیت ها بالاخره بعد از مدت ها از Fox به آن ها برخواهد گشت. اما Marvel Studios هنوز هم تمام شخصیت های خودش را در اختیار ندارد، چون حقوق تمام شخصیت های دنیای Spider-Man همچنان در اختیار Sony Pictures است. چند سال پیش یک شکاف بزرگ به لطف Amy Pascal از Sony و Kevin Feige از Marvel با آوردن Peter Parker به MCU (دنیای سینمایی Marvel) برطرف شد، آن هم وقتی Marvel Studios تهیه کنندگی فیلم مستقل Spider-Man: Homecoming را برای Sony به عهده گرفت، و این اتفاق باعث شد این شخصیت مهم، رسما وارد MCU شود.

اما Sony به صورت جداگانه در حال ساخت فیلم هایی براساس گروهی دیگر از شخصیت های کامیک های Marvel است که Marvel Studios در آن ها دخالتی ندارد و ارتباطی با MCU ندارند. اولین آن ها فیلم Venom است که اواخر امسال اکران خواهد شد. اما در همین حین که Sony در حال ساخت فیلم های مستقلی از شخصیت های مکمل کامیک های Spider-Man مثل Kraven the Hunter, Black Cat, Silk است، همچنان دوست دارد از آن ها در MCU استفاده شود.

 

طبق بیانیه ای که Sony منتشر کرده:

Sony آماده است تا شخصیت های دیگری که لایسنس آن ها را در اختیار دارد در MCU به تهیه کنندگی Disney حضور پیدا کنند. بنابراین از حضور افتخاری شخصیت های MCU در فیلم های مستقلش نیز خوشحال خواهد شد.

این بیانیه کاملا منطقی است، اما دراصل قضیه به این سادگی نیست. برای اینکه Spider-Man: Homecoming بخشی از MCU باشد و Venom نباشد دلیلی وجود دارد. هدف اصلی Marvel Studios کیفیت عالی کارهایش است، و اگر بتواند بر تولید فیلمی مثل Spider-Man: Homecoming نظارت کامل داشته باشد، با وارد کردن این شخصیت به دنیای سینمایی خودش مشکلی ندارد. اما چیزی که Marvel Studios از آن خوشش نمی آید، حضور افتخاری Peter Parker با بازی Tom Holland در فیلم Venom است، اتفاقی که باعث می شود فیلم Venom به واسطه یک فرد میانی به بخشی از MCU تبدیل شود، آن هم وقتی Marvel Studios هیچ نظارتی بر تولید آن فیلم نداشته است.

اما هنوز هم به نظر می آید Sony Pictures قصد دارد گزینه هایش را باز نگه دارد، آن هم وقتی اعلام شد قرار است فیلم Venom رده سنی PG-13 بگیرد، تا شخصیت Tom Hardy در آینده قابلیت حضور احتمالی در یک کراس اور بین شخصیت های Marvel در صورت اجازه Marvel Studios را داشته باشد. در کل Sony می خواهد فیلم های مستقل خودش را بدون نظارت Marvel Studios بسازد، در حالی که امیدوار است Marvel تصمیم بگیرد شخصیت های دیگری از دنیای Spider-Man را وارد دنیای سینمایی خودش بکند.

اینکه آیا احتمال چنین اتفاقی وجود دارد یا نه مشخص نیست. Marvel Studios هیچ درآمدی از فروش Spider-Man: Homecoming و دنباله اش Spider-Man: Far from Home به دست نمی آورد. آن ها فقط اعتبار تهیه کننده، همکاری صمیمانه و لایسنس استفاده از Spider-Man در MCU را به دست می آورد، اما در واقع این فیلم ها هنوز هم محصول Sony Pictures به حساب می آیند. خیلی بعید است Disney بخواهد این همکاری را به فیلم های بیشتری توسعه دهد، البته که آن ها به شدت خواهان بازپس گیری کامل لایسنس Spider-Man هستند، اما Sony هم به این راحتی لایسنس بهترین شخصیت کامیک بوکی خود را از دست نخواهد داد.

با این وجود، در حالی که Sony در حال ساخت فیلم های مختلفی از کامیک های Spider-Man است، اما آن ها این کار را برای حضور این شخصیت ها در یک دنیای سینمایی مختص به خودشان انجام نمی دهند. روش کار Sony با Marvel و DC فرق دارد و آن ها فقط به فکر همکاری با تهیه کننده های مختلف هستند. به جای اینکه Kevin Feige (در MCU) و Walter Hamada (در DCEU) به همه فیلم ها نظارت کامل داشته باشد، هر کدام از فیلم های دنیای Spider-Man محصول Sony تهیه کننده مخصوص خودش را دارد؛ Palak Patel تهیه کننده Venom و فیلم مورد انتظار Morbius است، Pascal تهیه کننده Far from Home و Silk است، و Avi Arad و Matt Tolmach تهیه کنندگی فیلم های دیگری از روی شخصیت های دنیای Spider-Man را برعهده دارند.

اگر قرار باشد در آینده شاهد حضور شخصیت های بیشتری از Sony مثل Peter Parker در MCU باشیم، این قضیه به نفع آن ها خواهد بود. اگر Marvel Studios در هنگام تولید فیلم Silk از آن خوشش بیاید، ممکن است بدون در نظر گرفتن ارتباط او با Venom و Morbius و بدون اصرار Sony به تهیه کنندگی آن فیلم بپردازد.

هیچ کس نمی تواند آینده را پیش بینی کند، اما واضح است Sony کاملا آماده‌ی همکاری هر چه بیشتر با Marvel Studios برای حضور شخصیت های دیگری از دنیای Spider-Man به جز Peter Parker در MCU است.

این هم تصویری از لایسنس تمام شخصیت های Marvel که هنوز هم بخش قابل توجهی از آن در اختیار Sony قرار دارد.

venom

 

خبرهای مرتبط با این خبر...

حضور Seth Rogen و Billy Eichner در بازسازی انیمیشن محبوب The Lion King... مدتی می شود که صحبت ها از بازسازی انیمیشن The Lion King بالاگرفته و به نظر می رسد شرکت Disney این مسئله را خیلی جدی گرفته و پیش می رود. در تازه اخباری...
آخرین اخبار تاریخ اکرانهای فیلمها : King Arthur ، Annabelle 2 ، Cloverfield 3 ، دنباله Sp... در این پست نگاهی می اندازیم به آخرین تغییرات در تاریخ اکران فیلمهای روز دنیا و از کمپانی Warner Bros شروع میکنیم که تغییراتی رو در تقویم سال جدید میلا...
اولین تصویر فیلم لایواکشن Mulan محصول جدید Disney تولید فیلم لایواکشن اقتباسی Mulan محصول Disney از روی انیمیشن همین استودیو در سال ۱۹۹۸ آغاز شده و اولین تصویر Liu Yifei در نقش اصلی این فیلم نیز منتشر...
عوامل و سازندگان Guardians of the Galaxy Vol. 2 به دنبال فروش ۱۵۰ میلیون دلاری در هفته ی ا... فیلم Guardians of the Galaxy در سال ۲۰۱۴ توسط James Gunn ساخته شد و تواسنت موفقیست های بزرگی کسب کند. این فیلم در گیشه حضور موفقی داشت و در مجموع به ف...
انتشار پوستر جدیدی از انیمیشن Monsters University امروز پوستری جدید ار انیمیشن محبوب Monsters University منتشر شد . در روزهای گذشته که خبری مربوط به انتشار پوسترهای کارت دانشجویی و گرافیکی از این انیم...
فیلم Jungle Cruise محصول کمپانی Disney با بازی Dwayne Johnson رسما در مراحل ساخت قرار دارد... Dwayne Johnson یا همان Rock یکی از کسانی است که از دنیای کشتی کج به سینما وارد شده و در حال حاضر هم طرفداران زیادی دارد. Johnson سال پر کاری را پیش رو...

درباره نویسنده

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه